Sok iz grozdja

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

tema odprta - 19. sep 2002 9:33 | ogledi: 7.663 | odgovori: 2

Prosim, če mi lahko kdo pomaga in pove recept kako pripraviti dober sok iz grozdja. Sedaj ga imamo zelo veliko /izabela/ in ga enostavno ne moremo vsega pojesti, škoda pa je, da pride v nič.

Nana

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

19. sep 2002 11:03

Grozdje sočim na sokovniku. Sok mi teče kar v lonec. Potem posladkam po okusu. Še enkrat segrejem na 80 stopinj in natočim v pogrete steklenice.Zaprem z gumjasti zamaški in pokrijem z odejo, da zamaški primejo. Kapica mora biti noter potegnjena. Iz enega sokovnika dobiš 3 - 4 l soka. En sokovnik sočim 1,5 - 2 ure. Lahko pa grozdje prej posladkate, pustite nekaj časa , da se grozdje prepoji in potem sočite in sok natočite kar v pogrete steklenice. Vendar ta sok ni po vseh steklenicah enak. Verjetno je pa bolj vitaminski, ker s ponovnim segrevanjem nekaj vitaminov uničiš. Tretja možnost pa je , da grozdje stisnete . Sok segrejete na 85 stopinj. Tak sok mina lepe barve. Barvo dajo olupi če grozdje namakaš. To za sok ne pride v upoštev, ker že nastopi vrenje. Tliko iz mojih izkušenj in veselo na delo. martina Sporočilo je spremenil(a) megi dne 19. sep 2002 11:05:18

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

19. sep 2002 20:54

Nana! Tudi mi imamo kar nekaj grozdja, pa tudi dober recept za sok. Grozdje oskubiš in daš jagode v vrečke - približno literske. Potem to zamrzneš. Za pripravo soka zavreš kakšna dva litra vode, vanjo streseš eno vrečko grozdja in vse skupaj prevreš in kuhaš še kakih 5 minut. Potem to precediš, jagode zavržeš, tekočino posladkaš s 5 žlicami sladkorja oz. po okusu in še enkrat prevreš. Ko je sok ohlajen, je pripravljen za pitje. Preprosto in okusno, pokusa vredno :)) LP, Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti