Depilator

NIKTJAŽ  

član od: 18.10.2007

sporočila: 44

4. jan 2008 12:37

Pozdravljene Mene pa zanima, kakšna je razlika med epilatorjem in depilatorjem, če sploh je? Jaz sicer tudi uporabljam in sem zadovoljna. Pod pazduho nič bolj ne boli, kot pa, če si po nogah. Opazila sem, da manj boli, če kožo nategneš, kar pa se tiče bikini predela, se ne upam več, ker je hudičevo bolelo pa še krvavela sem. Pravijo, da je bolje, če greš najprej v salon se voskat, da se dlake zmehčajo potem pa ni problema z depilatorjem. NIKTJAŽ

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

4. jan 2008 13:01

Jaz mislim, da je depilacija le površinska odstranitev dlak (se pravi striženje, britje ...), epilacija pa je odstranitev dlake s korenino vred (puljenje s strojčkom, voskom, pinceto ali pa odstranitev z laserjem). Vsi strojčki so pomojem epilatorji. Tako si jaz razlagam, ne vem pa, če si razlagam pravilno ;)

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

4. jan 2008 13:12

Kar se tiče krčnih žil, je voda, ki presega 32 stopinj strup. fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2008 14:24

Meni se zdi, da gre pri epilaciji za trajno odstranitev dlačic - skratka, da tisto lasno čebulico v koži za vekov veke eliminiraš - kar se da z elektriko ali pa z laserjem. Puljenje z depilatorjem ali voskom, pri tem pa dlačice vedno znova zrastejo (dasriavno manj, ker konstanto puljenje jih res utrudi), temu se pa reče epilacija. Vendelina jr.

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

4. jan 2008 16:43

Moram priznati,da ste vse zelo pogumne......Imam kar dosti dlak po nogah in pod pazduho......,ampak ni človeka na svetu,da bi mi jih še kdaj odstranil z depilatorjem.Kako pa je to takrat bolelo.Sama zdaj že leta uporabljam britvice,tudi pod nosom se pobrijem.Sem se navadla,da vsakič ko grem pod tuš malo "postrgam",pa še pene ne uporabljam vedno.Nimam nobenih problemov,je pa res da je to treba početi večkrat,kot če bi si jih pulila,pa tudi malo bolj ostre so,ampak sem pač občutljiv človek..... darja-

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

4. jan 2008 22:23

Ja res je , za depilacijo z depilatorjem se moraš psihično fajn pripravit. Vsaj jaz. Uporabljam depilator Braun in sem z njim zadovoljna. Z depilatorjem si depiliram samo noge in jih po končani depilaciji dobro namažem. Pa srečno, korosica

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

4. jan 2008 22:38

Kako pa preprečite vraščanje dlačic po depilaciji ali epilaciji? londonska rezina

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

7. jan 2008 17:22

Londonska rezina, to je pa verjetno odvisno kako ti rastejo dlakice, jaz uporabljam depilator že več let, pa se mi še nikoli ni nobena vrasla-sem pa zraven strojčka (Philipsov Satine ICE= malo dražji model, ki ima tudi nastavek za led, ki ga zamrzneš in namontiraš na depilator, da manj boli... za začetek je fajn, sam potem se mi pa ni dalo več tega počet, haha) dobila posebno masažno glavo, ki naj bi to preprečevala-nikoli uporabila tako da ne vem če res deluje ;) mala zelena

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

7. jan 2008 17:25

SUD 3 pa proti vraščanju po depilaciji priporoča masažo z grobo gobico za tuširanje in losijon (1.stran) mala zelena

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

7. jan 2008 23:05

hoj! proti vraščanju ( če ste k temu nagnjene ) pomaga, če se z grobo gobico masirate po vsakem tuširanju in če se redno namesto z navadnim losionom mažete z losionom za po depilaciji. sicer pa sama prisegam na vosknje s toplim voskom. za poraščenost na obrazu pa velja, naj se raje opravlja trajno odstranjevanje ( električna epilacija ali laser ), ker v nasprotnem primeru postanejo skoraj nevidne dlačice ( puh ) , ko zrastejo po depilaciji močnejše. GOSPAKATJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti