Vozite avto?

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

8. mar 2008 19:43

proxima je napisal/a:
Ce je MC intelektualec in novinar, sem jaz leteca preproga, hihi..:))))) lp, proxima

 

Jerneja USA

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. mar 2008 20:47

Ej proxima, ta pa ti je mal huda.

Spagon, s čim pa te je tako šokiral?

 

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. mar 2008 21:04

Uh, ezoj...:))) tip zavzema kar castno mesto na spisku deseterice, ki jih bom sla ugriznit, ko bom dobila steklino..:)))))) Saj bi razlozila, ampak se ravno odpravljam iz LJ na obalo, jutri pa letim iz Trsta v London... se javim nazaj cez dober teden...:))) lp, proxima

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

8. mar 2008 21:46

Vozim že več kot deset let. Narejenih že ogromno kilometrov. Tankanje ni noben problem. Kar se tiče tehničnih in mehanikov uredim tudi sama, če nimam časa pa pelje ljubi. Vse ostale male zadeve pa uredim kar sama (pregled olja, vode, servo tekočine). So pa sedaj novi avti itak takšni, da ne rabiš več kaj dosti sam čarat (na srečo imam še star model) :) jasna

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

8. mar 2008 22:36

Se pridružujem Ežoju. Tudi mene zanima s čim se je Crnkovič po mnenju Spagon blamiral. S prehitro vožnjo ali s priznanji dobljenih kazni na koncu teksta. Po 27 letih vožnje vse te kazni niso nič takega. Jaz vozim že preko 20 let, sama tankam in vozim avto na servise. Za mano je ogromno kilometrov, ker sem pred leti vozila v špediciji-kombija. Se pa popolnoma strinjam z Crnkovičevim tekstom na blogu in njegovim pogledom na šoferje take ali drugačne. jass

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. mar 2008 22:37

proxima je napisal/a:
Ce je MC intelektualec in novinar, sem jaz leteca preproga, hihi..:)))))lp, proxima

Jaz pa avtocesta za letečo preprogo

Ognjič

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

8. mar 2008 23:10

Izpit imam že 15 let. Prvi avto je bil Jugo. Sama sem mu menjala olje, svečke, filtre, čistila "dize" (nimam pojma kako se drugače reče)......... Tudi zdaj mi ni moben problem storiti karkoli v zvezi z avtom Samo je tehnika toliko napredovala da pri novih avtih še do žarnice težko prideš, da bi jo zamenjal.. Kar se pa Crnkoviča tiče, se pa tudi jaz z njim popolnoma strinjam. Sem imela dve nesreči, že leta nazaj, ko sem bila jaz kriva. En primer:Nalet "od zadaj". Voznik pred menoj je mečkal, vozil vsaj 10 manj od omejitve, na hitro zaviral, smerniki-kaj je že to?.. Cesta ni dopuščala prehitevanja in po nekaj kilometrih vožnje za njim nisem bila več zbrana in naenkrat -BUM. Ja ,kriva jaz. Sem takoj dala kupon in vse ostalo, ko me je pa ata začel zmerjat z kravo in trapo in to vpričo policaja, mi je pa prekipelo. Zagrozila sem mu s tožbo zaradi osebne razžalitve, potem se je umiril. Zaradi mene se lahko po avtocestah vozijo ljudje 60 in po navadnih cestah 40, samo, če je za njim kolona se prosim naj umakne, ne pa meglenka, ali srednji prst, pa trobljenje. Včasih smo na cestah slabši, kot otroci v vrtcih, ki si kažejo jezike. PS. Omejitev se držimv naseljih vedno. Na regionalkah pa rada pejlem hitro, tam kjer cesto poznam in kjer ne ogrožam drugega kot le sebe. Avtocest pa ne maram--dolgčas, raje imam ovinke.....ride...da kdaj tud mal zdrsne...rally fanica. LP Hema

kozamurnik

sporočila: 2311

9. mar 2008 5:54

g.spagon-bojim se,da je vse res,kar je tam napisano! g.proxima-ali potujete res s preprogo ali pa z morda z metlo, sicer bi vedeli, da se tam spodaj dogaja v resnici vse tisto,kar je omenjen ne(intelktualec) napisal! Pa brez zamere! kozamurnik

teyca29  

član od: 25.3.2007

sporočila: 107

9. mar 2008 8:57

moj prvi avto je bila stara stoenka. Sama sem jo vzdrževala-manjava olja, filtra, svečk,spihati dize če so se zamašile,tudi menjava gume in namestitev verig ni noben problem,saj če si voznik moraš vse to znati vsaj naj bi znal. Na servis vozim oba družinska avtomobila,s serviserji imam dobre izkušnje,so prijazni, ustrežljivi,držijo se rokov,povedo okvirno ceno, če med delom še kaj odkrijejo pokličejo. Tudi na tehnične preglede ju vozim, kratko krilo ne pomaga kar je tudi prav , saj se gre za našo varnost na cesti, če avto pač ni izpraven ne sodi na cesto ampak h mehankarju.izpit imam skoraj 20 let,prevoženih kar veliko kilometrov, trenutno sem z delom in odnosom mehanikov in gospodov na tehničnih pregledih zadovoljna in ne bi nič spreminjala,le naj ostane tako kot do sedaj pa bo še naprej dobro. Imela sem tudi že lažjo prometno,zdrsnila s ceste,pa moram reči da vozniki niso vsi pripravljeni pomagati-avto malo poriniti predvsem če je slabo vreme. se pa pridružujem mnenju Heme, da smo včasih na cesti slabši kot otroci v vrtcih. tudi sama včasih ponorim ko nekdo mečka, ko zapelje do sredinske črte,hitro zmanjša hitrosti in brez smerokaza zavije v desno ali pa obratno; ali pa v naselju kjer je omejitev 50 ,brez razloga pelje 35. dosti za sedaj, vsem srečno vožnjo in prijazne gospode v modrih kombinezonih. teyca29

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. mar 2008 9:48

Sicer, da ne bom narobe razumljen, jaz se s Crnkovičem večinoma ne strinjam, po tem kar je napisal, pri meni pade v skupino divjakov na cesti, vendar mu zaradi tega ne odrekam.................

Menim, če recimo na avtocesti peljem po levem pasu s 140 km/h  ( moje divjaštvo na cesti se konča nekje 10% na dovoljeno hitrostjo ) in prehitevam one na desnem pasu, ki vozijo 100 km/h, pa mi v rit ablenda en divjak a la Crnkovič, da ni nobenega razloga, da bi se mu umikal. Motijo me pa res vozniki, ki peljejo kot da komaj čakajo, da se prižge rdeča na semaforju, ki bi skoraj ustavili avto in fehtali pešce, da gredo čez cesto, ki............... ki so dobesedno motnja v prometu.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti