Odvajanje vode

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

7. jan 2010 13:31

Je tako mama je jemala aspirin 100.Je pa res, da se pri ljudeh z občutljivo črevesno sluznico ne bi smel jemat na tešče.Oba aspirina pa povzročata krvavitve v blatu. Bi pa zdravnica, ki je njena osebna to morala vedet.Njen odgovor na vse pa je, da je pač spregledala.No bomo videli Aspirin gor ali dol samo, da bo mami vredu in pa da je za krvavitve res kriv samo aspirin in ne kaj hujšega. sensia

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. jan 2010 15:05

proxima je napisal/a:
Ognjič je napisal/a:
ja proxima, no...pa ne rečt, da si vsa tista dolga leta na medicinskem faksu predremala...Še dobro, da si ta portal našla, da si končno znanja nabereš, recepte stran vržeš, v kot ordinacije lepo tegelce z zelenjavo in pušeljček tega, pušeljček onega..., nameto strokovnih izobraževanj pa lepo njivo štihat... Ognjič [zmaj][vrtnica][zmaj] Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 07. 2010 11:30
Saj, približno tako se jaz vsake toliko časa pridušam, da bom pustila medicino in kupila haciendo (sem celo že naročila Kmečki glas, nakar so mi romantične predstave o njivah in travnikih in kokoškah kaj hitro izparele ob branju o predpisih, zakonodajnih zajebkih, subvencijah, kaznih in ostalih področjih politično ekonomske kmetijske teorije, hihi). Ampak, ljudje božji, z zdravili ali njih opuscanjem ali njih zamenjavo se res ni za hecat, niti z domacimi pripravki ne; ze zato ne, ker imajo bolezenska stanja lahko podoben koncni videz, pa zelo razlicne vzroke, in se jih tudi zdravi zelo razlicno. Na primer za "redcenje krvi", kar najbrz pomeni "preprecevanje nastajanja krvnih strdkov", obstajajo vsaj stiri glavne linije zdravil glede na vzroke, in zdravljenje mora biti pod nadzorom (torej obstajajo neke ciljne vrednosti za strjevanje krvi, ne preveč in ne premalo, in te ciljne vrednosti so tudi različne glede na vzroke). Zvišan krvni pritisk in zastajanje vode pri preeklampsiji so tudi izhodno stanje nekega kompleksnega dogajanja, o katerem so napisane debele knjige; edino zdravilo za preeklampsijo je porod, čim je otrok dovolj velik za samostojno življenje, ne pa zbijanje pritiska ali odvajanje vode, s cimer se samo poslabsa pretok krvi skozi placento in s tem otrokovi pogoji; vsekakor spada prava preeklampsija pod strokovni nadzor, ne pa na kulinariko. Saj bi bila se precej ostrejsa, ampak se mi ze itak zdi, da so v zadnjih letih nosecnice in porodnice cedalje bolj prestrasene, iracionalno vedenje, kamor spada tudi "sama vem najbolje, kaj je dobro zame in za mojega otroka", je pa samo ena od posledic. lp, proxima
Poglej, da se povedati tudi z drugačnim tonom in ni treba tako suvereno, da si zmišljujem...-to je vse in zato tudi takšen odgovor. In ne gre za to, da bi kaj delala po svoje, nikakor, verjetno pa veš, da edino zdarvilo za preeklampsijo je porod, da pa poroda večkrat ne sprožija, če je stanje v mejah normale in če je preeklampsija samo na vidiku. Zelo je odvisno od primera do primera, od tega ali imaš stalno zvišan pritisk, ti niha, koliko je to povišan in tako naprej...Sem jo imela v obeh prejšnjih nosečnostih in sem bila zaradu tega hospitalizirana nakar so mi oba poroda sprožili. V tej nosečnosti mi sicer na koncu pritisk malce niha, včasih je preveč povišan, ginekologinja to ve, a je še vse v normalnih mejah, priporočila mi je maloslano dieto, veliko zelene in peteršilja, počitek z dvignjenimi nogami. Kar delam na svojo roko, da zaradi pritiska se izogibam jajcem in siru, pojem kakšen kos jedilne čokolade, na splošno za kri pijem koprivin čaj in sedaj, ko sem malo začela otekati še čaj iz zelene in peteršilja. terakota

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. jan 2010 15:24

Če smo natančni, lahko kri razredčimo na tri načine:

a. povečamo količino vode v plazmi

b. zmanjšamo število krvnih celic

c. oboje hkrati.

V vsakem primeru je razmerje med krvno plazmo (tekočim delom krvi) in celicami spremenjeno. No, spremeni se, vsaj v dveh od treh primerov tudi vsebnost/razmerje snovi v plazmi. Tu bi morala začeti z ozmoregulacijo,......(pa ne bom).

Kako dosežemo razredčenje, je pa že drugo vprašanje. Najbrž bi bilo treba vpeljati še viskoznost, pa.... (ne, ne bom).

Aspirin pa "redči" kri, pravzaprav zmanjšuje verjetnost nastanka krvnih strdkov in seveda, obenem vedno poveča verjetnost krvavitev. Nikakor pa ne more držati, da bi skozi prebavilo prehajala odvečna količina krvi, pa skozi ledvica seveda tudi ne. Zdrav organizem po teh poteh krvi ne izgublja.

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. jan 2010 19:15

Določene osebe tako ali tako vedno zminirajo vse, kar ni uradna medicina. Saj res, zakaj bi se pa nevedni pacienti mučili in ugibali, katere zdravilne rastline pomagajo in kako jih kombinirati? Ni bolje, da se predpiše neko zdravilo? No, tudi farmacevtska industrija mora služiti... Bi še napisala kaj, pa bo spet letelo perje. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. jan 2010 19:52

Nobena določena oseba  ni priporočala nobenega farmacevtskega izdelka, mambica. Ja, res je, nevedni pacienti bi se mučili in ugibali, katere rastline pomagajo in kako jih kombinirati. Ker so nevedni, drugače tako ali tako ne morejo.

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. jan 2010 20:07

Naj se vrnem temi. Zelo odvaja vodo iz telesa (vsaj meni) Ašičev postni čaj, katerega sestavine so list breze, kopriva, kamilica, preslica in kumina. Ne vem pa, kako je primeren za nosečnice. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. jan 2010 20:13

Eno vprašanje glede kisa. a nardi kej kisline če ga spiješ zjutraj na tešče z vodo? No sej lahko probam, ma bi raje vedla, da niti ne probam. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. jan 2010 0:05

sensia je napisal/a:
...rvi.Moja mama ima že dolga leta težave z visokim pritiskom in srčno aritmijo.Od koktejla zdravil, ki ga mora pojest vsak dan ima bolj gosto kri in obstaja nevarnost nastajanja krvnih strdkov.Zato ji je osebna zdravnica priporočila, da naj vsako jutro na tešče vzame en aspirin....sensia

sensia je napisal/a:
...Bi pa zdravnica, ki je njena osebna to morala vedet.Njen odgovor na vse pa je, da je pač spregledala....sensia

No no, a ni bilo nekaj postov nazaj govora o vljudni in prijazni komunikaciji?

Konec koncev, kaj naj bi zdravnica spregledala? Vsak študent medicine ve, da Aspirin lahko povzroča krvavitev iz želodca ali črevesja, in tudi do molekule natančno pozna mehanizem, zakaj.

Jasno je tudi, da "goste" krvi ne povzroča koktejl zdravil, ki jih mora pojesti, ampak se možnost nastajanja strdkov močno poveča zaradi neritmičnega delovanja srca.

In preprosto statistično dejstvo je, da je nevarnost možganske kapi brez Aspirina bistveno večja kot je nevarnost hujše krvavitve iz prebavil zaradi Aspirina - torej se bolj splača jemati Aspirin in tvegati težave z želodcem kot pa čakati na morebitno kap z zdravim želodcem...

Seveda pa je nujno opraviti vse preiskave prebavil, pa morda jemati nato še kakšna zdravila za zaščito želodca pred Aspirinom.

Še dobro, da obstaja farmacevtska industrija, drugače najbrž mama ne bi več imela takšnih težav (ti pa  mame ne).

Nasja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. jan 2010 1:11

Pri nas sva dva, zaradi infarkta v ožji družini, že nekaj let na baby aspirinu (85), pa ne duha ne sluha o krvi v blatu ali kjerkoli drugje. A moram biti prestrašena? Gee, Proxima, heeeeeelp!

Vanja

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

9. jan 2010 10:15

Nasja se ti zdi moja komunikacija ne vljudna ????? Oprosti jaz mislim, da sem čisto lepo napisala in vse razložila brez kakršnega koli najedanja in obtoževanja.Na tančno to kar je meni zdravnica rekla to sem tudi napisala. Naj ponovim: - ker mama ni imela kapi me je zanimalo zakaj nastaja nevarnost strdkov in mi je bilo pojasnjeno, da zaradi kombinacije zdravil ki jih jemlje. -glede na to, da ima zelo tanko in poškodovano črevesno sluznico ne bi smela jemat Aspirina.Ja in ne boš verjela točno to mi je zdravnica rekla, da je spregledala,da ima črevesne težave.Seveda to, da je mama njena pacijentka že 30 let ne igra pri njej nobene vloge. Pa še to nikjer nisem omenila, da imam kaj proti farmacevtski industriji.Tudi sama bi šla že zdavnaj rakom žvižgat, če je ne bi bilo.Pač sem vprašala,če gdo pozna še kakšno naravno stvar, ki bi pripomogla k boljšim rezultatom. Oprosti ampak tvoj zadnji stavek se mi zdi vse prej kot pa vljudna komunikacija.Mislim, da si komunikacijo nekoga drugega pomešala z mojo.Pa brez zamere se isključujem is teme.lp sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti