Kje smo doma ?

Bojan121  

član od: 17.8.2007

sporočila: 29

9. jan 2008 7:30

Doma si tam, kjer korenine poženeš. Bojan121

Šarmanten  

član od: 10.4.2007

sporočila: 27

9. jan 2008 17:51

Mama je kranjica, oče je prlek, dolga leta (moja mladost) smo živeli v Ljubljani. Oče si je vedno želel, da sem štajerc ,ker sem rad hodil k babici na počitnice. ko so me poprašali kdo sem , sem bil večkrat zmeden naj sem štajerc po očetu ali krčan po mami ali preprosto Ljubljančan kar pravzaprav sem. Starši so se preselili in sam sem si ustvaril družino in nov svoj dom. Kljub temu da bo tega skoraj 10 let kar sem v okolici Kamnika mi gre še vedno težko z jezika da sem Thinc. Sedaj ko obiščem starše nikoli ne rečem ,da grem domov ampak k mojim na Štajersko. Ja dom je sedaj tu kjer živim z družino... Radi potujemo tako po Sloveniji kot tujini: "povsod je lepo ,a doma je najlepše" zmeraj pripomnem , ko pridemo skozi vrata domače hiše... Še naprej lep zimski dan... Šarmanten

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. jan 2008 18:10

Na tromeji med Gorenjsko, Notranjsko in Primorsko.... Žiri so moj domači kraj. Lepo in radi se imejmo ursa40

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

9. jan 2008 19:30

Frinin brat je prav lepo povedal. Ko sem pred osmimi leti odhajala od doma, mi je mami rekla:" Dovolj si stara, veš za kaj se odločaš, vedi pa, da neglede na karkoli, vedno lahko prideš domov. Tu te soba vedno čaka." Ko me kdo vpraša, iz kje sem, je vedno moj prvi odgovor:"Poljanka." (Poljanska dolina). Od tu so moji starši. In tudi možu vedno rečem, da greva domov, ko greva na obisk k mojim staršem. Je pa res da sem živela pri njih 25 let. Hema

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jan 2008 19:31

Evo: v tej dolini sem doma

morda manjka kakšno jezero, naša je pa le.

Drugač, ko sem odšel iz domače hiše, sem še vedno čutil, da sem tam doma. Naredilo se je tako, da se je brat poročil,.................... pri mojem obisku, odprem en predal vitrine in, v predalu kje sem držal drobno orodje najdem nekakšno perilo, hitro zaprem predal in si rečem: tukaj več nisi doma.

Po moje, doma si tam kje se lepo počutiš, kje ti je postelja, kuhinja.........

ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jan 2008 20:01

Ežoj, glede jezer, no, ki so največja po površini v Sloveniji ( stabilna), pa tole : ko sem bila otrok, je bila ta dolina popolnoma drugačna. Eno manjše, zelo luškano, jezerce, ki se v danem linku sploh ne vidi, travniki, polja, vasice. Vasice, ki so potonile v jezeru. Ranjena narava.... F r i n a

neznan uporabnik

9. jan 2008 20:17

doma sem v tretjem največjem mestu v Sloveniji- Celju... lovebeyba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jan 2008 20:42

Kaj menite, je to kažipot do kraja, kjer sem doma?   rimljanka

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

9. jan 2008 20:49

jz sem pa doma tam kjer sta ežoj in frina pa še morda gdo drug rdeča kapica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

9. jan 2008 20:56

Stanujem v Maribori, doma pa sn na Ptuji. Če jo kda Pohorje zravnali, te se m itak vrnila na Ptuj. tumpika ma vas rada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti