Slovenska brezmesna kuhinja

neznan uporabnik

tema odprta - 30. avg 2002 13:14 | ogledi: 3.006 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

V kratkem grem na studij v tujino, kjer bom morala predstaviti tudi slovensko kuhinjo. Rada bi pripravila jedi, ki niso zapletene in so okusne tudi, ko so ohlajene (ker ne bodo zauzita takoj). Ker ne jem mesa, bi morale biti brezmesne. Na pamet mi pridejo le ajdovi žganci, potica, češpljeva kaša ipd. Če imate kakšno idejo, vam bom hvaležna. Tudi receptov bom vesela, če že niso objavljeni na Kul Slo.

Hvala in lep pozdrav, Meta

Meta Mihelcic

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

30. avg 2002 14:31

Živjo! Kaj pa različni štruklji, jota, ričet? No, tudi meni je zmanjkalo idej. Če se še česa domislim, ti sporočim. Ana Češnovar

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. avg 2002 20:48

Hojla! Težka naloga, res. Zaenkrat se spomnim samo gibanice, pa idrijskih žlikrofov in ajdovih krapov s skuto (samo ne vem, kakšni so, ko so hladni), različnih vrst potic (ajdova, makova, pehtranova...), kruha s suhim sadjem, pohorske omlete...To so sicer pretežno sladke jedi, vendar pa se mi niti sanja ne, kaj bi lahko ponudila kot slovensko, nemesno in hladno "nesladko" jed. Kvečjemu kak narezek z dobrim slovenskim kruhom (po možnosti črnim),bohinjskim sirom/primorskim ovčjim sirom/ svežo skuto, vloženimi gobami (npr. jurčki, lisičke...), domačimi olivami, kakimi domačimi soljenimi ribicami (če jih seveda ješ)... Pa na kako buteljko dobrega slovenskega vina ne pozabi! Po mojih izkušnjah so tujci navdušeni nad našimi vini. To je zaenkrat vse. Če mi v glavo šine še kakšna ideja, ti sporočim. lp, maja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. avg 2002 21:52

Tudi meni pridejo na pamet bolj sladke stvari. Marsikaj je odvisno tudi od tega kam gres in zalozenosti njihovega trga. Sicer se ubadas s takimi stvarmi kot kaj uporabiti namesto skute in kje najti mak (ne samo kot zacimbo). Pa tudi stevilo povabljenih oseb in namen predstavitve. Jaz sem pozimi za ozjo druzbo pripravila kosilo, ki je bilo ricetova juha, domac kruh, ajdovi zganci s kislim zeljem in neke vrste krvavicami (dober nemski mesar, ki sem ga slucajno nasla) ter potico. Verjetno bi kaksen zavitek tudi lahko prisel v postev. Ce pa ni toliko pomembno da so jedi "tradicionalne" pa lahko ponudis tudi kake nadevane paradiznike, razlicne kuhane solate (francoska, rizeva, s testeninami, cvetacna, rdece zelje,....). Morda se se kaj spomnim. LP, R.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

4. sep 2002 13:30

Ponudiš lahko tudi:
-proseno mlečno kašo
-proseno kašo s suhimi slivami
-ajdovo kašo z gobami
-kuhan krompir + stročji fižol+zabela s smetano in ocvirki
-šaro (krompir, koleraba, korenje v juhi-zabeljeno z ocvirki)
-joto s kislim zeljem ali z repo
-bujto repo
-kuhano sladko zelje zabeljeno z ocvirki+ajdovi, beli ali koruzni žganci
-mlečni močnik+krompir v oblicah
-kislo mleko+krompir v oblicah
-slovovi krompirjevi cmoki
-potice-pehtranova, orehova, mandljeva, ocvirkova
-ajdov kruh z orehi, ržen kruh, črn kruh
-obara ali golaž z ajdovimi žganci
-prežganka z ajdovimi žganci
-gobova juha z ajdovimi žganci
-koruzni žganci z jajcem na oko
-solata zabeljena s kisom, oljem, soljo in česnom

Lep pozdrav,

Alenka Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 02. 2011 14:13

neznan uporabnik

6. sep 2002 12:01

ŠMORN, ŠPINAČA.... margita prevalnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti