Pičiči

Dreychy  

član od: 2.11.2008

sporočila: 1

2. nov 2008 17:15

Jaz sem probala pičiče v Novem mestu v piceriji Eldorado pa so najboljši kar sem jih jedla. Pa to ni navadno testo za pico ampak je nekaj posebnega. Probala pa sem pičiče v drugi piceriji pa je bilo samo navadno testo od pice, tako da ni enako. Pa če ima morda podoben recept od pičičev, ki ni testo od navadne pice, bi ga rada poskusila. :D Dreychy

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

2. nov 2008 18:23

Hahah NM preseneča, ja :) Meni je bilo strokovno razloženo da gre za testo za pico s sirom, razrezano na koščke. Zapomnila sem si, ker se mi je ime zdelo blazno smešno aby

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. nov 2008 19:35

Jao, svašta ! Italijani bi se zjokali, garant, Bosanci pa bi tovrstne "pičiče" izžvižgali. No ja , živimo pač v svobodni deželi. LP hedonist

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

2. nov 2008 22:08

Čist navadno testo za pico s sirom. Glede na to, da majo različne picerije različno pripravo testa so verjetno drugačni. Malo eksperimentiranja nič ne stane doma. Sem pa tud jaz prvič debelo pogledala, ko sem slišala ta izraz. Uporabljam ga ne, vem pa vsaj kaj pomeni Urša

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. nov 2008 7:34

hedonist je napisal/a:
Jao, svašta ! Italijani bi se zjokali, garant, Bosanci pa bi tovrstne "pičiče" izžvižgali. No ja , živimo pač v svobodni deželi.LPhedonist

 

Če je pica majhna pica je pičica ali ne? Sem se pa pošteno nasmejala, kaj si vsega ne spomnejo.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. nov 2008 07:35:35

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. nov 2008 7:34

ycrna je napisal/a:
v našem slengu pa je to ljubkovalno za lulico ;)))))) ycrna

 

Žal pri nas rečemo pičica.

lp

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti