Pletenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. jan 2008 19:50

Jaz sem tudi pletla, ko sem bla v osnovni, predvsem za barbike obleke. Pa gobeline sem delala,..ni da ni. Sedaj pa sem "štrikat" skoraj že pozabila. Jelenckova

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

7. jan 2008 20:05

Tudi jaz se včasih več pletla kot spala. Potem je bilo obdobje, ko mi roke tega niso dovolile, mravljinci, mrtvi prsti, bolečine, groza. Potem sem začela s kvačkanjem, sedaj pa vsake toliko časa kaj spletem, res ne morem dolgo držati pletilk v rokah, ampak pletem. Kajka priporočam, da se prijaviš na forumu Otok zakladov in tam poiščeš linke za vzorčke, dekleta so čudovita in pomagala ti bodo. Drugače pa poišči kakšno knjigo o osnovah pletenje ABC pletenja, Pletenje W. Bona..., Vse o ročnih delih, pa še se najde. Če že dobro obvladaš pletenje, pa se najdejo vzorčki in ideje v raznih ročnodelskih revijah. Morda povprašaš naokoli po starih revijah, svojčas je bila tudi revija v sloveščini mislim da Sabrina, izdajal jo je Večer. Pa tudi obisk knjižnice bi bil zanimiv. Če te kaj od teh starih zadev zanima, sem iz Celjskega konca, če si morda kje blizu imam kar nekaj teh starih zadev na zalogi. lipa1

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

8. jan 2008 10:23

Lipa1 poskusi plest z okroglimi pletilkami.Jaz z dolgimi nisem mogla več, ker so me bolele roke, sedaj z okroglimi pa ni problema, ker ne držiš toliko na rokah, ampak pletenje položiš na kolena in je lažje. lp reza

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

8. jan 2008 21:33

Terezija, hvala za nasvet. Moj problem je v zapestju, zaradi neštih ponavljajočih gibov, mi oteče živec in ohromi - omrtvi prste, težave pa izvirajo tudi iz vratnih vretenc in hrbtenice. Že od nekdaj pri pletenju nisem uporabljala drugega kot krožne pletilke. Sreča, da je danes pletenje razkošje in ne nuja kot je bilo včasih. Moje mladosti dni se je pletlo, ker je bilo to cenovno ugodno in le tako sem lahko imela kakšno novo oblačilo; šal, kapo, klobuček, pulover, jopico, jaknico ali krilo pa še bi se našlo. Pletla sem tudi za druge. Brez iznajdljivosti in ročnih spretnosti je bilo bolj tako tako. Koristna izraba prostega časa in ustvarjalni duh sta še danes v meni in naredim marsikaj uporabnega po različnih tehnikah. lipa1

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. jan 2008 21:50

Ka bi lehko meni svetuvale, kaki vzorec vzet za nagobčnik. Ku pa sn se zaj glih odločla, ka ga m totemi Malemi vareši zaštrikala. Meni se vidi, ka bi rižev kuj paso. Ka pa vi mislite? tumpika ma vas rada

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2008 21:52

Pajki bi bili boljši, spod pa podloženo z rižem. velja? Pa eno fajn volno, ki bode in pika........... rimljanka

hribovc  

član od: 26.12.2007

sporočila: 83

8. jan 2008 21:53

tumpika je napisal/a:
Ka bi lehko meni svetuvale, kaki vzorec vzet za nagobčnik. Ku pa sn se zaj glih odločla, ka ga m totemi Malemi vareši zaštrikala. Meni se vidi, ka bi rižev kuj paso. Ka pa vi mislite? tumpika ma vas rada
Sem brez besed... Lp Hribovc

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. jan 2008 21:55

Samo ka neš zaj lubosumnični, če m drugemi štrikala! Tebe mam itak najrajšeši. tumpika ma vas rada

hribovc  

član od: 26.12.2007

sporočila: 83

8. jan 2008 21:57

Nebom, ne bom, za rižev nagobčnik se ne bom sekiral Lp Hribovc

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. jan 2008 23:10

Joj, pletenje - definitivno je zakon knjiga ABC pletenja. Včasih sem obvladala štrikanje tako, da sem zraven brala knjige ali gledala televizijo. Noro, res. In ko mi je zmanjkalo vzorcev, sem vzela v roke polo karo papirja in si narisala nekaj u iber zakompliciranega. Celo na razstavah so bili moji pulovri, svitri, gamaše,.... Eh, sedaj pa greš v štacuno in ga kupiš za "skor nič" denarja. Saj sploh ne vem kje se še dobi volna. Včasih so se dobile fantastične volne. vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti