Sir v olju in česnu

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 21. nov 2007 9:53 | ogledi: 10.162 | odgovori: 12

Prejšnji teden smo na primorskem jedli najboljši možen sir in sicer je bil nek mehak sir v olivnem olju in česnu pa me zanima, če kdo pozna recept kako to pripraviti doma, kakšen sir je kako dolgo se to namaka, koliko česna, koliko olivnega olja (in kakšno)?

Hvala

Lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2007 10:01

Kakšren koli sir - navaden ementaler je mnogo boljši v tej polivki. Lahko dodaš tudi malo popra. Vendelina jr.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

21. nov 2007 10:04

Hvala za odgovora, samo to ni to kar iščem, ta sir mora biti mehak, bel, nekako mi je tudi na ušesa prišlo, da je bil ovčji, tako da če ima kdo katero informacijo o tem mogoče?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2007 10:11

Saj to ti poskušam razložiti, pa se nisva razumeli. V tako polivko dajo v vsakem kmečkem turizmu na tistem koncu tisti sir, ki ga pač imajo. Ti si naletela na nekaj, kar bi lahko bil ovčji sir, če bi šla pa na sosednji kmečki turizem , bi pa najbrž dobila kakšen drugačen sir. Jaz doma kakšen nižji cenovni sir s tem izboljšam in nisem pretirano izbirčna pri izbiri. Tudi mocarelo lahko tako pripraviš, pa bo boljša. Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

21. nov 2007 10:16

Zraven pa lahko dodas se kako vejico rozmarina ali zajblja ali pa cesarkoli, kar ti pase skupaj. Meni je vsec s kaksno kapro in olivo. Ampak zal ne zdrzi dolgo, kmalu ugotovimo, da imamo skrate v hladilniku. slepakura

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. nov 2007 10:23

Tako zadevo jaz pripravljam s feto. Mora biti cvrsta, drugace se razpaca (sicer je tudi dobra, samo ni tako lepa). V redu je vipavska v slanici, njega dni se je dalo dobiti tudi neko makedonsko, ki je bila pa sploh super. Priprava je enostavna: feto narezes na 2 cm kocke, nato pa po plasteh zlagas v kozarec za vlaganje ali siroko stekleno posodo s pokrovom (<-priporocam); vsako plast polijes z (najbolje dobrim olivnim) oljem in dodas zacimbe - cel poper, na pol prerezane olupljene stroke cesna, po zelji svezo baziliko in/ali vcasih kolobarcke svezega feferona (ce je pekoc, pazljivo!). Sir mora biti prekrit z oljem. Vse skupaj naj stoji v hladilniku ali v hladni shrambi kak teden. Postrezes s svezim kruhom. Olje, ki ostane, ima odlicno aromo in ga lahko porabis v raznih solatah (radiceva s fizolom, mmm!) lp, proxima

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

21. nov 2007 10:26

Proxima tole se pa sliši odlično in bom zagotovo poizkusila, mi poveš še kako dolgo zdrži ta sir potem v kozarcih za vlaganje in ali si mislila, da se mora namakti en teden predno se ga je (da dobi okus)? Hvala Lp Vesna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. nov 2007 10:34

Poleg mladega ovčjega sira se obnesejo tudi mali hlebčki kozjega sira (caprini), če imaš kakšen tartuf, ga malo nalistaj zraven. V kozarec najprej naloži plast sira in dodatkov, zalij z dobrim oljem in potolči s kozarcem ob mizo, da spraviš ven zrak. Tako ponavljaj dokler ne napolniš kozarca. Mariniraj vsaj teden dni. nola

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. nov 2007 10:42

Lahko pa zadevo izdelaš popolnoma sama in sicer kupiš grški jogurt, ki je veliko bolj kremast kot navadni. Dobi se tudi takšen iz kozjega mleka. Jogurt zvrneš v gosto gazo (ali še bolje v plenico), ki jo položiš na cedilo. Ko se že dobro odteče, pa vse skupaj zaviješ in obesiš v hladilniku za kakšnih 24 ur. Iz tega oblikuješ kroglice, ki jih polagaš v olivno olje (z dodatkom zelišč po želji). Z navadnimi trdimi in poltrdimi siri tipa ementaler, gauda, itd. meni to ne deluje najbolje, podobno marinado pa uporabljam za camembert, brie in kozje sire in sicer zmešam olivno olje, strta koriandrova semena, poprova zrna ter zelišča (včasih dodam še kak čili). fresh

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

21. nov 2007 11:01

Tudi jaz to delam s feta sirom.Dodam poper,česen in sesekljan peteršilj ali baziliko in zalijem z olivnim oljem. tanya017

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti