Odpiralni čas trgovin - družina

tema je zaklenjena

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

23. dec 2007 11:56

torej da umirim strasti mogoče sem odreagirala preitro in se opravičujem saj sploh nisem tako nastrojena proti ljudem, samo razjezi me ta tema in to zeloo in ne, ne odgovarja mi možev urnik in pa ja tudi jaz delam od pon. do petka in to vsak dan pridem domov ob 17.30(po EU delavniku) in sem ugotovila da ja vrjetno je res nepotrebno se razburjat zaradi tega ker ti pokvari še tisto malo časa ki ga imamo za družino. vglavnem vsem vam želim da bi lahko preživeli božični večer in dan skupaj s svojimi, dragimi družinskimi člani in prijatelji!imejte se radi in DOBRO JEJTE! srečno 2008 plopsa

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

23. dec 2007 11:57

Posavec, mislim, da niso problematični samo trgovci, ampak zlasti potrošniki. Zakaj bi zapirali trgovine, če se v njih vse dni ob vseh urah tare kupcev? Saj bi bili neumni... Vanilija

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

23. dec 2007 12:16

ups, pa še pečena jabolka bom naredil. čist enostavna sladica toda zelo dobra so ( verjemte ), mi jih imamo zelo radi. je že vredu spoštovana plopsa, jaz delam v javnem sektorju pa vem kako je s časom. Seveda Vanilija potrošniki smo krivi kdo pa drug, če mi ne bi viseli ob nedeljah in praznikih v trgovini, ne bi bilo dobička in bi ble 100% zaprte, sam kaj češ tak smo se navadli in to se sigurno ne bo več vrnil na stare čase - sobota do 12:00 in konc. če sem pošten še sami gremo kdaj v nedeljo v trgovino ki jo imamo 100 metrov stran, res zelo redko ampak iskreno gremo ni kaj . posavec

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

23. dec 2007 13:28

Je pač smola, no, ampak trgovci, natakarji, biljeterji, obratovalci žičnic itd itd itd so si izbrali poklic, v katerem se največ zasluži takrat, ko imajo tisti, ki so pri njih pripravljeni pustiti denar, čas. Se pravi - takrat, ko večina ni v službi. Ne, ne zdi se mi grozno, da so trgovine odprte takrat, ko imajo največ kupcev. Meni ne bi bilo nič všeč, če bi se v nedeljo gasilci sklicevali na svoje pravice, ko bi meni gorela bajta, če je ne bi ravno sama nalašč zažgala. Imam prav zoprn občutek, da se jaz prav nikomur ne smilim, ko moram kako nedeljo v službo, ali pa kdaj dan za dnem potegnit od jutra do polnoči, ker je pač treba delo končati do roka. To pač tudi spada k moji službi, tako kot delo v soboto popoldne spada k službi blagajničarke v trgovskem centru. Kar pa je resnično katastrofalno, je nadzor inšpekcij, ki ga ni, oziroma je samo za tiste malo manj enakopravne. Ali pa, da vrtci vztrajajo pri delovnem času do pol petih in denarno kaznujejo starše, ki se med prebijanjem skozi mestni promet zamudijo 10 minut in dvignejo svojega potomca kasneje, kot so 1. septembra izjavili, da ga bodo. Ni prav, da se dogaja, da prodajalke v celem mesecu ne spravijo skupaj treh prostih dni (pa se dogaja - vem, da se, poznam tako nesrečnico); ni prav, da se zaposleni ob določeni uri morajo uradno odjaviti z dela, da se ne bi videlo, kolilko nadur naredijo do konca delovnega časa. Samo to ni debata za kulinarični forum, ampak bi se s tem zelo resno morali ukvarjtai tisti, ki so zato plačani. Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. dec 2007 13:30

No, upam, da so strasti umirjene (če so sploh bile razvnete).

Saj delajo med vikendi tudi drugi, ne le v trgovinah................tako pač je, tema je bila že obdelana, več kot enkrat..........

 

rimljanka

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

23. dec 2007 14:06

Res je rimljanka, končajmo s to temo in se rajši posvetimo praznikom ki so pred nami, jaz bom namreč kar 14. dni doma, otroci imajo počitnice in treba si je vzeti čas zanje . Debata pa mislim da ni bila tako napačna za ta forum saj je spadala pod rubriko razno. Bilo bi preveč dolgočasno se pogovorjat samo o hrani in receptih. lp. posavec

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. dec 2007 14:46

posavec je napisal/a:
Bilo bi preveč dolgočasno se pogovorjat samo o hrani in receptih. lp. posavec
To je pač kulinarični forum in o tem se radi pogovarjamo. ...aja, meni še vedno ni dolgočasno matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. dec 2007 16:07

posavec, a potem zaklenem temo? Ti odloči, ti si jo odprl, velja? rimljanka

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

23. dec 2007 16:39

men je vseeno, jaz sem dans prvič na tej strani, o trgivinah in okoli trgovin mislim da nima smisla kaj več debatirat, lahk bi kakšno še rekli o pratnerjih in zakoncih, kateri nimamo služb ob sobotah, nedeljah in praznikih, kako čim kvalitetnejše preživet čas ko je partner v službi, kam na izlete, itd. in kako si organizirat prosti čas, ko tudi me ne delamo, vendar to že menda ne sodi na ta forum, če sem dobro razumel. lp. posavec

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. dec 2007 17:05

Še moje osebno mnenje. To je prinesel kapitalizem in takoimenovana "pridnost". Človek je priden če dela od petka do svetka, potem pa se vozi v kolonah domov. Takrat je narod marljiv in delaven in vse je v redu. Pa ni, ker tako potem trpijo partnerji in otroci, ki imajo starše samo na papirju. In po mojem mnenju ni rešitev iz tega, da smo bolj "poslovno pridni", ampak v tem, da nehamo trošiti kot idioti. In glede na to kakšne vrečke se tovorijo te dni iz trgovin, veliko ljudi troši in troši. Kaj bi otrok raje imel: Očeta ki z njim spušča zmaja, ki ga naredita sama ali očeta, ki ima veliko denarja in kupi otroku najmodernejšo železnico, s katero se igra sam. In kapitalizem je slab sistem, ker se mi zdi, da proizvaja drugo vrsto očetov (in mam, da ne bo zamere s katere strani). Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti