Nakupi v avstriji

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 4. jan 2008 10:27 | ogledi: 14.013 | odgovori: 14

Zanima me, če kdo hodi v Avstrijo po nakupih "špecerije". Ali se splača in kje kupujete?

Hvala za odgovore in vsem lep pozdrav!

ZIMA

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

4. jan 2008 10:30

Kot sem gledala včeraj na 24 ur se ne splača več kupovati v tujini. beki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jan 2008 10:44

Špecerija enake kakovosti je v avstrijskih trgovinah večinoma enaka cenam pri nas. Nekatere stvari so nekoliko cenejše, jaz na primer v A kupujem ostrigino omako, ki je bistveno cenejša kot pri nas (v  A stane 7 dl 3,5 evra, pri nas pa 0,34 l sedem evrov), pa sojino omako, nugat, marcipan in podobno.

Vejretno se sicer kje najde kaj cenejšega, a mislim, da so časi, ko je bilo v A vse toliko ceneje, da smo vse povprek metali v nakupovalne vozičke, minili.

Običajna šepcerije pa zgoraj ni cenejša, razen če morda v Metroju kupuješ večje količine oziroma naletiš na akcijske ponudbe. So pa še vedno cenejše na primer tablete za pomivalni stroj, sol zoper vodni kamen in kakšno čistilo.

 

Kaj bolj natančnega pa ti bo verejtno napisal kdo, ki živi tik ob meji in ima dnevni pregled nad dogajanjem v trgovinah na tej in onstran meje. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. jan 2008 10:45

Ja, midva če greva v Graz, greva vedno v Ikeo, tam vedno kaj kupiva. Vedno kaj kupim v Kik tekstil diskontu, knjige in pisarniški material v Pagru diskontu, če grem pa v Seiersberg, pa grem vedno v Xanako in C&A. Pa v Xanaki vedno kaj kupim, ker imajo vedno kaj znižano. Bila sva tudi že ene 2x v Metroju, pa mi ni bilo nič kaj ekstra, se mi je zdelo, da so imeli vse bolj v velikih "pakungah". Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2008 10:51

Kot sem že enkrat omenila, nakupe velja povezati s stroškom prevoza. Kilometrino zdaj baje obračunavajo po 35 centov in če se človek zgolj za nakup odpelje v kraj, ki je 30 km oddaljen od njegovega bivališča in mora priti še nazaj, potem je treba strošku pri trgovcu prišteti še 2*30*0,35 EUR = 21 EUR. Kar z drugimi besedami pomeni, da ima tak nakup smisel samo v primeru, če dejansko nabereš za 21 EUR manj v košarico. Iz tega velja potegniti naslednje ugotovitve: - nakupi v prijateljskih sosednjih državah se splačajo samo tistim, ki živjo ob mejah z njimi. Za vse ostale je nakup smiselen zgolj in samo, če ga povežejo z izletom - in se investira v izlet in spoznavanje kulturnih vsebin (nakupovanje NI kulturna vsebina), tisti nakup špecerije je pa sproten, ker bi itak morali nekaj špecerije kupiti - tudi za tiste, ki živimo v večjih krajih, kjer se v bistvu da voziti od enega hipermarketa do drugega in tako izbrati cenejše artikle - če prištejemo računom še strošek vožnje, potem kar naenkrat ni več tako ceneje in se hitro ugotovi, da iskanje najcenejšega mletega mesa in najcenejše žemljice definitivno ni poceni, ne glede na to, kaj bi o tem rekla ZPS. Vendelina jr.

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

4. jan 2008 11:49

Pripravite se na astronomsko gnečo jutri v Seiersbergu, ker so se 2.1. pričele razprodaje. Sama sem bila včeraj slučajno, čisto mimogrede, pa sem komaj našla parkirni prostor. jass

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2008 12:07

Vendelina jr., pozabila si še cestnino, pa morda vinjeto. Čas pa je itak brez cene, ne? Mislim, tako dragocen. rimljanka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

4. jan 2008 14:46

Hojla! Tudi mi se odpravljamo v Graz pa me zanima-"seiersberg" je kraj ali nakupovalni center? mijamarija

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

4. jan 2008 14:48

Oboje, je kraj pred Gradcem in ima velik shopping center, ki se tako imenuje. Je pa na desni strani proti Gradcu, ne morete ga zgrešit.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

4. jan 2008 15:06

Hvala vsem za prijazne odgovore. Sprašujem namreč za hčerko, ki gre po zdravila v Avstrijo in jo je zanimalo, če se ji splača zaviti pri tem še v kako trgovino s prehrano in ostalimi zadevami za gospodinjstvo. ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti