Katero banko izbrati?

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

tema odprta - 9. feb 2008 13:05 | ogledi: 4.891 | odgovori: 25

Ker imam namen presedlati iz NLB skupine na katero drugo banko, bi še tukaj malo povprašala, kakšne so kaj vaše izkušnje in katero banko bi priporočali. Sama sem se že nekoliko pozanimala, vendar se kar ne morem odločiti za eno (niham med Sparkasse, Delavsko hranilnico, DBS, nekje bolj na vrhu spiska je tudi Hranilnica LON). Vem, da moram kot odrasla oseba znati poiskati informacije (sem poiskala vse primerjalne tabele ipd.) in se sama odločati - kar se navsezadnje tudi bom, vendar mislim, da izkušnje dejanskih uporabnikov storitev lahko včasih povedo več kot številke...

(Odprla pa bi osebni račun, pri tem pa mi je pomembno, da je dvig na bankomatih drugih bank brezplačen, da imajo dobro urejeno e-banko ter varčevanje (krediti zaenkrat še ne). Morda tudi dobre in kolikor toliko poceni storitve v tujini. )

tanca

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

9. feb 2008 13:17

Kaj pa Unicredit banka (bivša Bank austria)

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

9. feb 2008 13:26

HYPO ALPE ADRIA ima vse to kar potrebuješ, pa še pri kreditih so zelo ugodni, če jih boš potrebovala! Simona

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. feb 2008 14:03

hypo imavelike obresti. Jaz zi priporočam SKB.

Kyara

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. feb 2008 14:06

Jaz tudi navijam za SKB.

Drejček

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

9. feb 2008 15:58

A ne računajo banke usklajeno provizij za dvige na drugih BA - saj jih je zato že Plahutnik preganjal? Irena

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

9. feb 2008 16:03

Ne, banke imajo zelo različno urejeno to področje. Recimo NLB in SKB računata ena 0,47, druga pa 0,50 za vsak dvig na bankomatu druge banke in v tujini na območju EUR. Banke kot so Deželna, Unicredit, Hypo, Volksbank, Sparkasse, Delavska hranilnica pa ne računajo nič doma niti čezmejno na območju EUR. tanca

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

9. feb 2008 16:49

Zame so prednosti Sparkasse: - osebni svetovalci, ki to delo v resnici tudi opravljajo: ko sem imela nujno stanje mi je osebna svetovalka povečala kredit na eurocard v 2 urah, - dviga na ba v slo ne računajo, za tujino pa ne vem, - bonus račun: to je račun na katerem varčuješ z boljšimi obrestmi kot so na tr, vendar lahko nanj in iz njega nakazuješ kadarkoli. Več kot privarčuješ, večje imaš obresti. Aja, omogočajo tudi, da sta imetnika bonus računa dva. Midva imava torej družinski varčevalni račun. - e banka je ok. Pri njih imamo tudi hipotekarni kredit, ampak to praviš te zaenkrat ne zanima. Lp, K.Mici kuharica Mici

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

9. feb 2008 17:39

Ja, prav Sparkasse ima med drugim brezplačne dvige na drugih bankomatih. Glede varčevanja je dobra varianta bonus račun, nekje med trr-jem in depozitom. Večji imaš znesek, višje so obresti, dvigneš pa lahko kadarkoli s predhodnim prenosom na trr. Še poseben poudarek imajo na elektronskem in telefonskem bančništvu, gredo v smeri, da čimveč opraviš od doma... V Lj. imajo zaenkrat eno enoto, na sedežu v Stegnah oz. Šiški.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. feb 2008 18:04

A lahko prek e-banke pri Sparkasse naročiš trajnike? Sem bila prehitra, imajo tudi to, sem našla na spletni strani. Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 09. feb 2008 18:07:11

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. feb 2008 18:13

Lani sem iz GB presedlala na Sparkasse in sem zelo zadovoljna. Poslujem preko interneta, če hočem denar dat na bonus račun, naredim to sama , za vezat pa pokličem  in vse opravim brez obiska banke. Obresti na bonusu so okrog 2%, lahko dnevno daješ gor ali dol. Obresti za vezavo so nekaj pod 5%, nekaj je, ne pokrije pa inflacije. Če denar prej rabiš, vezavo takoj prekinejo in ti ni reba čakat, le obresti so nižje. Edino, če rabim večjo vsoto gotovine, moram v banko. Kot so že predhodnice napisale, je dvig brezplačen na vseh bankomatih, prav tako ni provizije  pri plačilih z elektronsko banko. Plačujem stroške  poslovanja ki so nekaj pod 3€ mesečno in to je vse.

 

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti