Kje smo doma ?

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

7. jan 2008 10:22

Vedno sem bila doma tam, kjer sem tudi sedaj. Tu so bili stari starši, moji starši, sestra in moja hči. Naenkrat se je zgodilo, da je v istem letu umrla babica (dedek je že davno), oče in eno leto popreje zbolela mama. Mama je šla v dom za ostarele v drugi kraj, tudi sestra se je pred mnogimi leti preselila z družino. Hči pa si je ustvarila družino in je 130 km stran. Sedaj pa bi bila raje doma kje v bližini hčere, ker imam tukaj bolj boleče spomine, nekako tako kot dragička. nonica Sporočilo je spremenil(a) nonica dne 07. jan 2008 10:22:37 Sporočilo je spremenil(a) nonica dne 07. jan 2008 10:23:57

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

7. jan 2008 11:20

Doma sem tam, kjer je moje srce, tam, kjer se dobro počutim. Trenutno je to moje bivališče, kjer prihajajo in odhajajo moji najdražji, kjer me pričaka moja psička in moj maček. Za naprej pa itak ne vem, kam me lahko srce še vodi.   emily

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jan 2008 11:37

http://www.idrija.ws/

doktor roman bi lahko napisala na to temo, če me kdo vpraša, kje sem doma, bom takoj rekla, da v Idriji, pa sem dejansko tam živela samo 4 srednješolska leta. Še ena, moj doma doma je tam, kjer je doma moja mama, dejansko tam nikoli nisem živela. Skratka imam vsaj 5 lokacij, ki jim lahko rečem dom. Vse pa so vezane na ljudi, ki tam stanujejo.

Loni Makaroni

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. jan 2008 12:13

Doma sem tam, kamor se vrnem zvečer, lokacije se menjajo. Npr: če sem na potovanju z družbo, in smo kje zunaj, rečem, a gremo domov (mislim seveda npr hotelsko sobo, kamp...). Ko sem študirala v Lj, je bil moj dom študentski dom, za vikende pa moj dom pravi dom (kjer sem gor zrasla). Mi je pa precej blizu rek, da je dom tam, kjer je srce, in najbrž mi dom nadomešča spalnica, prostor, kamor se vrnem, kamor grem spat. Uf, sem zakomplicirala... Lep oblačen dan vam želim

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. jan 2008 12:16

Še definicija doma po mojem bratu : " Dom je tam, kjer te vedno vzamejo nazaj!" F r i n a Sporočilo je spremenil(a) frina dne 07. jan 2008 12:16:41 Sporočilo je spremenil(a) frina dne 07. jan 2008 12:16:59

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1693

7. jan 2008 16:37

 

Dom je tam, kjer si sprejet z odprtimi rokami neglede na kar koli.

 

Lp Saša

Mir in dobro!

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

7. jan 2008 16:46

Meni je dom tam, kjer je moja mama. Ona mi je dala dom in hvala bogu živimo skupaj. Ko nje ne bo več, bo verjetno to le še hiša v kateri živimo. Skratka dom je vezan na osebo in ne na opeko. lp, vanjatajnsek

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

7. jan 2008 17:44

dragička, isto kot ti pojmujem svoj dom tudi jaz. Čeprav v srcu je še vedno pravi dom pri starših. Zaradi otrok pa rečem, da gremo k starim staršem in domov, tam kjer smo sedaj, kajti nekajkrat sem rekla, da gremo domov (k mojim staršem) pa sta me takoj vprašala, če se bomo preselili. svojega doma, vasi, sosedov,spominov,... ne moreš kar tako pozabit, saj so to spomini na obdobje, ki je žal minilo, pa se tega takrat nisem zavedala. Šele sedaj se spominjam, kako sem si želela odrasti, nisem pa nikoli pomislila, da ko odrasteš, greš, spoznaš nove ljudi, nekateri ljudje, ki si jih imel v mladosti na dosegu roke pa tudi umirajo, saj leta gredo vsem. meni je vedno hudo, ko kdo od sorodnikov umre, saj to pomeni, da nikoli ne bo nič več tako kot je bilo. saj vem, da tako mora biti, samo vseeno se mi včasih malo stoži po "starih časih" ariella

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

7. jan 2008 19:26

Jaz pa sem doma tu, v Ljubljani, že 22 let. "Doma doma" sem pa tam, kjer sem se rodila in živela prvih 22 let. Redno pa hodim "domov domov" polnit baterije. londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti