Družinsko fotografiranje

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 5. dec 2007 12:41 | ogledi: 1.878 | odgovori: 17

Odločili smo se, da bomo za praznike podarili naše fotografije. Če ima katera predlog kam se naj gremo slikat? Drugače smo iz Celja, a ni problem, zapeljemo se kamorkoli.

Majekzmajek

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

5. dec 2007 13:37

Meni so veliko bolj všeč tiste spontane slike, ko te objektiv ujame nepripravljenega. Mogoče, ker je moja fotogeničnost enaka nič. To je samo moje mišljenje, brez zamere. gaja 1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. dec 2007 13:40

Kar k meni prite.

Danes sem naredila nekaj dobrega in je tudi zelo lepo izgledalo, sem slikala dvanajstkrat, pa sem obupala.

No, upam, da mi ne boš zamerila, če sem si dovolila da se malo s teboj pohecam, vsaj tako me bo minila

lp 

Anamarija

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

5. dec 2007 13:42

jaz sem bia enakega mnenja kot gaja...dokler me niso presenetile fotografije, ki sta jih otroka prinesla iz šole/vrtca. Fotografinja jih je znala pripraviti do res spontanega pogleda, nasmeha...primerna scena... ne bi želela delati reklame, link prilepim zato, ker izdelek sam največ pove: http://www.foto-splet.com/Veseljenasnegu.html LP tabina

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. dec 2007 13:44

Ja, tudi meni bi bile verjetno take slike bolj všeč. Sploh, če bi jih dobila za darilo. Res ne bi obesila na steno slike, na kateri bi vsi gledali v kamero in se držali tako, kot je rekel fotograf. Bi me preveč spominjalo na kake grozljivke in ja, meni se zdijo taka darila grozljiva (da ne rečem grozna). Upam, da ne dobim kdaj takega božičnega darila. Ampak, to je samo moje mnenje. Če pa kdo hoče podarjati svoje fotografije (oprosti, ampak že sama ideja se mi zdi nora - nikoli ne bi dala komu svoje slike in pričakovala, da se bo po tleh metal od navdušenja - se mi zdi, da moraš biti zelo samovšečen za kaj takega). Ali ste pomislili, da obdarovanci ne bodo veseli in da pravzaprav ne bodo vedeli kam naj dajo slike ter kako naj vem ob naslednjem obisku povedo, zakaj vaše slike ne visijo na steni namesto Fužirja? Upam, da ne boš jezna, tako je pač moje mnenje. Vseeno pa upam, da slike uspejo in da se ne uresniči zgornji scenarij. Pa lep pozdrav. s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. dec 2007 13:46

A ni v Celju nobenega fotostudia, kjer imajo kontakte s profesionalnimi fotografi, ki delajo portrete? Sama sicer poznam dva profija iz Lj (če bo frka, se javi na ZS), samo sta v teh dneh polno zasedena - kot večina fotografov za portrete.... Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. dec 2007 14:17

s0ncek* je napisal/a:
Ja, tudi meni bi bile verjetno take slike bolj všeč. Sploh, če bi jih dobila za darilo. Res ne bi obesila na steno slike, na kateri bi vsi gledali v kamero in se držali tako, kot je rekel fotograf. Bi me preveč spominjalo na kake grozljivke in ja, meni se zdijo taka darila grozljiva (da ne rečem grozna). Upam, da ne dobim kdaj takega božičnega darila. Ampak, to je samo moje mnenje. Če pa kdo hoče podarjati svoje fotografije (oprosti, ampak že sama ideja se mi zdi nora - nikoli ne bi dala komu svoje slike in pričakovala, da se bo po tleh metal od navdušenja - se mi zdi, da moraš biti zelo samovšečen za kaj takega). Ali ste pomislili, da obdarovanci ne bodo veseli in da pravzaprav ne bodo vedeli kam naj dajo slike ter kako naj vem ob naslednjem obisku povedo, zakaj vaše slike ne visijo na steni namesto Fužirja? Upam, da ne boš jezna, tako je pač moje mnenje. Vseeno pa upam, da slike uspejo in da se ne uresniči zgornji scenarij. Pa lep pozdrav. s0ncek*
S tem mnenjem se ne strinjam, saj sem tudi jaz razmišljala, da bi podarila naši babici za abrahama okvir, ki bi bil pol manjših fotografij njenih vnučkov, na ta okvir pa bi potem namontirala mehanizem za uro. Mislim, da bi bilo čudovito darilo.................... darila te vrste so primerna predvsem za člane ožje družine, in mislim, da jih majekzmajek ni imela namen podarjati kar komurkoli.............. Drugače pa majekzmajek tudi jaz iščem kakšnega kvalitetnega fotgrafa za uresničitev moje ideje, poleg tega pa smo prav tako iz okolice Celja........... Zaenkrat sem se zanimala samo v studiu Fonda pri poročni dvorani, kjer mislim da zgibanko 12-tih fotografij naredijo za cca 20 € (to je bilo pred približno 1 letom). Nekajkrat sem slikala otroke in sebe v tem studiu, predvsem za fotografije za dokumente, in bila do sedaj zadovoljna. LP katjushka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. dec 2007 14:23

katjushka, babice in dedki so čisto druga zgodba. Strinjam se, da za babico je to nakaj ful lepega, odlično darilo. Ampak, kakor je ona napisala (bomo podarjali), sem pač razumela, da bodo te slike podarili še komu drugemu, ne samo babicam in dedkom. In o teh "ostalih" sem pisala. In še vedno ostajam pri svojem, zdaj s popravkom, da bo bolj jasno - takih slik se ne podarja za (božična) darila, RAZEN babicam in dedkom ;) (no, pa prababicam in pradedkom...) Za ostale pa se da najti veliko lepša in bolj izvirna darila. s0ncek*

_Lanchy_  

član od: 29.7.2007

sporočila: 83

5. dec 2007 14:38

Tudi jaz sem razumela to vprašanje od majekzmajek, da bi podarila ožji družini skupne slike. Zakaj pa ne??! Teti, stricu,....(teti,stricu-od otrok). _Lanchy_

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

5. dec 2007 15:00

meni osebno se ne zdi slaba zamisel da podariš družinsko sliko...še posebaj ožji družini:) Finka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. dec 2007 15:16

Če greš k profesionalnem fotografu in si človek vzame čas in naredi nekaj posnetkov, potem je vsaj šansa, da imaš kakšne fotke, na katerih dobro izgledaš, pa še kadriranje je tako, kot mora biti. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti