Alpsko mleko

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. maj 2008 16:23

tako kot je napisala jagoda 501 smo jo prestavljali.pozimi pa kupili nekaj bal sena,... anaeva

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

4. maj 2008 17:07

No pa še jaz povem svojo zgodbo... Ko sem bila majhna, so se mi stalno pojavljale hraste po glavi, smo sprobavali razne kremice in podobne stvar, ki smo jih dobili pri zdravniku, pa ni nič pomagalo. Na koncu (ko sem bila stara par let), so me peljali na preiskave in ugotovili, da imam alergijo na domače kravje mleko. Takrat smo prešaltali na Alpsko in se hraste res niso več pojavljale, tako da smo pri njem tudi ostali in ga pijemo sedaj že 20 let. Saj ne pravim da je bolj zdravo od domačega, samo pri nas je bilo tako... Koze so pa res fine, samo se je pa treba merkati ker pojejo vse kar jim pride pod zobe, tudi polivinilasto vrečko, v kateri je bil prej sendvič *Alisha*

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

4. maj 2008 17:19

He he, ja, tud js sm se spomnila na koze, ki pred kako planinsko kočo "nadlegujejo" nič-hudega-sluteče planince ;)) /So pa vseeno srčkane!/ Alisha, zanimivo... Verjetno res ni vse za vsakogar dobro, oz. vsak mora poiskat tisto, kar je najboljše zanj... Včasih je možno tud, da je blo domače mleko tud okuženo s čim, še vedno v okviru dovoljenih možnosti... Dodatna predelava verjetno uniči vse bakterije ipd. oz. v večji meri... Osebno vem, da mi včasih sveže "polnomastno" domače mleko ni najbolj "pasalo", alpskega pa sem tolerirala (v manjših količinah) oz. mi je blo tud po okusu bolj dobro... Po moje je odvisno tudi, kaj krave jejo itd. (se tudi okus razlikuje) & koliko so zdrave... Anaeva, koliko bal sena & (približno) koliko kvadratnih metrov trave ste pa potem porabili za vašo koziko? Saj ne načrtujem še čisto v bližnji prihodnosti, sam takole fajn bi blo vedet, kaj bi blo potrebno... :) Jagoda501

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. maj 2008 17:39

koliko sena potrebuješ nimam pojma,je tega že kar nekaj časa,je pa moj oče včasih rekel,da poje 8 ovc na zimo toliko kot krava,.... za kozo pa nimam informacij,... najbolje je vprašati kakšnega bolj resnega kozjerejca,.... baje pa obstaja več vrst koz,-tiste za mleko -tiste za meso,............ sem pa zadnjič videla tiste majhne,so bile tako luštne,da bi jo kar v ruzak dala,... anaeva

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

18. maj 2008 18:09

Zanima me kakšne so prednosti kozjega mleka,spomnim da so včasih kozje mleko dajali otrokom,kiso imeli alergijo na kravje mleko.Zanimiv je pa okus kozjega sira. mark5

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

18. maj 2008 19:35

Mi pijemo največ domače mleko, vendar imamo vedno kakšen liter drugega mleka doma, v slučaju da domačega zmanjka. Kupujemo pa tuševo, sparovo, mercatorjevo, pa alpsko... najboljše se nam zdi mleko pomurskih mlekarn,ki je sedaj pri tušu v sklopu akcije cenejše. mina20

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

18. maj 2008 20:09

Mlad kozji sir... NI BOLJŠEGA!!!! evagirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti