Odvajanje vode

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

26. nov 2007 11:55

Tudi jaz prisegam na zeleni čaj. mišika

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

26. nov 2007 12:32

Kobra1, mene pa zanima se ta 2,5 dcl spije naenkrat oz. po vsakem obroku ali je to za cel dan? Lp valči

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

26. nov 2007 12:58

Mišleno je 2x do 4x na dan (po obroku) po 2,5 dcl. Seveda lahko količino zmanjšaš, ni je pa dobro perekoračit.

Še nekaj. Kadar zdravilne napitke pijemo zaradi zdravja, ne za žejo, jih pijemo po požirkih, da jih telo vsrka.

Navsezadnje tudi pijemo narobe kadar smo žejni. Žejo čutimo v ustih, zato je smiselno pijačo zadržati nekaj časa v ustih, oziroma, če  imamo možnost s prvim požirkom usta oplaknemo in izplunemo. Tako se ne bomo brez potrebe nalivali v želodec, v ustih pa bomo še vedno žejni.

Če pijačo samo zvrnemo na" ex" ne bo nobenega učinka (tudi za preventivo), le ledvica in mehur bosta imela malo več dela.

kobra 1

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

26. nov 2007 13:03

V nosečnosti tudi zeliščna zdravila za odvajanje vode niso priporočljiva, ker lahko delujejo dražeče in sprožijo popadke! Nasja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2007 13:13

Loni, če ne soliš - ni samo po sebi nič narobe. Jaz tudi ne dodajam soli, ker se mi zdi, da je že v marinadah slednje čisto dovolj. Je pa treba skrbeti, da dobimo redno dozo potrebnih mineralov, na kar opozarja rimljanka. Če nivo mineralov upade, se lahko zgodijo mišični krči, možno je tudi, da telo postane polno hematomov, pa kosti se tudi kvarijo. Sicer pa mislim, da pozimi ni toliko nevarnost, da bi izgubljali minerale (ob predpostavki, da skribmo za dnevno dozo), več je tega poleti, ko se bolj potimo in pijemo navadno vodo, pozabljamo pa na minerale, ki se izločajo s potenjem. Moja kolegica je enkrat na barki kak peti dan dobila krče in bila je polna modric in potem smo bili malo v korčulanskem zdravstvenem domu, kjer so nam odrecitirali lekcijo o mineralih (in štiri dni več na Korčuli). Je treba res paziti, da se minerali lepo dnevno vnašajo in je treba ravno pravo dozo, ker je tudi predoziranje zelo nevarno. Vendelina jr.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. nov 2007 13:54

Čaj iz kopriv se zelo dobro obnese, pa sok alije vere z brusnicami, pomagajo pa tudi kapsule Silimaryn iz pegastega badlja. Vse našteto je naravno in neškodljivo, pa resnično pomaga, preverjeno. Kyara

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. nov 2007 14:21

Tudi jaz sem uporabljala domač jabolčni kis razredčen z vodo, zelo učinkovito. Lp Nasha

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

26. nov 2007 14:41

Za odvajanje vode je zelo učinkovit čaj iz njivske peslice. lp ajetam

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

26. nov 2007 15:49

Kako pa uporabljate jabolčni kis,v katerem razmerju z vodo,zjutraj ali gdaj?LP. golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti