Biskvit za rolado

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

21. jan 2008 21:33

Katka ima prav! Simona

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jan 2008 22:04

Doban, meni se je enako zgodilo prejšnji teden. Delala sem jo iz petih jajc (10 dkg sladkorja in 12,5 dkg moke) in sem pazila, da sem jo dala ven iz pečice prej. Ko sem nanjo mazala marmelado, se je pena kar sesedala. Komaj sem jo zvila, saj se je zlepila na peki papir, kamor sem jo takoj po peki zvrnila, koščki so se lomili in le zaradi marmelade ostali skupaj. Menim, da ker ni bila dovolj pečena, je gornji sloj ostal penast in lepljiv. Glede na to, da sem iz nje naredila torto, je vseeno prišlo za silo v redu. Drugič bom vsekakor pustila v pečici toliko časa, da bo rob okrog rjav, pa tudi po vrhu že malce rjava - tako mi je do zdaj vedno uspela. Postopek po mojem mnenju nima zveze z neuspehom, jaz vedno spenim cela jajca (rumenjak in beljak skupaj), dodam sladkor, na koncu še moko, pa še nisem imela takih težav. matilda

darjah  

član od: 30.12.2006

sporočila: 21

22. jan 2008 8:16

Jaz pa nikoli ne ločujem rumenjaka in beljaka. Ponavadi delam iz 6 jajc, 6 žlic sladkorja in 6 žlic moke in noževa konica pecilnega. Jajca in sladkor penasto zmešam. Mora biti res gosta zmes. Stepam kar cca 15 min če ne dalj. Potem narahlo vmešamo moko in pecilni prašek. Pečem 10-12 minut na 180°. Pa vedno super uspe. Do sedaj me še ta način ni razočaral. darjah Sporočilo je spremenil(a) darjah dne 22. jan 2008 08:17:45

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

22. jan 2008 8:48

Še moja izkušnja.

Poizkusila sem narediti po receptu, po katerem je Goljat spekel rolado na enem od tečajev. Me je res matral firbec, če mi bo uspelo in če je masa res tako kompaktna, da jo samo namažeš na papir in potem daš pečt. Ratala mi je ravno taka kot pri njem. In tudi nisem je takoj zvila, pa se je kasneje lepo zvijala in tudi ni nič pokala. Res pa sem jo razgrnila na peki papir ne na čisto navadnega.

Spomnim pa se, da je rekel, da ne smemo predolgo stepati beljakov, ampak samo toliko, da so kompaktni. Tukaj ni dobro, da se stepajo predolgo, ker začnejo oddajati vodo. Zdajle pa se ne spomnim točno, koliko časa se peče, ampak mislim da ni več kot 10 minut. 

 

Gobica Sporočilo je spremenil(a) lisička dne 22. jan 2008 08:52:47

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

22. jan 2008 19:18

a ste probale kdaj peči rolado na 250´C? jabolčna pita

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. jan 2008 6:31

jaz ponavadi zvijem kar s peki papirjem,pa je ravno tako dobro anaeva

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. jan 2008 8:34

Meni se je pa rolada navadno prijela peki papirja................ Drugače ste ma pa malce spodbudile k peki rolade, ker se ga nisem lotila že od "pamtiveka"...... katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti