"kva dogaja"?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2007 12:39

41, ne diskriminiram pri produktu, vsi delujejo Vendelina jr.

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

18. dec 2007 12:48

Jaz pa reklame, ki jih dobim v nabiralnik vedno skrbno preberem in še naprej jih bom, ker se velikokrat res izplača. Nazadnje sem v akciji -50 % kupila kilogramski Čoko za nekaj čez 3 evre. Ker imam majhnega otroka ga res veliko pojemo (pa tudi vsi ostali), zato takšne izdelke vedno kupujem v akcijah. Res pa je da kupim samo to, kar vem da je res znižano in kar res potrebujem (torej ne le zato ker je pač poceni). Basti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. dec 2007 12:49

Ali pa noben, Vendelina jr., tako je to. Ker ga nisi imela (celiulita), kajne' rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2007 13:02

Ha, rimljanka, good point.....! Nekako mislim, da mi tudi dobra genetika ne bi pomagala, žavbica je kar v redu (ali pa moram najti opravičilo za četrtstoletne nakupe, vrag bi ga vedel..... BTW, a mi lahko zbrišeš en tekst pri receptih za dec. kolačke, ker ga jaz ne morem - manjkako ikone za brisati? Thnx. Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. dec 2007 13:07

 Moraš imeti pa kar fejst polno rit, da se na cene ne oziraš. Meni ne bi bilo treba, pa sem ohranila to navado še iz časov, ko se je zidalo in si moral gledat tes na vsak  dinar, danes bi rekel cent.

Npr. kupujem en zavitek mleka, nekje je v akciji, ali pa imajo že tako ali tako nižjo ceno, ga pač vzamem tam, saj so trgovine pri nas skoncentrirane na enem placu. Mi je vseeno, če je alpsko, ali pa avstrijsko, ker je ves namešan. Me prav zanima, koliko je slovenskega mleka v embalaži od lj. mlekarn. Tole sem napisala zato, ker se bojo spet nekatere oglasile, da cenijo samo slovenske izdelke. Pred 30 leti, ko sem bila na praksi v mlekarni, smo dobili iz Poljske velike bloke masla. Čez par dni je bilo v trgovini slovensko čajno maslo, zato ne verjamem nobenemu več. Pa so bile lumparije takrat še bolj v povojih.

Kadar kupujem salamo ali sir, kupim ponavadi v akciji, ker ne vidim razloga, zakaj bi plačevala trgovcu ne vem kakšne marže.  Nikjer ne gradijo toliko nakupovalnih centrov kot pri nas, zastonj sigurno niso, ve se, odkod denar.

Opažam, da že kar precej ljudi kupuje prek e buya, ker je vse precej ceneje kot pri nas, kupna moč pa precej drugačna.

Lijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. dec 2007 14:24

Vendy, dear, sem sicer za dve glavi manjša od tebe in bolj okrogla, ampka celulita nimam. Genetika je tu vsaj pri meni takšna, da je dobro opravila svoje. Vsaj nekje, če me že drugje zeza...

 

Sama sem v pretežni meri proti takim debatam, ker so tudi naša pričakovanja o posameznem artiklu različna. Meni je dober en pršut in ga bom kupovala ne glede na ceno, nekomu drugemu je ljubši kak drug. Jaz prisegam na WC varikino, nekdo drug na račko nevem katero...čisti sta pa verjetno obe stranišči. Tako kot vsi kruhomati pečejo kruh, a vsaka od nas bo našla prednosti svojega in slabosti drugega...Da ne govorim o gospodinjskih aparatih - spomnimo se debat o pomivalnih in pralnih strojih, likalnikih---

Če kdo povpraša o kaki konrektni zadevi, pač napišem svojo izkušnjo, če jo imam seveda,  da bi se pa takole na široko obveščale....ne vem, meni ne znese.

Mamamia

 

 

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. dec 2007 14:51

Poslušta, Vendelina in Mamamia, zdej se pa nehita že hvalt, da nimata celulita, ker sem vama foušna do podna in dalj (saj, potem pa že Luciferja srečamo, ne?)

LP

P.s. Aha, pri nakupovanju se ravnam po reku: Nisem tako bogata, da bi poceni kupovala. Aja, obstaja pa še en rek, ki ga tudi upoštevam: Izjeme potrjujejo pravila. Pa si pomagaj, če si moreš!

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. dec 2007 15:57

elaphus, pri vsem tem, kar na telesu in v njem odvečnega imam, vsaj nečesa nimam...

Pri trgovini se pa vedno da znajt....Mamamia

mamamia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

18. dec 2007 16:22

Jaz pa reklamne kataloge rada prelistam in tudi z užitkom kaj kvalitetnega poceni kupim.Pa mislim da je fajn, če pri hrani kaj prihranim, ker se mi zdi da zato največ na mesec zdevamo. Ja,Basti delam enako kot ti.Kupiš kvaliteto bolj ugodno.In mi je pri srcu toplo,pa še pogled v denarnico je bolj vesel, ker vem da sem nekaj pršparala.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

18. dec 2007 16:40

jaz sem pa včeraj zmajčkov butik nasproti železniške postaje v Ljubljani spraznu. Pobral sem jim vso riževo čokolado - čokoladni lom pakiran po 1 kg. Zelo ugodno, se splača. Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti