Opis grbov in zastav

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 14. dec 2007 13:22 | ogledi: 1.653 | odgovori: 5

Po netu iščem, neuspešno seveda, kakšno stran kjer bi bili opisani grbi in zastave slovenskih občin. A mi lahko morda kdo pomaga s kakšnim linkom? Na strani od Heraldike sem našla samo slikci.

Hvala.

alexis

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

14. dec 2007 13:30

Mislim, da boš morala za vsako občino posebej gledati na njihovih straneh. Pa še to skoraj ni sigurno, da bi imele vse občine opise svojih grbov(čeprav bi se to spodobilo). Žal. No, ko sem to pisala, me je sOncek* prehitela:) teacher Sporočilo je spremenil(a) teacher dne 14. dec 2007 13:31:01

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. dec 2007 13:38

Žal na občinski strani ni opisa. Konkretno pa me zanima za občino Velike Lašče. Sonček, tudi tam žal ni opisov. Pa hvala vseeno obema. A ima še kdo kakšno idejo? alexis

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

14. dec 2007 14:07

To je vse, kar piše o grbu: Lašče so leta 1913 postale trg, dobile so trške pravice in svoj grb. Tega je dal napraviti politik in pripovednik Ivan Pucelj, izdelal pa ga je kipar Svetoslav Peruzzi. V spodnjem delu je grb imel slovensko trobojnico, iznad katere se je dvigal srebrni Pegaz, ki ponazarja pesniški in pisateljski utrip teh krajev, v zgornjem delu pa je bilo obzidje. Ampak to ne bo zdajšnji grb, kajne? Več bi ti pa verjetno povedali na TIC-u: TIC Velike Lašče-tel.: 01 788 10 06 petkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti