Tenzijski glavobol!

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jan 2008 10:01

@Tatjana: opisujes precej tipicen migrenski glavobol in ne glavobol v rojih. Se nekaj o diagnostiki: ce smo v Sloveniji in vidimo belo zival, ki je take oblike kot konj in rezgeta kot konj, potem obstaja zelo visoka verjetnost, da gre zares za konja in ne za belo prebarvano zebro z govorno napako. Resna dilema se pojavi, kadar smo na obmocju ljubljanskega zivalskega vrta in smo pred tem srecali tolpo hihitajocih se, okajenih srednjesolcev z napol praznim vedrom Jupola, ampak tukaj bi slo za izjemno redko situacijo. Primera seveda sepa, kot se za vse dobre primere spodobi. Verjetnosti v medicini skoraj nikoli niso 100%, zivali so si med seboj podobne in tudi zivijo na istem teritoriju (tako kot volk, pes in lisica), za razliko od konja in zebre iz zgornjega odstavka so zelo pogosto zavajajoce prepleskane, vcasih jih vidimo zgolj od dalec, pogosto jih pa sploh ne vidimo na lastne oci, ampak s tezavo vlecemo podrobnosti iz ocividcev. Potem se temu pridruzijo prodajalci daljnogledov, novo ustanovljene gozdne opazovalnice, ki jih je treba placati iz lastnega zepa, ceprav so bile postavljene na stroske zavarovancev in iz njihovega gradbenega materiala, stevilni divji lovci, proizvajalci najrazlicnejsih vrst hrane za divje zivali, tisti, ki hocejo na vsak nacin udomaciti kaksnega panterja, tisti, ki hocejo kako domaco macko na vsak nacin proglasiti za tigra ljudožerca, pa se pocasi priblizamo situaciji, primerljivi z medicinsko... lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jan 2008 14:36

Glavobol je lahko tudi posledica stalne  izpostavljenosti prepihu (npr. na delovnem mestu) ali hoje po mrazu brez pokrivala, ali če po umivanju glave las hitro ne posušimo na toplem, ali če pozimi spimo v nezakurjeni spalnici. Sliši se hecno, ampak pozimi spim z eno tanko volneno kapo na glavi, ker me v nasprotnem primeru zjutraj vedno boli glava (v spalnici je  med 16 in 18°C in še okno je ponoči za režo odprto). Zunaj pa pokrivalo ali vsaj naglavni trak, me prav malo briga, če kdaj hecno izgleda, glava me pa le ne boli.

Cila

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

4. jan 2008 16:07

Ha, ha, Proxima, vdam se. Imam migrene. Tatjana

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. jan 2008 17:29

Hmmmm, jaz sem jih pa morala stalno jemati zato da NISEM dobila migrene. Hecno, ne? Ja, vraga! Saj smo že imeli podobno temo, pa ne vem, če sem napisala moj odgovor - skratka 25 let migren - koma, po tri dni bruhanja ,...svečke ( tablete sem namreč vedno izbruhala), infuzije,.... In potem - glej čudež - že štiri mesece nimam migrene - in kaj mi pomaga - voda - navadna voda izpod pipe. Pa najraje bi vse tiste zdravnike sterala v.... Nekaj dni pred menst. se začnem nalivati z navadno vodo in potem še dva dni po njej. Je že res, da grem 10x na dan na WC, pa kaj?! In evo, ni migrene. Sicer pa uporabljam to "tehniko" tudi pri "običajnih" glavobolih - no, tistih, ki se še niso razvili v migreno, a sumljivo spominjajo na nekaj podobnega. Tudi jaz imam namreč težave z vratnimi vretenci. Ko se npr. zjutraj zbudim z glavobolom v zatilju, imam trd in boleč vrat se dobesedno prisilim in spijem pol litra mlačne vode. Hladna se mi upira, pri mlačni pa skoraj ne veš, da jo piješ. In v roku pol ure bolečine izginejo. Pa ne mislit, da je to zrastlo na mojem zelniku - prebrala sem knjigo Telo kliče po vodi. Toplo priporočam, ker bolj enostavnega zdravila pa res ni. vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. jan 2008 18:00

Sorry, nimam pojma kako se je lahko zgodil tale duplikat, ker sem samo osvežila stran. vanjatajnsek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2008 19:21

Sem jaz uredila, saj menda sem (tudi) za take reči, kajne? rimljanka

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

4. jan 2008 22:07

Vanjatanjsek bom poskusila s tvojim receptom-z vodo, pa tudi knjigo si bom nabavila. Praznike iz starega v novo leto sem preživela z bolečim vratom in groooooznim glavobolom in željo da vse skupaj čim prej mine. Hvala za nasvet, korosica

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

5. jan 2008 15:18

hoj! ko sem nekoč ležala v bolnici, je deklico na postelji zraven moje mučil strašen glavobol. imela je nesrečo z motorjem in je bila cela v gipsu in povojih. prosila je sestro za navadno, papirnato, vrečko. ko je ni dobila, je telefonirala mami, naj ji jo prinese. popoldne, ko je mama prišla na obisk, ji jo je sicer prinesla, a sta skupaj ugotovili, da je prepozno. dekle sva pustili samo v sobi, saj ji je vsak zvok, vsak premik, vsak padec "šivanke" zelo poslabšal stanje. zunaj mi je mama povedala, da dekle že leta nečloveško trpi za strašnimi glavoboli in da ji je nek zdravilec svetoval "terapijo" s papirnato vrečko.pomembno je , menda, da se izvede takoj, ob prvih znakih napada. vrečko se drži pred ustmi in nosom in se vdihuje in izdihuje v to vrečko. počasi se začne koncentracija kisika manjšati in žile se, posledično, močno razširijo. ko si tik pred nezavestjo, vrečko odmakneš in začneš počasi globoko dihati ( s prepono ). menda pomaga, ne vem pa iz lastnih izkušenj.probat ni greh! GOSPAKATJA

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. jan 2008 9:51

Uf, spet nekaj novega. Čeprav mi tisto "tik pred nezavestjo...." ni nič kaj simpatično. Glede žil - jaz sem si včasih pomagala tako, da sem si v mikrovalovki segrela brisačko in si jo še vročo poločila na zatilje. Če pa je bil čas sem šla pod tuš in sicer tako, da mi je na zatilje tekla vroča voda. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti