Možnar

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

tema odprta - 11. feb 2008 18:00 | ogledi: 4.709 | odgovori: 30

Vljudno vas naprošam, če bi kdo vedel za možnar- za izdelavo pesta ipd., po zelo ugodni ceni ali ga celo podaril, ker ga ne potrebuje, saj si ga sama ne morem privoščiti. Želim pa si ga, že od kdaj ga poznam. Brez zamere, ne vzemite moje prošnje kot "fehtanje", temveč pomoč v stiski in izpolnitev osebne sreče in zadovoljstva. Hvala že v naprej in lepo prosim brez zamere. Če ni na voljo, pač ni, ga bom sanjala še naprej. Lep večer.

jaša

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. feb 2008 19:03

Jaz imam lesenega,in z njim nisem zadovoljna,saj se ga težko čisti pa še olje se vpije v les.Ne vem mogoče je samo les napačen. anaeva

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

11. feb 2008 19:22

G. Anaeva jaz imam v mislih lončenega ali keramičnega ali nekaj takega, kot sem videla v akciji v Tušu nekoč za okrog 5.500 sit, ali pa mali kot se uporablja v zdravstvu za trenje tablet. Lesenega še nisem vidla, niti zanj slišala, mogoče sem spet v zaostanku, kaj se znanja tiče. Hvala za vaš odg. Lp jaša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. feb 2008 19:29

Najbolj uporabni so kamniti, pogosto jih imajo v trgovinah, kjer imajo indijske in take reči, pa še prav dragi niso.

rimljanka - zasebno mnenje

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. feb 2008 19:56

lesenega sem dobila v kompletu za darilo z košaro,žlicami,valjerjem in ostalo Ribniško robo.Bom pa upoštevala Rimljankin nasvet in poiskala kamnitega,Zanima pa me,kako se čisti,oziroma ali se v kamen tudi ne vpije vonj in aroma zelišč.Sem pa videla keramičnega v restavraciji in tisti se pa res lepo pomije. anaeva

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

11. feb 2008 20:41

Jaz sem lansko leto kupila kamnitega v Merkurju.Je super . Iskala sem potem še enega pa se jih sploh več ne dobi.Imajo pa keramične in lesene.Prav poceni pa ni nobeden. ITA RINA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. feb 2008 20:54

Evo, Inka-impex:

http://www.inka-impex.si/?mode=groups&gid

Moj je sicer iz neobdelanega kamna (nekaj, a la granit) in se čisto OK čisti, je res super. Samo, na nogo ti pa ne sme pasti....... Keramičnega imam za okras, sem ga enkrat v Avignonu kupila. Imam še lesenega, ki ga tudi bolj ali manj samo občudujem (ta je pa kar iz Lj. tržnice, od ene gospe iz Sodražice, ki tudi lesene žličke, vevnice,...prodaja). Kja morem, sem pač malo usekana na nekatere drobne stvarce.

rimljanka - zasebno mnenje

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. feb 2008 21:51

Podoben temule belemu iz Ikee stoji pri meni v omari nerabljen, odkar sem pred leti od božička dobila kamnitega - Jaša z veseljem ti ga podarim, če bi ga imela. Na ZS mi lahko javiš naslov pa ti ga pošljem. Irena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. feb 2008 23:39

Na žalost Jaši ne morem pomagati, bi pa v zvezi z možnarji omenila neko posebnost: včasih, pred drugo svetovno vojno, so bili možnarji iz medenine (ali medi, kaj vem, ali je to eno in isto - morebiti pa je). No, ko je nastopila druga svetovna vojna in že nekaj časa trajala, je začelo zmanjkovati kovine za izdelavo orožja. In so se spomnili in pobirali po vaseh in mestih kovinske možnarje. V zameno pa so dajali keramične, na katerih je pisalo "ratni mužar". Ga imam za spomin na babico. (A zakaj piše po hrvaško? Ja, moja babica je bila tam doma. Če je bila pa v Sloveniji ista stvar, pa ne vem - nisem še videla nobenega keramičnega možnarja, na katerem bi pisalo "vojni možnar").

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti