Delo s paličnim mešalnikom

sunshiney  

član od: 30.12.2007

sporočila: 1

tema odprta - 30. dec 2007 18:49 | ogledi: 4.053 | odgovori: 10

Pozdravljeni. Za božično darilo sem prejela palični mešalnik in ker nisem ravno ekspert za kuhanje, vas prosim za kakršen koli recept, kaj vse lahko delam z njim. Že vnaprej sem vam hvaležna.

Lep pozdrav!

sunshiney

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

30. dec 2007 18:53

Nepogrešljiv pri kremnih juhah in raznih omakah. Pozdrav, antonija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. dec 2007 19:13

Za pasirat paradižnik, fižol za fižolovo juho, za delat čežano, za kremne juhe,... Jelenckova

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. dec 2007 19:17

Jaz ga uporabljam samo za pasiranje sadja za marmelado.

jade

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

30. dec 2007 19:19

No, po mojem palični mešalnik ni ravno mišljen kot pripomoček za pripravljanje določene jedi (razen majoneze, za pripravo katere pridejo ob paličnem mešalniku obsežna navodila), ampak bolj kot vsesplošen pripomoček v kuhinji za v glavnem pasiranje česarkoli (od jetrc za knedle npr., jabolk, juh, omak, sokov), pa tudi za mešanje testa za palačinke ga uporabljam, za "mletje" oreščkov (če že nimaš posebnega mlinčka). Zelo priročen. Mali in hitro ga opereš.

Jaz si življenja brez paličnega mešalnika v kuhinji v glavnem ne znam predstavljati.

Anja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. dec 2007 19:25

Ja, tudi meni je "paličnjak" "best friend" v kuhinji, da o sekljalniku ne govorim. Jelenckova

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. dec 2007 19:42

Uporabljam ga vedno, ko je treba kaj malega zmiksat (za večje stvari uporabim multipraktik). Priročen je predvsem, ker zmiksaš v posodi, v kateri kuhaš ali serviraš in ni odvečnega pomivanja. Nepogrešljiv zlasti pri kremastih juhah, pri miksanju vloženega sadja za razne namaze pri pecivu. Moj ima še nekaj priključkov, od katerih največ uporabljam sekljalnik za napr. eno čebulo, en ali dva korenčka ..., pa tudi ostalo občasno pride prav. Praviš, da nisi ekspert za kuhanje - morda je bil pa to namig, naj postaneš Cila

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. dec 2007 19:50

Tudi jaz ne znam brez njega. pasiram pa tudi kar v loncu na štedilniku, medtem ko se kuha (recimo bučke, paradižnik, fižol...), sem enkrat videla na TV, pa se mi tako fajn zdi...Dober je tudi za frape, recimo bananin z jogurtom ali pa jagodni, pomarančni, potem pa navrhu potreseš s kokosom in mletimi orehi...njami.

Seveda pa je sekljalnik tudi priročen za take stvari, kot ste že pisale.

 

 

katka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. dec 2007 20:39

Ja, jaz tudi kar v loncu, ki je na štedilniku, čeprav včasih malo šprica naokoli,... Jelenckova

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

31. dec 2007 0:29

Jaz ga velikokrat uporabim, kadar pražim čebulo za golaž ali pa kakšne omake. Čebulo najprej prepražim dodam malce domače vegete in nato zalijem z vodo. Vse skupaj zmiksam s paličnjakom, malce še pokuham in če želim na zalogo ohladim ter dam v steklen kozarec pokrijem s pokrovčkom in v hladilnik. Zadeva počaka v hladilniku kakšen teden, konzervans je sol iz domače vegete. Mojim gre čebula zelo težko v dol, če jo vidijo. Drugače pa ga uporabljam za razne kremne juhe in podobno. Ravno danes smo jedli kremno juhico iz male Hokaidike z dodatkom enega krompirja, oplemeniteno s prepraženimi kruhovimi kockami na maslu. V sami juhi ni bilo prav nič maščob razen malce kisle smetance. lipa1

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

31. dec 2007 8:32

Mi ga veliko uporabljamo pri raznih kremnih juhah (špinačna, porova, brokolijeva), z njim pasiram tudi paradižnik. Kupila sem ga pa, ko so otroci še jedli pasirano hrano. Adrijanam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti