Odvajanje vode

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. nov 2007 16:27

V bistvu ga pijem, ko sem žejna, dam 1 veliko žlico jabolčnega kisa pa 2 dl vode. Zelo priporočljivo ga je spiti zjutraj na tešče in pol ure pred glavnim obrokom.

lp

Anamarija

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

26. nov 2007 16:35

Priporočam še kakšno relfleksno masažo stopal pa limfno drenažo da se mal vzpodbudi pretok in čiščenje limfe .... s tem pa tudi delovanje ledvic katere skrbijo za odvajanje vode. maserka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

26. nov 2007 16:51

Če si lahko privoščiš, si v lekarni kupi čisti brusnični sok. Resnično deluje, je pa drag. Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. nov 2007 17:00

Loni, članek, ki ga je poslala Jerneja USA si prebrala, jaz sem pa opozorila na nevarnost uporabe odvajalnih sredstev (za odvajanje vode) in sočasi premajhni uporabi soli.

vsekakor so nevarnosti vezane (vsaj) na ovirano delovanje membranskih črpalk, kar seveda vodi v probleme z delovanjem celic. podrobnejše biološke razlage pa tule ne bi pisala.

rimljanka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. nov 2007 17:52

Jabolčni kis si razredčim po okusu, ker je vsak domač različne kislosti je težko napisati kako boš razredčila tvojega. Jaz imam rada malenkost bolj kislega in si takega tudi pripravim. N e pijem ga pa za žejo, ampak si pripravim tritedenske kure, zjutraj in zvečer pred obrokomeno malo kavno skodelico. Potem pavza deset dni in ponovim. Lp Nasha

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

26. nov 2007 19:19

V lekarni se da kupiti čaj za odvajanje vode od patra Ašiča. Mislim, da ima št.14. Meni pomaga, pijem pa ga po požirkih od zjutraj pa tja do tretje ure popoldne. Zvečer ni preveč priporočljivo pitje ker moraš ponoči potem večkrat na wc. Dipsi

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. nov 2007 19:26

Jabolčni kis si razredčim po okusu, ker je vsak domač različne kislosti je težko napisati kako boš razredčila tvojega. Jaz imam rada malenkost bolj kislega in si takega tudi pripravim. N e pijem ga pa za žejo, ampak si pripravim tritedenske kure, zjutraj in zvečer pred obrokomeno malo kavno skodelico. Potem pavza deset dni in ponovim. Lp Nasha

neznan uporabnik

26. nov 2007 19:27

Vse zeliščen čaje, ki močno odvajajo vodo (npr. preslica, brezovo listje) lahko pijemo največ 14 dni, kajti močno dražijo ledvice. Razen koprivinega lahko pijemo neomejene količine in neomejeno dolgo časa. Sicer pa je tako, da je bolje piti nesladkan čaj, katerikoli, kajti voda izpira telo in s tem elektrolite. Če pa je čaj obarvan, pa izpiranje ni tako močno. Zato je pametno, da vodi dodajamo ner. Iso star, ki nadomešča snovi, ki jih telo prekomerno izloči. Lp zoja1

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

27. nov 2007 0:46

anajana je napisal/a:
Mi lahko kdo pomaga: katera hrana pomaga pri odvajanju vode iz telesa? Lp anajana
Definitivno koprivov čaj! seherezada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti