Alpsko mleko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. feb 2008 8:02

Našim doma nonstop visi inšpektor za vratom, tako da je vse čisto, kaj se pa naprej z melkom dogaja, je pa verjetno druga zgodba.

Loni Makaroni

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

12. feb 2008 8:33

Ne bom brala vsega za nazaj, vem pa kaj je najboljše in najbolj zdravo brez nevemkakšnih dokazov: domače nepredelano mleko. Koliko koristnih snovi pa mislite da še ostane v tako predelanem mleku? Koliko več ga je treba popiti za enak učinek, kot če bi pili naravnega? Tatjana

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

12. feb 2008 8:54

mislim,da se je najboljsi priblizek alpskemu-vsaj po mojem mnenju-mercatorjevo meko, ker ga ravno tako polnijo Ljubljanske mlekarne.lp pekarnica

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

12. feb 2008 11:05

Draga prof.dr. Irena Rogelj! Oprostite, ampak vaša razlaga je tako strokovno napisana, da jo bolj malo razumem. Zato bi Vam bila zelo hvaležna, če mi kot strokovnjakinja lahko odgovorite na dve vprašanji: 1. Vsi, ki pišejo o zdravi prehrani, nam svetujejo naj uživamo posneto mleko, jogurte, sire. Zdaj me pa zanima, ali mleku, ki ga prodajajo pod oznako "posneto", odvzamejo samo maščobo ali še kaj drugega. 2. Zakaj je bolj kot mleko priporočljivo uživati jogurt ali še bolje kefir in probiotične jogurte. L.p. Lejla13

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

12. feb 2008 12:22

Lejla- Atina ni prof. Rogljeva. Mogoče ti lahko tudi razloži, ker je dip. kemik, kajne Atina?

Je bla pa Rogljeva moja profesorca, ful je uredu.

katti

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. feb 2008 12:37

pa ravno sedaj,ko sem se pri kmetu naročila.Sicer je njihovo mleko super,diši po mleku.nima tistega kislega okusa kot pomursko.Ima pa tako dobro smetano.Prosim ne več čez kmečko mleko,da mi ne bo še hudo na koncu,saj ga zelo radi pijemo. anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2008 12:57

S posnemanjem maščob se iz mleka seveda odvzamejo tudi v maščobah topne snovi (nekateri vitamini, recimo).

Jogurt, kefir,...in postali fermentirani izdelki imajo delno predelano laktozo, ker so jo izkoristile za svoje življenje glive in bakterije. Določen delež ljudi ima razvito intoleranco (preobčutljivst) na laktozo, ker pač v odrasli dobi nimajo več laktaze, encim aza razgradnjo laktoze in jim to povzroča prebavne probleme. je pa res, da je iz evolucijskih razlogov malo Evropejcev in večina Evrazijcev (japonska, Kitajska,...) takih.

Samo dve stvari, seveda je še mnogokaj drugega.

Kot že velikokrat, bi pristavila: po zdravi presoji in pameti.

Še pristavek Lelji13: dr. Rogljeva seveda sestavka ni pisala za to stran. Atina ga je pač povzela od dnekod, kjer je bil ta nivo pisanja primeren. Toliko pa, po mojem mnenju lahko tudi popoln laik razbere, da maščobne kaplice, ki nastanejo s homogenizacijo mlekaa n, morejo neposredno v človeško telo (v kri in naprej v celice).

 

rimljanka - zasebno mnenje

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

12. feb 2008 13:07

Po mnenju nekaterih je alpsko mleko in druga trajna mleka škodljivi za zdravje. Moja teta ima kronično vnetje črevesja (chronovo bolezen), pa domačega mleka in mlečnih izdelkov ne sme uživati, ker se lahko bolezen poslabša. Mi lahko kdo to razloži, če naj bi bilo domače najboljše.

Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2008 13:53

basti, ne mešaj zdravih ljudi s takimi, ki imajo kronično bolezen debelega črevesa, no. Pa veš, zakaj se lahko ob uporabi domačega mleka bolezen poslabša, ob uživanju kupljenega v trgovini pa ne? Če je sploh tako. O slednjem nisi namreč nič napisala. Če je namreč tako, da velja enako za domače in kupjeno mleko, potem je tvoja informacija nepopolna.

rimljanka - zasebno mnenje

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

12. feb 2008 13:56

Domačega mleka in mlečnih izd. ne sme uživati, lahko samo kupljene. Nekaj že mora biti na tem.

Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti