Masažna bana da/ne?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

15. feb 2008 6:11

nasja, z malim popravkom - k nam priteče načrpana, ne pa taka, ki bi kar sam od sebe pritekla iz zemlje.....je, pa ne samo rahla, razlika.

*T*A*N*J*A*  

član od: 27.11.2007

sporočila: 30

15. feb 2008 11:45

NE - vodni kamen. Po 10 letih ti bo tako grdo, da boš razbijala kopalnico. Ne, prej savno! *T*A*N*J*A*

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

15. feb 2008 11:53

jade je napisal/a:

Meni se zdi to namakanje v banji taka potrata pitne vode, da je joj.

[zmesan]jade
Se strinjam z Jade. Poudarek na tem da je to pitna voda. Res je da zaenkrat v Sloveniji s pomanjkanjem pitne vode še nimamo velikih problemov, pa se mi vseeno zdi, da bi morali malo misliti na prihodnje generacije. Mogoče se komu zdi da pretiravam, samo sem bolj domača na tem področju, poznam razmere in pa se vsake tolko zasekiram zato prisegam na hiter tuš, razvajam se pa lahko na druge načine. pa brez zamere! lp saš

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

15. feb 2008 12:46

Ja, pitna voda je načrpana. In zato žal vedno dražja, torej se tudi ne kopam vsak dan.

Ampak zato še ni nobene škode za prihodnje generacije. Ne uporabljam nerazgradljivih detergentov oz. sploh zelo malo dodatkov, torej... Če bo vode primanjkovalo - kar se žal ob globalnem segrevanju lahko večkrat zgodi - se seveda ne bomo več kopali. Dokler pa pomanjkanja vode ni, pa uživam...

Mislim, da veliko več vode oz. zajetij uniči industrija s svojimi odplakami, sploh pa kmetje s pretiranim gnojenjem in pesticidi. Naše banje so pri tem dobesedno kapljica v morje.

 

Nasja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2008 13:04

In še moje skromno mnenje: že ko smo imeli čisto navadno banjo se mi je gnusilo ležati in namakati v svoji lastni svinjariji, pa četudi je sledilo tuširanje. Taka masažna banja torej, "ne hvala." Prisegam na vsakodnevno tuširanje (po potrebi tudi večkrat dnevno) in to popolnoma zadostuje vsem članom naše družine. lp Vesna

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

15. feb 2008 13:23

Nasja je napisal/a:

Ja, pitna voda je načrpana. In zato žal vedno dražja, torej se tudi ne kopam vsak dan.

Ampak zato še ni nobene škode za prihodnje generacije. Ne uporabljam nerazgradljivih detergentov oz. sploh zelo malo dodatkov, torej... Če bo vode primanjkovalo - kar se žal ob globalnem segrevanju lahko večkrat zgodi - se seveda ne bomo več kopali. Dokler pa pomanjkanja vode ni, pa uživam...[zdravje-z]

Mislim, da veliko več vode oz. zajetij uniči industrija s svojimi odplakami, sploh pa kmetje s pretiranim gnojenjem in pesticidi. Naše banje so pri tem dobesedno kapljica v morje.

Nasja
No ni čisto res, da ni škode za prihodnje generacije. Očitno premalo ljudi ve, da je naša podtalnica močno izčrpana, poleg tega pa še vse bolj onesnažena. Res je da je krivo predvsem intenzivno kmetijstvo in industrijske odplake, ampak če lahko posamezniki kaj dobrega storimo, jaz gotovo bom, pa četudi bo moje dobro delo samo kapljica v morje.... lp saš

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

15. feb 2008 13:24

Reca, saj v banjo se uležeš, ko se stuširaš, ali ne !!?? Kadar greš v javni bazen, se tudi najprej stuširaš – no, vsaj po pravilih se je treba stuširati. Imamo masažno banjo staro 4 – 5 let in je ne uporabljamo: 1. Glavni razlog je to, da je preglasna in vse naokoli se trese, kot pri starih pralnih strojih. To je moteče predvsem za sosede in v poznih večernih urah (takrat, ko si človek vzame čas zase …) nimamo osnovnih pogojev, da je prižgan masažni sistem. 2. Pri glasnem ropotanju je težko uživati v tihi – mirni glasbi. 3. Po kratkem času masiranja me moti, da voda šprica na isto mesto. Šobe bi se morale samodejno vrteti ali premikati – mogoče boste rekli, da smo zahtevni – in ker tega ni, po daljšem času curek vode na istem mestu telesa postane kar malo neprijeten.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. feb 2008 13:35

jade je napisal/a:

Na google odtipkaj masažna kad in dobiš en kup zadetkov, pa lahko malo pregledaš ponudbe.

jade

 

...in potem bomo vidli Jade z možem not

Anamarija

 

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 15. feb 2008 13:36:54

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

15. feb 2008 13:51

"Mene je zadnjič malo zbodlo, ko sem tule prebrala da ena "ni hotela reskirati, da bi se biskvit zdrobil".... Halo? So čisto lepe besedne zveze kot na primer: - nisem želela, da bi se biskvit zdrobil, - v izogib tveganju, da bi se biskvit zdrobil, - nisem tvegala, da bi se biskvit zdrobil....." Pa ne da se v pravopis vtikajo ravno tisti, ki tu po forumu pišejo največjo spakedranščino. Saj verjamemo, Vendelina jr. da znaš angleško, pa kljub temu ne bi bilo potrebno, da nam to nenehno dokazuješ. Pa brez zamere lp Alenka alenka5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti