Odvajanje vode

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. jan 2010 10:06

Trixi je napisal/a:
Jaz pa ti priporočam porovo juhico in čaj iz brusnic.
Por tudi odvaja? Super, potem gre pa v mojo juho danes z peteršiljem in zeleno, hvala! Brusnični čaj, misliš iz plodov verjetno? Ker imam že toliko čajev na dnevnem meniju bi verjetno potem prišle v poštev tudi kapsule Forte ali nekaj podobnega, gre samo za suhe stisnjene brusnice...se bom še malo pozanimala o brusnicah, hvala za namig! terakota

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. jan 2010 10:12

Glede nasveta ginekologinje o peteršilju in zeleni ti sicer ne verjamem, ker sta obadva v večjih dozah za nosečnico škodljiva, v kulinaričnih dozah pa neškodljiva, ampak seveda farmakološko neučinkovita, kar bi moral načeloma vsak ginekolog vedeti; izkušnje so me pa tudi že naučile, da se v nekatere vrste debat ne splača spuščati, in se zato oglašam samo zato, da bi podobno ravnanje odsvetovala drugim. lp, proxima

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

7. jan 2010 10:13

terakota peteršilj in zelena se pijeta,kadar želiš zgubit mleko in obstaja nevarnost mastitisa.Po moje ni pametno, da kr nekaj po svoje delaš.Še tako naravni čaj,če se ga pije v prevelikih količinah in vsebuje večjo koncetracijo eteričnih olj ni priporočljiv za nosečnice.Glede na to, da si tik pred dnevom D ti predlagam , da potrpiš, če je pa ne vzdržno se pa obrni na svojega ginekologa. Bom kr skoristila to temo, da ne odpiram nove.Vam je znano, kakšna hrana ali čaj je priporočljiv za redčenje krvi.lp sensia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2010 10:21

Kaj, za božjo voljo, pa pomeni "redčenje krvi"? Vendelina jr.

Slavonka  

član od: 9.4.2009

sporočila: 9

7. jan 2010 10:26

Mešanica lista peteršilja, lista zelene in čaja vrbovec, dobiš ga v lekarnah. Odvaja vodo in koristi moški populaciji za preventivo pri prostati. L.P. Slavonka Slavonka

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

7. jan 2010 10:59

Kis redči kri. krinolina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

7. jan 2010 11:14

proxima je napisal/a:
Glede nasveta ginekologinje o peteršilju in zeleni ti sicer ne verjamem, ker sta obadva v večjih dozah za nosečnico škodljiva, v kulinaričnih dozah pa neškodljiva, ampak seveda farmakološko neučinkovita, kar bi moral načeloma vsak ginekolog vedeti; izkušnje so me pa tudi že naučile, da se v nekatere vrste debat ne splača spuščati, in se zato oglašam samo zato, da bi podobno ravnanje odsvetovala drugim.lp, proxima

 

Proxima

rrr

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. jan 2010 11:29

ja proxima, no...pa ne rečt, da si vsa tista dolga leta na medicinskem faksu predremala...Še dobro, da si ta portal našla, da si končno znanja nabereš, recepte stran vržeš, v kot ordinacije lepo tegelce z zelenjavo in pušeljček tega, pušeljček onega..., nameto strokovnih izobraževanj pa lepo njivo štihat... Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 07. 2010 11:30

neznan uporabnik

7. jan 2010 11:47

Moram še jaz piskerček pristavt.. Ja, terakota, saj si se zahvalila za skrb. A izbor in vrstni red besed sta zvenela daleč od zahvale, je bilo bolj podobno.. No ja, če si noseča..upam, da si sicer bolj prijazna. Brez zamere? japaja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jan 2010 12:07

Vendelina jr. je napisal/a:
Kaj, za božjo voljo, pa pomeni "redčenje krvi"?Vendelina jr.

Po možganski kapi, recimo, treba redno jemati zdravila proti nastajanju krvnih strdkov, 'po domače' se jim reče za redčenje krvi. Primer je acetilsalicilna kislina, vsem bolj poznana kot aspirin.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti