Depilator

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

30. dec 2007 12:02

Jaz imam tudi Braun in sicer silkepil in sem z njim zelo zadovoljna. Moram reči, da sploh ne boli samo malo neprijeten občutek je. Si pa z njim depiliram samo noge in roke. Kar se pa tiče bakterij je pa dobro glavo po uporabi razkužit z alkoholom. katra55

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

30. dec 2007 15:15

SUD3, a ti si noge takoj po depilaciji namažeš? Nekje sem zasledila, da je dobro pustit noge čez noč, pa šele zjutraj nanest losion, ko se koža umiri... mala zelena

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

31. dec 2007 0:36

Komplet telo namažem z nogami vred. In kot je katra55 napisala glavo je treba včasih razkužit, meni se zdi da so britvice bolj nevarne. yoli

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

31. dec 2007 1:04

mala zelena je napisal/a:
SUD3, a ti si noge takoj po depilaciji namažeš? Nekje sem zasledila, da je dobro pustit noge čez noč, pa šele zjutraj nanest losion, ko se koža umiri... mala zelena
Losion ali pa krema se uporablja prav zaradi tega, da se koža prej pomiri. seherezada

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

2. jan 2008 18:59

Mene pa zanima, če depiliranje nog kaj vpliva na nastajanje teh drobnih, modrih žil po nogah? Sicer se izključno depiliram, vendar v večjih razmakih . gaja 1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 19:21

Ja, to mene tudi zanima. V naši družini smo vse ženske nagnjene h krčnim žilam. Jelenckova

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

2. jan 2008 20:55

To nima veze s krčnimi žilami, niti ne s tistimi drobnimi kapilarami, ki pokajo. To je ali dedno ali pa posledica napora, kakšne bolezni,.....

 

titta=

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2008 9:53

Najboljši losjon je čajevcev (teatree) losjon. Zelo pomirja. Glede krčnih žil pa takole: moja stara mama je imela hude težave z njimi in je tudi zaradi tega (pomanjkanje zdravstvene oskrbe, slaba diagnostika itd) pri 51-h umrla zaradi srčne kapi, noge in roke je pa baje imela revica take kot zemljevid (žile so kar ven štrlele...). Njeni dve hčerki (moji teti) sta tudi zaradi tega celo svoje odraslo življenje divje pazili na svoje žile. Ladies sta zdaj stari 79 in 80 let in nimata ene krčne žile (pa sta rodili sedem otrok) in sta sploh v super formi. To skrb za žile sta prenesli tudi na naslednjo generacijo in sicer sta vsem zabičali, da si je treba noge in roke tuširati z mlačno vodo, ki se jo ohlaja do ledeno mrzle in da si je treba tisti curek toliko časa polivati, da prideš skorajda do točke bolečine...potem pa počakaš, da bolečina mine. In noge imajo to res rade! Vendelina jr.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

4. jan 2008 11:21

jaz bi pod tušem zmrznila, če bi se že z mlačno vodo polivala. Pri meni se iz vode kadi od vročine - takrat se najboljše počutim. Sem pa nekoč slišala, da prevroča voda ravno za krčne žile ni dobra. Ali je to mogoče res? Kaj naj naredim v tem primeru, kajti sem zelo zmrzljiva oseba in komaj čakam toplejših časov. ariella

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2008 11:39

Ariella, najprej poskusi in potem govori. S toplo vodo se človek umije in to pozimi res paše - se pa hkrati s tem razširijo žile in potem jih je treba nekako nazaj "zoožiti", ker z leti se same vedno težje "skrčijo". Zato se tuširanje dokončuje tako, da greš iz tople vode v mlačno, od tam pa v mrzlo...in glej ga zlomka, človeka dosti manj zebe po takem tretmaju. Tudi mrzlih nog ni več. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti