Kuhanje v voku - goljat

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

22. nov 2007 21:57

Ne vem, če še sledite tej temi, a naj vam povem izkušnje s kuhanjem riža. Lotila sem se ga na isti način, kot na tečaju. No, po 20 minutah je romal v smeti - bil je čisto prekuhan. Uporabila pa sem navaden riž, kot za rižote. Potem se vzela basmati riž od Špara in ga kuhala najprej 5 minut na vročem ognju, potem pa še manj kot 10 mkinut na najmanjši jakosti male električne plošče in je bil ravno tak, kot mora biti, odličen! No, praženje z zelenjavo in pišancem, jajcem in sojino omako ga je potem vendarle še izboljšalo. :) Precej je torej odvisno od vrste riža. Jaz bi vsaj za prvič priporočila, da se lonec vmes vendarle na malo odpre in preveri vsebina. Sporočilo je spremenil(a) Tadeja L dne 22. nov 2007 22:43:45

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. nov 2007 22:52

Katka lopatka, hvala za tvoje prizadevanje deliti nasvete mojstra Goljata z nami ................ predvsem tistimi, ki ga nismo imeli priložnost videti in slišati v živo. katjushka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2007 22:56

Jaz bom potrdila to zadevo z rižem, ko jo bom preizkusila, prej ne morem dati roek v ogenj. Povedala sem samo to, kar je mojster rekel na tečaju...

Jutri bomo pa torte krasile... Bo Katka kar direkt zdraven in bo lahko takoj gor dala gradivo... : ) 

lidka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. nov 2007 7:56

lidka, ne vem, kako bom direkt - haha - pozabila sem tudi fotoaparat doma, sem tako jezna sama nase, gor grem pa direktno po službi, no mogoče vmes skočim domov, če si službenega ne bom mogla sposodit!!! joj pa tako lepe tortice bodo danes izpod naših prstov TadejaL, za kitajsko ne vem, ampak pri rižotah smo imeli riž St.Andrea in smo ga brez pranja kuhali 20 min ob stalnem mešanju (še z Loni sva mešali, tako, da vem iz prve roke, kako je zgledalo). Ampak če po pravici povem, meni so bile rižote malo preveč pocaste, sicer okus pa je bil zelo dober. katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. nov 2007 8:10

Tudi jaz bom direkt, spotoma še do Loni skočim... .

Za tisti riž je poa tudi meni čedalje manj jasno. Mojster je povedal kot je in jaz sem si pač zapisala, kakor je naredil. Med kuhanjem ni nič mešal.

In sem si mislila, je že taka razlika, če je tok spiral pa potem tiste pol ure cmaril, da je voda povrela....

Bom pa prav preizkusila še jaz. Z basmati in z arborio rižem, da vidim razliko...  Me prav zanima, kako bo to doma izpadlo, pri mojstru itak vse rata...

lidka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

8. jul 2008 20:51

Danes sem dobila za darilo Emov vok. Na navodilih piše, da voka ne smemo segrevati brez maščobe. Vtreceptih na forumu pa piše, da ga je potrebno dobro segreti. To verjetno velja za voke, ki niso emajlirani. Lahko katera, ki ima izkušnje z emajliranim vokom napiše kako ga uporablja. Voku je priložen tudi kovinski del za kuhanje na pari. Lp Nasha

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

9. jul 2008 15:02

Kaj nobena ne kuha v voku? Lp Nasha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jul 2008 8:04

Emajliran vok lahko uporabljaš kot navadno posodo. je pa vsako posodo dobro prej segret in potem vlit vanjo olje, saj se to tako manj spajca in je bolj zdravo. Midva imava litoželezen vok brez prevlek in ga ne dam stran! Super je! Kuhanje v pari ima pa zame poseben čar, vonj in aromo, če uporabljaš bambusove soparilnike, celo moja mala opazi razliko, pa je še dojenček;) Veri

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

10. jul 2008 14:14

Mi je prav nerodno, vendar ne vem kaj so to bambusovi soparilniki? Lp Nasha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jul 2008 14:55

NIma ti kaj bit nerodno: to so take bambusove košarice, ala cedica - dno imajo malo luknjasto, sicer so pa košarice, v katere nadevaš karkoli že hočeš soparit. Zgleda pa takole: http://images.google.si/images?hl=sl&q=bamboo+steamer Če je to, kar sopariš riž ali kaša, potem priporočam, da ga najprej daš v eno cunjo, da ti ne bo popadal ven skozi tiste reže na dnu. Če sopariš kako zadevo, ki se rada prime na les (bambus), recimo štruklje, potem je fino dat spodaj kak peki papir in ga malo napikat s kako vilico ali nožem, da bo para lažje potovala okoli. Vse, kar sopariš v bambusovih soparilnikih, dobi malo okusa po njem, ta okus je zelo nežen, sladkast in zelo paše, sploh k zelenjavi. Res je prijetnega okusa in ni treba zelenjave nič zabelit, pa je vseeno dobra. Ker v kovinskih soparilnikih je dostikrat brez okusa, vsaj meni - pa še kovina se bolj razgreje in so deli, ki so v stiku s kovino bolj kuhani kot ostali). Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti