Birba f1 (bivša diva)

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. sep 2010 8:21

zaja je napisal/a:
Če gledamo z ekološkega vidika bi naj imelo vsako gospodinjstvo čistilec ,ki ne rabi kemikalij.Za ogromno stvari ,ki so manj potrebne ,dajemo denar,pa je tudi OK .Zraven si nabavite likalnik ,ki omogoča zelo dobro in hitro lepo zlikano perilo.Tudi to nekaj pomeni. Se da dokupit savna ,ki je zelo koristna ,pa ni trba drugje trošit denarja ,jo imaš kar doma.Enkratna cena je res malo visoka,se pa kmalu obrestuje. Pa nisem premožna ,z delavsko plačo je tudi šlo ,imam pa zadoščenje v sebi ,ker vem ,da prispevam k čistejšemu okolju.zaja
Če se ti gre  za ekologijo, eno razgradljivo krpo pa kis pa veselo na delo. Strošek mizeren.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2010 8:38

To, kar pravi zzak1977 sicer ni ekologija, ampka skrb za okolje, recimo, je pa res. Deluje.

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. sep 2010 9:34

No pa tako, bolj prav ja. V glavnem, zaja ne bo uporabljala kemikalij, ne bo imela doma pol kubika plastike, za katerega izdelavo se tudi porabi nemalo energije in se prispeva k nečistejšemu okolju. Poraba el. energije bo manjša, poraba kalorij bo večja in počutje boljše.

Najbolje je pa to, da ostane 2k€ v žepu.

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

30. sep 2010 9:55

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Saj razumem, da imamo različne načine zapravljanja denarja. Sem pač ena tistih, ki NIKOLI ni živela na kredit, pa smo bili kar precej let revni kot cerkvene miši (počutili se nismo tako) Edini kredit je za hišo. Za čevlje bi pa itak dušo prodala

Tole bo totalno predvidevanje: Recimo, da je mesečni obrok 100Evrov in da je odplačevalna doba 20 mesecev. Namesto, da na licu mesta kupiš zadevo, ki jo vidiš na prezentaciji, spravljaš denar na kup(ček). Po dvajsetih mesecih imaš dovolj denarja, da pokličeš prodajalca izdelka in kupiš karkoliže, in sicer tako, da mu daš dejansko gotovino. Ne ček, gotovino.

Zanima me tole: Koliko ljudem bi se mašina zdela vredna dveh tisočakov. Včasih je treba pogledati stvari z drugega zornega kota.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 30. 2010 01:20

Pod tole se pa popolnoma podpišem.

Ko imaš v roki ta denar in moraš dati takoj cel znesek, začneš na morebitni nakup gledati malo drugače. Verjamem, da bi se marsikdo odločil drugače.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2010 11:30

zzak1977 je napisal/a:

No pa tako, bolj prav ja. V glavnem, zaja ne bo uporabljala kemikalij, ne bo imela doma pol kubika plastike, za katerega izdelavo se tudi porabi nemalo energije in se prispeva k nečistejšemu okolju. Poraba el. energije bo manjša, poraba kalorij bo večja in počutje boljše.

Najbolje je pa to, da ostane 2k€ v žepu.

Kaj ste pa vi za eni? Eni saboterji? A mislite državo uničit ali kaj?

Kapitalizem je potrošniška družba. Če ti ostane 2k€ v žepu, naravnost škoduješ celi verigi proizvajalcev, plastike, kemikalij, goriv, transportnih podjetij...............Kapitalizem funkcionira na pohlepu državljanov po usiljenim jim dobrinam ( brez katerih "kao" ne morejo ) na eni strani in pohlepu kapitalistov po denarju državljanov na drugi strani, država pristavi svoj piskar(ček) da plača politike, sodnike...... Iz povedanega je jasno, kako lahko škoduješ ( če ne kaj več ) državi.

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. sep 2010 11:52

Saj kupujem nože v ta namen.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. sep 2010 13:43

zzak1977, vsekakor je tvoja izjava (vsaj zame) izjava tedna. ;) Evo, še zate en aplavz :) s0ncek*

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. sep 2010 14:15

Jo imam, Birbo namreč. Lahko mirno rečem, da tako me do zdaj potegnil ( ali nategnil, če hočete) še ni nihče, kot ta zelo prepričljiv prodajalec. Sem pristala na obroke, kajpada in jih pridno plačujem če več kot dve leti, v tem času pa bo minila tudi garancija. Do sedaj mi je zadeva crknila že osemkrat, ampak do sedaj je še šlo kot garancija, sedaj pa bo to postalo dodatno breme, ki ga bom plačevala že, ko še ni niti odplačana. Tudi uporabna ni tako strašno. Velikokrat je delo z njo tako zamudno, da raje naredim s krpo in vodo. Niti pod razno ni vredna tega denarja, zagotavljam. Moja tašča bi rekla: Pa si raje kupi pamet...bom, upam drugič. kara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2010 17:24

sOncek*, popolnoma se strinjam s tabo! Za zzaka:

ežoj

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

30. sep 2010 21:18

Upam, da še kakšna uporabnica Birbe zbere pogum in napiše svoje mnenje - oz. koliko in za kaj jo uporablja. Draga Vanja in ostali; jemljem na znanje vaše mnenje, vendar dovolite, da si ljudje kupimo, kar smatramo potrebno. Vsak ima svoje igračke. Poleg tega je moja hiša ročno delo - napravljena iz materialov, ki ne prenesejo kemije in jo že leta čistim s kisom in navadno vodo. Rada bi si le olajšala delo. Čistilnih servisov ne bom spuščala v hišo, ker je hiša moj dom in vanj imajo vstop le izbrani. Še enkrat prosim za mnenje tiste, ki imajo aparat doma. Hvala. PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti