Makaron marš

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jan 2008 14:29

Popolnoma enako kot pražen krompir, toliko, da se skupaj pregreje, pa ne škodi, če malo stoji. Testenine so pri nas tiste, ki ostanejo od prejšnjega obroka, ecimo široki rezanci, makaroni, polžki,....no, špageti običajno ne. Jajčne ali navadne, vseno. Bistvo grenadirmarša je v preteklosti bilo, da so porabili prav vse ostanke, življenje je skopo odmerjalo hrano. Sploh v knapovskih družinah, kjer niso doma nič pridelali, ali komaj kaj, ker niso imeli zemlje.

 

rimljanka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. jan 2008 16:05

To smo doma kuhali spomladi, ko je star krompir že bil malo sladek, pa sam kot restan ni bil več dober. Kako se mu reče, pa do danes nisem vedela. Tudi jaz ga včasih naredim. Sem pač krompirjevc in ga imam rada v kakršnikoli obliki. regina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2008 16:25

Mi prirpavljamo tako, kot je napisala Lisa, s poudarkom na domačih testeninah, nekakšnih krpicah iz testa, pa z dodano papriko. Razen sklede solate ne potrebujem za kosilo ničesar več. Mamamia mamamia

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

5. jan 2008 18:07

Pri nas, v knapovskih krajih, smo grenedir marš jedli, kadar nam je prejsnji dan ostalo kaj testenin- katerih koli, ali pa restanga krompirja. gaja 1

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

5. jan 2008 20:28

Tudi mi pripravljamo tako, kot Lisa in mamamia. Dodam pa malo paradajza iz tube, velika skleda solate. Super. Kajcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti