Jedilnik ob birmi

teyca29  

član od: 25.3.2007

sporočila: 107

25. feb 2008 17:12

Hvala lepa vsem ki ste pisale (tudi na ZS).Res ste izvirne,od vseh predlogov bom gotovo našla kaj primernega za kosilo.Upam da bo imel korist še kdo drug. Lahko še naprej pošiljate predloge in izkušnje,saj prihaja mesec maj ko so običajno obhajila,birme,...in bomo pomagali še komu. teyca29

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

25. feb 2008 23:09

Joj, jaz pa mislim da majčkeno preveč komplicirate... navsezadnje gre za cerkveni zakrament, ne pa za požrtijo, pa tudi povabljeni bojo verjetno večinoma družinski člani, ki jim pač ni težko pomagat postavit kakšnega lonca na mizo. Pa brez zamere. S sestro sva pred kratkim pripravljali "pojedino" za maminega abrahama, pa ni bilo nobene panike, samo malo iznajdljivosti, pa kakšno ponujeno pomoč je fajn sprejet ;) mala zelena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. feb 2008 0:42

Mala zelena, se strinjam. Pri nas je pa v navadi, da se ob takih priložnostih skuha goveja juha, glavna jed je pa pogosto pečenka, ki jo naročimo (v Beli krajini vsaka spodobna gostilna in kup zasebnikov peče odojka in jagenjčka na ražnju). To velja za BK in vsaj moja familija (ali pleme, kot bi rekla Vendelina), bi bila zelooo začudena, če bi začeli nositi na mizo kake druge gurmanske specialitete. (sem enkrat probala jim "vturiti" en fajn namaz (s teh strani), pa niso bili navdušeni. Je pa tudi res, da vegetarijancev pri nas do pred kratkim ni bilo. Za druge dele Slo pa ne vem, kakšna je navada, ampak vsaj tukaj, kjer sem zdaj, je podobno (samo izbire "pekov" je manj) Atina

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

26. feb 2008 6:16

Mala zelena.

Birma je zakrament, ki naj bi vernim nekaj pomenil. Prav zato sem predlagala catering, da se lahko tudi gostiteljica posveti tistemu, kar birma pomeni za birmanca in vse družinske člane, ne pa da razmišlja samo o pripravi in strežbi hrane.

Pri nas je velika družina in ko se vsi zberemo nas je okoli 30 in tudi meni pogostitev ne predstavlja problema, vendar sem se za obhajila in birme mojih otrok poslužila cateringa.

 

stara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti