Barve za živila

žabica  

član od: 27.4.2006

sporočila: 33

tema odprta - 6. feb 2008 11:19 | ogledi: 15.477 | odgovori: 23

Zanima me, če se da kje kupit te barve, brez da bi imele okus po določeni stvari, npr. zelena po meti, rdeča po jagodah, rjava po rumu......

Zadnjič sem namreč delala ˝lubenice˝ pa je njihov okus čist na mentol potegnil, tako da sploh niso bile dobre za jest, ampak samo za gledat.

žabica

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

6. feb 2008 11:22

V hipermarketih prodajajo barvila v stekleničkah proizvajalca Foster"s, ki so brez okusa. Jaz uporabljam rdečo barvo, pa je zelo intenzivna in nima okusa. Lp, Saša

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. feb 2008 13:18

Mislim, da imajo tudi barve Fosters okus...saj so to arome...rdeča ima po jagodi, če se ne motim, pa še zelo bleda je...U porabila sem jo samo enkrat in je bila obup. Upam, da govorim o isti. Drugače pa Schwartau barve v tubicah, lahko jih vidiš pri receptu palačinke v barvah. Ali pa si ob veliki noči narediš zalogo barv v prahu, kar sama letos spet nameravam, saj se res splača. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

žabica  

član od: 27.4.2006

sporočila: 33

6. feb 2008 13:24

A misliš tiste barve v prahu, ki so za pirhe barvat in so pakirane v malih vrečicah, kot npr. pecilni prašek? žabica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. feb 2008 13:27

Fosters ima oboje. Barve in arome. Barve so bolj intenzivne in na njih piše npr. RUMENA, RDEČA, MODRA. Pravzaprav v angleščini, se mi zdi. Red, blue ... Je pa res treba dobro pogledat, ker so včasih tudi pomešane med seboj. Te barve so zelo intenzivne in se jih res malo porabi.

Julija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. feb 2008 14:16

Jaz sem moje barve kupila na Brnčičevi v Ljubljani Nimajo nič arome. So pa v plastenkah po 2,5 dl. Črno sem dobila celo malo manjšo Lp E.

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

6. feb 2008 15:02

Zanimivo...in potem lahko z barvami za pirhe obarvas pecivo in ga jes? Majdina

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. feb 2008 16:38

Foster Clark"s-ove arome nimajo nič veze z barvili. Eno so barvila drugo arome. Ima pa Foster Clark"s oboje. Barvila nimajo okusa. ycrna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. feb 2008 16:43

Foster"s Clark so v enako velikih stekleničkah arome in barve. Pri nas v IS imajo samo rdečo in rumeno, novih pa ne bodo nabavili, ker ni več dobavitelja.

Iščem še zeleno, za lubenice, pa upam, da bom leto kupila barvo za pirhe, ki mora biti primerna za živila. Tudi meni se zdi mentolova aroma neprimerna za lubenico.

Sem pa nadela najbolj neumen izraz in šla v mesno slaščičarno "kupit" zeleno barvo za barvanje kokosa za travo. So mi deli zastotnj, le slikico sem obljubila pokazat.

Ko bom velika, pa grem na Brnčičevo.

F r i n a

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. feb 2008 17:00

Jaz uporabljam Fosterjeve barve v stekleničkah, zlasti za smetano in podobno. Za marcipan pa anvadno tiste v tubicah. Oboje so dovolj intenzivne, da ni treba velikih količin. Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti