Alpsko mleko

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. apr 2008 17:16

Mleko iz katerekoli trgovine z različno vsebnostjo maščobe je po mojem okusu slabše od domačega nehomogeziranega mleka, zato pa če je le možno kupujem domače kravje mleko. mark5

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

12. apr 2008 18:30

Pri nas smo tudi pili alpsko mleko, ki nam je vsem prijal.Sedaj pa že nekaj mesecev hodim po domače mleko k prijazni kmečki ženici, ki ima le eno kravco. Ko smo istočasno poskušali alpsko mleko in domače mleko so mi vsi v en glas potrdili, da alpsko mleko ni "do kolen" domačemu mleku. Držim pa se pravila, vsake stvari en malo. Če bi sijalo sonce bi veliko računalnikov samevalo, pa lepo pozdravljeni. fuksija

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. apr 2008 10:05

ann je napisal/a:
Janja 512, sem šele zdaj pogledala (ker v našem sosedu ni vedno tega mleka) na etiketo, pa sem imela kar prav, tudi mleko, na katerem piše Bohinjsko mleko, polni mlekarna Planika iz Kobarida. ann
mleko je res Bohinjsko,polni pa ga mlekarna Planika iz Kobarida.In sicer ga vsakodnevno iz Bohinja dostavijo v Kobarid z vlakom ,.. to je nedolgo tega po Tv razlagala njihova direktorica.Zakaj iz Bohinja in ne bližje???? Zato ker se krave v Bohinju približno enako pasejo in prehranjujejo kot Kobariške oziroma Obsoške krave. anaeva

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

13. apr 2008 20:35

Danes sem slišala da trajno mleko ne vem katere znamke polnijo naMadžarskem vnašo slovensko embalažo in ga prodajajo kot slovensko mleko. mark5

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

25. apr 2008 14:06

Na mlečnih in mnogih drugih izdelkih sem opazila oznake, ki po moje označujejo poreklo (poudarjam, da je to moje mnenje, informacij o tem nisem našla), ki so vedno iz dveh črk za državo (SI, AT, DE, HR,...) in številk obdane z elipso. Kar sem do sedaj prijela v roke od mlečnih izdelkov različnih slovenskih mlekarn, so bili skoraj vsi slovenski, le pri nekaterih jogurtih LM sem opazila oznake AT. Ve mogoče kdo kaj več o tem, so to res oznake za poreklo? Mogoče označujejo samo državo pakiranja ali kaj podobnega... piščanec

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

29. apr 2008 17:51

Tudi mene zanima kaj je z vsemi oznakami na mleku in mlečnih izdelkih, mene še vedno najbolj privlači kislo mleko iz domačega kravjega mleka.Ne vem in tudi ne morem trditi da je edino to mleko res bio ko je pa že vse ozračje tako onesnaženo.No kljub temu mislim ,da je dobro kar je domače pa na zdravje z mlekom. mark5

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

29. apr 2008 18:47

Potrošniška zveza je naredila test in kot najboljše se je izkazalo češko mleko, ki je za nameček še najcenejše. Sedaj pa upam, da so s tem zavezali jezik vsem tistim, ki vihajo nos nad vzhodnoevropskimi izdelki. Mamba

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

30. apr 2008 17:17

Me veseli, da lahko izbiramo tudi med cenejšimi vrstami mleka četudi so vzhodnoevropske znamke samo ,da je kvalitetno,ker je to glavna prehrana za odrasle in otroke. mark5

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

30. apr 2008 20:21

mark5,

tudi mi vseskozi kupujemo domače kravje mleko. Po potrebi hodim po njega k bližnjemu kmetu. Včasih si privoščimo tudi domače kozje mleko. Spomnim se, da so se vsi zgražali, ko sem naši malčici že od malega dajala to mleko. Pa do danes, ko je stara že skoraj 4 leta, ni prav nič narobe z njo. Iz tega mleka po nasvetih s Kul naredim tudi skuto in sir.

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti