Odvajanje vode

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. nov 2007 7:26

Jabolčni kis, pa koprivni čaj ti nimata kaj škoditi, vendar  priporočam,  da se posvetuješ z zdravnikom, če ne odvajaš je znak bolezni.

lp 

Anamarija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. nov 2007 7:55

Mogoče ti pa ledvice slabo delajo ali pa imaš kakšno srčno bolezen? Posvet pri zdravniku je potem nujen, šele nato pride na vrsto pomoč po domače. če je problem urinarni trakt, ali srce, toplo priporočam energijske majice. Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. nov 2007 9:18

Meni je vsekakor večji gušt pojesti jabolko ali dve za zajtrk, kot pa da bi redčila jabolčni kis z vodo, in miže pila in si zraven dopovedovala, da mučim samo sebe v imenu zdravja in da je to okej. Vendelina jr.

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

27. nov 2007 9:42

Hehe Vendelina, jabolko pa itak mora biti vsak dan, za splošno zdravje. Lp Nasha

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. nov 2007 10:01

Vendelina jr. je napisal/a:
Meni je vsekakor večji gušt pojesti jabolko ali dve za zajtrk, kot pa da bi redčila jabolčni kis z vodo, in miže pila in si zraven dopovedovala, da mučim samo sebe v imenu zdravja in da je to okej. Vendelina jr.

 

Ma daj no,V.jr. to je isto kot, če bi spila "špricer" s kislim vinom. A ni bolje da spiješ jabolčni kis z vodo, kot denimo urin? 

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. nov 2007 10:01:31

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

27. nov 2007 10:08

prvič sem poskusila piti jabolčni kis pred leti. grozna izkušnja. pa sem pred nekaj meseci pomislila da morda pa ni tako hudo in da zmorem to spravit v svoje telo. po drugem poskusu sem z jabolčnim kisom končala za vse življenje. eni ljudje pač ne prenesemo te tekočine, meni zdaj že samo ob pogledu nanj postane slabo. nektarina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. nov 2007 11:19

Nektarina, saj ni obvezno, da ga zmešaš z vodo, tudi moja sestra ga ne prenaša( čeprav jaz mislim, da je to vse v glavi) pa si ga zmeša s pomarančnim sokom ali sadnim ali zelenjavnim sokom.

 Z uživanjem jabolčnega kisa, sem kot prerojena, sicer naj vsak spije kar mu paše..

lp  

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. nov 2007 11:21:45

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

27. nov 2007 11:47

Potrebno je vedeti,da je okusov domačega jabolčnega kisa kar nekaj. .Meni so ga na začetku nosile sodelavke, preizkusila sem ga kar nekaj sort, potem sem sodelavko,ki je imela najboljšega za moj okus prosila za recept in smo začeli z domačo proizvodnjo in moram napisati,da tudi solate okisane z jabolčnim kisom pojemo precej več. Pri pripravi kisa je velikega pomena raznolikost uporabljenih jabolk, več sort je boljša je aroma, sama priprava in seveda zorenje kisa, pa posoda v kateri je shranjen. Sicer je o tem že veliko napisanega na forumu. Kis je tako kot vino, kvlitetnega je treba iskati. Lp Nasha

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. nov 2007 17:49

"Ko voli, nek' izvoli", pravijo naši bivši bratje. Komur je okus kisa všeč in mu ne škodi, naj ga pač pije. Ampak zakaj se truditi z njim, če ne gre? Ali sploh zna kdo razložiti, ZAKAJ  (ne ZA KAJ) naj bi bil koristen??

Zase vem, da me (po vsakem) kisu ful srbi koža...

Nasja

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

27. nov 2007 18:29

Ne gre za bolezen, ampak za nosečnost (zato je tema pod forumom Prehrana nosečnic in dojenčkov) Se opravičujem, če nisem bila dovolj jasna. Hotela sem le vedeti, kako (če sploh) ste se ve spoprijemale s to težavo zadnjih nekaj mesecev nosečnosti, če ste morda imele kakšen "skriven recept" v tem obdobju. Vodo držim kot lavor (še posebej zvečer). Lp anajana Sporočilo je spremenil(a) anajana dne 27. nov 2007 18:35:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti