Rutar-zamujanje s kuhinjo

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

1. feb 2008 9:27

Hello! Vas zanima, kaj sem uredila glede rutarja? Vam povem? POPOLNOMA NIČ!!! Zakaj? Pridem tja, vsa pripravljena, oborožena z vsemi listinami, dokumenti, pravilniki, v glavnem vse živo. A glej ga zlomka, spet tista ženska ki nama je izrisavala kuhinjo ne dela.Se obrnem na prvega možnega svetovalca, mi ne zna pomagat. Vrtam v njega, se on malo premakne, išče kuhinjo po računalniku,ter izjavi;"Ja gospa, saj ta kuhinja je pri nas že od decembra, kako, da je še niste prišli že iskat!"Dobesedno sem misla, da bom dol padla. In kaj zdaj? Do danes imajo čas, da me pokličejo, ter sporočijo( oni me morajo poklicat, ne da bomo mi njih).Če danes ne pokličejo do 19.55, jih pokličem in enostavno dokončno odpovem. Sicer sem vzela svojega s seboj, pa se je kar izkazal. Je kar mal po mizi udaril, pa seveda nakazal, da bova vse skupaj odpovedala, če do danes ne izveva nič. barbay

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

1. feb 2008 9:37

Ja,so pa res pravi trgovci.Sta mogla zahtevat šefa,pa zaropotati.In ne čakaj do večera,da te pokličejo,pokliči jih že prej,če te ne bojo dopolne.Ker mislim,da to ni podobno ničemur.Si delajo fajn reklamo. tanya017

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

1. feb 2008 9:43

Tisti ki sva ga zagrabila tam, je bil čist prestrašen, pa ni mel pojma-skoraj nič. Spomni se naju, ker sva bla že večkrat tam, ampak ni vedel kaj naj naredi, kaj naj reče. barbay

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

1. feb 2008 9:46

Poskusi najti nekoga,ki je glavni in njemu zatežita do konca.Ti želim,da bi uspešno in čimprej rešila to moro. tanya017

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

1. feb 2008 10:27

takrat ko smo mi imeli probleme s sedežno je takoj k nam prišel direktor prodaje ali nekaj takega. In je bil zelo korekten in prijazen. Tako da če danes ne bo nič se kar na njega obrnita da vama vrnejo denar. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

BRANKI  

član od: 21.8.2002

sporočila: 74

1. feb 2008 11:08

Veliko sreče vsem ki tam kupujete !!!!!! BRANKA

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. feb 2008 11:35

Priporočam branje obligacijskega zakonika, kjer je natančno določeno, kako se ravna v primeru neizpolnitve kupoprodajne pogodbe. Prosi Frino, naj ti pomaga raztolmačiti. Ker ga nimam pri roki, ne bom pametovala na pamet, a smo se pred nekaj leti ubadali s podobno zadevo. Osebi je pripadlo občutno znižanje kupnine. fresh

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

1. feb 2008 12:07

Berem obligacijski zakonik pa čisto nič ne razumem. barbay

Krofka  

član od: 12.7.2007

sporočila: 9

1. feb 2008 15:20

Zdravo! Ja, s tem Rutarjem je pa res problem. Tudi midva z mojim dragim že od oktobra čakava na pisarniško pohištvo, sicer sva ga dobila decembra, ampak sva dobila 1 omaro počeno, napačni predalčnik in neko mizico, ki je sploh naročila nisva. Tako da zdaj čakava na "prave" svari. Ampak v bistvu želim pomagat barbay pri reševanju njenega problema. Če danes ne pokličejo, pokliči jih jutri ti in jim postavi rok, v katerem ti naj kuhinjo dobavijo. OZ v 450.čl. določa, da če dan izročitve kupcu ni določen, mora prodajalec izročiti stvar v primernem roku po sklenitvi pogodbe, glede na naravo stvari in na druge okoliščine. Glede na to, da je primerni rok že zdavnaj potekel, bi ti predlagala, da uporabiš pravila o prenehanju pogodbe zaradi neizpolnitve - če ena stranka ne izpolni obveznosti, lahko druga stranka zahteva izpolnitev obveznosti ali pa odstopi od pogodbe. ta pravila so urejena v 103. do 111. čl. OZ. Najbolj uporaben za tvoj primer je 105. čl., ki določa, da če izpolnitveni rok ni bistvena sestavina pogodbe (torej če se nisi dogovorila za točen datum kdaj bi ti kuhinjo morali pripeljati), ima upnik pravico, da zahteva izpolnitev pogodbe. Nadalje piše, da upnik lahko odstopi od pogodbe, vendar mora dolžniku (Rutarju) dati primeren rok za izpolnitev. In če še Rutar v tem roku ne bo izpolnil, je pogodba razvezana po samem zakonu (104.čl.OZ). V tem primeru imaš pravico do povračila dela kupnine, ki si jo že plačala (111. čl.OZ). Upam, da sem ti kaj pomagala in želim ti, da bi zadevo z Rutarjem čim ugodneje rešila! Krofka

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

1. feb 2008 17:00

Krofka hvala. Ravno to nameravam storiti. Telefonsko, ter pisno(priporočeno-da se slučajno kje ne "izgubi"). barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti