Igre - oder

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

tema odprta - 16. feb 2008 15:54 | ogledi: 1.455 | odgovori: 12

Ker ste kuharice (in seveda kuharji), tudi nasploh ustvarjalne duše bi imel eno vprašanje

Rada bi poiskala kakšne igrice, ki bi jih lahko igrali otroci na odru. Karkoli vtipkam v Google ali v Cobiss, mi vedno ponudi kaj povsem drugega. Npr. igre - so samo igre kot družabne igre ali kot računalniške; če dam gledališke igre - so reklame za predstave ipd. Kako in kje naj poiščem kakšne "scenarije" (ali kako se temu reče, ker mi vse zveni tako resno in za "velike" igralce)...

lp

tasau

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2008 16:18

Bom vprašala mamo, ona je na OŠ vodja njihovega malega odra. Ti kmalu sporočim. Vem, da so v mojem otroštvu obstajale neke tanke knjižice z igricami, ena izmed njih je recimo Revolucija v kraljestvu bombonov. Vem tudi, da je mama požela veliko navdušenje z igrico Matilda (po filmu), igrali so tudi Cesarjeva mova oblačila, sedaj pa so imeli za Prešernov dan pekarno Miš Maš. Višja stopnja pa je zaigrala prvo dejanje Županove Micke, je bilo prav super, ko so govorili v narečju in se napravili v starinske obleke. Jo bom vprašala, kje dobi predloge, sicer pa ti bodo v vsaki knjižnici znali svetovati. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2008 16:41

No, še po telefonu mi je sedaj povedala, da je ona večino dobila v njihovi šolski knjižnici, dodala je pa poleg zgornjih naslovov še Velikaško norost in pa Kralja v časopisu. Sicer pa je svetovala podobno kot jaz, da stopiš v bližnjo knjiižnico na otroški oddelek. Aja, tiste tanke knjižice pa je pred 30 leti izdajal Pionirski dom in je bila zbirka nekaj kot Otroško gledališče. Sicer pa po moje poskusi vtipkati v google te besede ali pa recimo mali oder. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. feb 2008 16:42:11

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

16. feb 2008 16:50

Gre za zbirko "Pojdimo se gledališče". Če to vtipkaš v COBISS pod ključne besede, boš dobila kar nekaj zadetkov. tanca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. feb 2008 17:24

tasau, koliko pa so stari otroci? Pri nas je mami za 2. in 3. razred jemala igrice iz revij Otrok in družina (revije starejšega datuma), pa Elo Peroci so malce predelali Hiša iz kock itd...so pa to krajše zadeve, da jih "zmorejo" otroci pri svojih letih...

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

16. feb 2008 17:38

Hvala zlate ste Grem v akcijo... tasau Sporočilo je spremenil(a) tasau dne 16. feb 2008 17:38:43

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

16. feb 2008 17:46

Majamarko, to so otroci od pribl. male šole (sedanji 1. razred) in tja do 5. razreda. Ti seveda si še seveda ne morejo zapomniti ne vem koliko besedila. Hvala za idejo, bom pogledala še v revije... tasau

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

16. feb 2008 17:49

Zgolj dobronameren nasvet, če nameravate igrati javno. Potrebno je paziti na avtorske pravice. Pred nekaj leti so otroci neke šole igrali igrico Svetlane Makarovič, ne da bi jo o tem obvestili. Makarovičeva je zo to izvedela in so imeli probleme. Lep pozdrav in obilo uspeha z igro magnolija

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. feb 2008 18:19

Tasau jaz bi povprašala po kakšnih šolah,če imajo kaj...ponavadi večina šol organizira dramski krožek tudi za tiste najmlajše pa bi ti bilo zagtovo pripravljeni kaj ponuditi :) Roncolino

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

16. feb 2008 18:29

Tasau v prvem razredu so otroci ob zaključku leta zaigrali igro po zgodbico Maček Muri,v drugem razredu pa Nerodna Avguština.Ne boste verjeli bilo je kot bi bral knjigo-fantastično.Igral je cel razred ,vsak otrok je imel svojo vlogo,oder pa je razredničarka pripravljala celo leto z otroci . Ne bo pa držalo,da si otroci ne zapomnijo nevemkoliko besedila .Ko sem gledala ta razred sem opazovala še druge učence ki so točno vedeli kdaj bo kdo kaj rekel.Zgodbica pa je trajala vsaka okoli eno uro. Mislim ,da imam nekje video posnetek pa ti pošljem če hočeš. Lp balu balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti