Rutar-zamujanje s kuhinjo

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. jan 2008 10:55

Sicer je splošno znano,da je Rutar bolj tako,tako,.....o tem je bilo že toliko stvari napisanih in rečenih,da se sprašujem kako sploh še gre kdo tja.Vso tisto energijo in finance,ki jih zapraviš za reklamacije lahko vložiš v nakup kje drugje,pa saj ni samo Rutar.Ja Katka,tudi moji sestri je po parih letih kuhinja skoraj že razpadla,da ne govorim o tem,da ji je odpadla viseča omarica tik pred otroka,... Še dobro da imam mizarja pri roki,ostalo pa kupim v Harveju,... Tebi pa svetujem,da greš kar tja in pa vztrajaj na mestu,,pa še kakšno vizitko od odvetnika ji ponudi. anaeva

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

28. jan 2008 10:58

Ksenjako a ste sedežno že plačali? Kako ste to zadevo potem uredili? barbay

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

28. jan 2008 11:12

Lijana, prebrala sem si ti dve strani. Po pravici povedano, dobesedno me je strah postalo. Česa? Skoraj vsem je šlo nekaj narobe. Verjetno bom Šla jutri tja. Saj mi drugega niti ne preostane. Ali pač?! barbay

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

28. jan 2008 11:28

Barbay, tale tema je pa men tko na živec pritisnila pa čeprav je že skoraj dve leti odkar sva se preselila v svoje stanovanje in morala nabavit vso belo tehniko in pohištvo. Največja napaka je bila da sva kupovala v RUTARJU! VERJEMI DA NIKOLI VEČ! Njihova roba ni vredna niti polovice cene. Seveda sva računala da bova dobila pri njih najceneje in neko sredno kakovost. Danes nama je žal. Planiramo namreč nakup hiše in morala bova vse pohištvo kupiti na novo ker je to za na deponijo in to samo po dveh letih. Enako kot opisuješ ti, je bilo z dostavo. Trgovec, ki je sestavljal predračun je preden smo se sploh začeli pogovarjat o dotičnem elementu pogledal zalogo. Kar niso imeli sploh nismo gledali ker sva vse nujno rabila ker je bilo stanovanje prazno (imela sva samo spalnico). Kasneje se je izkazalo da tudi obljubljenih elementov niso imeli. Svoje sem dosegla samo z arogantnostjo in sem za vsak klic nekoga dobesedno nadrla da se je stvar premaknila. Ker sva kupljeno robo nujno potrebovala sva potem sama odšla s svojim prevozom v Lj da so nama predali, vendar šele po dveh mesecih in verjetno bi trajalo še veliko dlje če nebi klicarila dan za dnem! Pa tudi takrat ni šlo vse kot je treba. Iz skladišča nama polovico stvari niso izdali. Ko sva naslednji dan spet klicala je bil odgovor da smo omenjeno sami pozabili gor, a kupec sploh nima vstopa v skladišče. PRIPISUJEM JIM VSE NEGATIVNE LASTNOSTI-TAKO RAZOČARANA NISEM BILA ŠE NAD NIKOMER! Svetujem ti, da če se ti z kuhinjo na mudi zelo in če se stvar še ni premaknila odpovej naročilo, zahtevaj denar nazaj v celoti in še obresti in jim zagrozi z inšpekcijo in mediji in kar brez sramu. Kuhinjo naroči drugje pa čeprav zna biti malo dražja bo temu tudi primerna kvaliteta. Verjetno ne kupuješ kuhinje samo za dve leti. No pa sem se spihala, pa brez zamere. LP Katja

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

28. jan 2008 11:31

Ja Barbay ali odpovej ali pa jim težiš vsak dan tudi 5x na dan! lp LP Katja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jan 2008 11:35

Mislim, da moraš trgovca prositi, da ti nekaj proda, to je pa že višek! Jaz bi tudi naredila tako kot Nejko21 svetuje: če obstaja možnost, da dobiš denar nazaj, prekliči naročilo in izberi kuhinjo drugje. Pa še spomnila se ne boš na ta dogodek naslednjih par let vsakič, ko si boš šla kavo skuhat. Sicer smo pa mi naročili spalnico pri njih in smo zadovoljni, če odštejemo dejstvo, da ročke s predalov dol letijo in jih je treba nonstop lepit ... Atina

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

28. jan 2008 11:39

Leta nazaj je imel Rutar reklamno geslo: "Rutar pa pika" ali nekaj podobnega in od takrat povezujem Rutar in same kritike z mojim zasebnim geslom "Rutar in to pika-črna". Toliko kritik iz pisem bralcev raznim časopisom, znancev, še nisem slišala na račun kakšnega trgovca. Zato rečem: roke stran od Rutarja, celo njihove reklame vržem direktno v koš, niti pogledam jih ne, medtem ko dr. skoraj vse pregledam. Osebno nimam izkušenj z njimi, ampak če ima le- te toliko ljudi, potem jim sama ne dam niti te možnosti. Barbay, jaz bi jim napisala pismo, direktorju prodaje osebno, ga oddala priporočeno, da imaš dokaz in jim dala ultimat: določi datum, do katerega morajo pripeljat in ali da v nasprotnem odstopaš od nakupa in seveda denar zahtevaš nazaj ali pa zahtevaš popust v tem in tem odstotku. Zraven poveš, da če na to pismo ne bo reakcije, da smatraš, da se s tem strinjajo. Ne vem, če to pravno sicer drži vodo, ampak saj tudi tam niso vsi pravniki, kot mi tu ne. Še vedno pa se iskreno čudim, da folk naseda v nakup, ob vsej negativni propagandi, ki jo imajo. Potrebno jih je bojkotirat, na kakšno drugo uho trgovci itak ne slišijo. Po mailu sem pretekli teden dobila poziv k bojkotu trgovcev, iz splošno znanih aktualnih razlogov. Od 2.2. do 8.2. je 1. na vrsti Spar, za naprej sledijo navodila. juma

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

28. jan 2008 11:42

Nejko21 z veseljem bi naredila to, ni problema, samo je pa moj predragi rahlo reva, kar se tega tiče. verjetno bi me samo miril ko bi jaz tam nevihto naredila. Ampak sem se kar odločila da bom odšla tja, pa četudi sama. Saj če bo kdo grizel, bom to sigurno jaz. Nejko21 a poznaš koga, ki je denar dobil nazaj? barbay

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

28. jan 2008 11:46

sedežno smo plačali takoj v gotovini. Potem smo šli tja, je oči nastopil zelo strogo in smo dobili vrnjen denar v gotovini na blagajni. Je pa res da nam je rekel da je v MB še ena taka sedežna in da jo lahko počakamo. Ampak smo rekli da nam dajo kar denar ker ne moreš vedeti ali je res v MB ena taka sedežna ali ne. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. jan 2008 12:09

Pa saj greš lahko z kom drugim,nikar ne vleci dragega sabo,če je bolj umirjen tip. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti