Modni nasvet

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2007 7:49

Res je da gre k črni vse, samo so temne kavbojke dol... Tudi k temu gre načeloma vse, od perl do plastičnega živobarvnega kiča. Koliko si upaš? Odvisno od ostale garderobe, jakne, čevljev... lidka

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

16. nov 2007 8:08

Povejte mi kaj več o ogrlicah iz das mase. Tudi jaz bi jih imela ali pa naredila. Pojma nimam kje kupiti oranžno das maso. Kratek tečaj v pisni obliki bi mi zelo prav prišel. hvala zoja

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

16. nov 2007 8:44

meni bolj ne gre skupaj črn puli in temno modre kavbojke - glede barv.

Jaz sem bolj za minimalizem in ogrlice na puliju se mi sploh ne zdijo kul. Je preveč na 1x - ker že puli ovratnik poudari vratni del, ne rabiš še ogrlice. Jaz bi raje izbrala kakšne večje uhane in kot je ena že rekla, poudarek na kakšenem lepem pasu. 

Scorpy

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

16. nov 2007 8:49

Šnorca, res je, da k črnemu lahko kombiniraš skoraj vse. Trenutno so trend dolge ( bolj polne ) verižice, ki jih dobiš že v skoraj vsaki trgovini s cotkami, drugače pa najdi ustrezno trgovino s tovrstnimi modnimi dodatki. Če imaš uhane, naj bo k temu usklajena tudi verižica ( npr. rdeči uhani, naj bo veričica tudi v rdečem ). Sem tip, ki poskušam slediti modnim trendom in dosti pomagam svojim prijateljicam, sestri in sorodnicam pri teh stvareh. Imam veliko modnih dodatkov ( če pa so tko poceni in luštkani ) in sem nanje nora. Tudi jaz sem pred kratkim bila na nekem srečanju s črnim pulijem in temnimi hlačami. Zraven sem skombinirala dolgo zeleno verižico in zelene uhane. Čist preprosto in ti povem, da sem izgledala zlo dobro. Sem sicer bolj za eleganco, na momente sem tudi odštekana . *štorklja*

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

16. nov 2007 8:53

Oj, punce, navdušena sem. Koliko idej in predlogov! Fino, da je tudi kakšna taka tema. Gospodje, ne nosa dvignit, tudi to se moramo ženske zmenit . Saj bo tudi za vas kakšen stilski nasvet, če boste le vprašali. Tale tema bi bila lahko kar stalnica... juma

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. nov 2007 9:03

Šnorca, te že vidim.

Lasje: črna podlaga z rdečimi prameni

močno poudarjene trepalnice s črno maskaro (samo z maskaro)

rdeči uhani

rdeča šminka

rdeča verižica

črn puli

rdeči pas

rdeč lak za nohte

črne hlače (moraš pazti da se barvi ne tepeta)

rdeče čevlje

Drugače pa kar se mojih okusov tiče...puli, ogrlica?

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2007 9:10

Šnorca, nekaj bazičnih zlatih pravil: - nakit iz plemenitih kovin, dragih kamnov in biserov - to se vedno nosi na kožo. To pomeni, da med kožo in nakitom ne sme biti nič tekstila. Kombinacije v stilu puli, pa okoli kakšna verižica okrog vratu/ovratnika - to je velik oblačilno-stilistični kiks - za kombinacijo nakita na oblačila - tako kot je v tvojem primeru - je primeren bijoux - skratka, debele kovinske "verige", večkrat navite okrog vratu, kombinacija kakšnega lesenega ali keramičnega nakita, lahko tudi kakšen meter plastičnih perlic različnih velikosti itd.... Če kobiniraš črn puli in črne hlače (sama ima tudi nekaj takih kombinacij) imaš na izbiro: veliko/explicitino verižico/verigo in nobenega drugega nakita zraven (samo ura, pa zaročni/poročni prstan, vse ostalo je odveč) ogromne uhane, ki visijo in kompakten pas (v primeru, če imaš daljši puli in pajkice), zraven so lahko tudi zapestnice in običajni prstani Če nosiš velike uhane, potem imej spete lase, na spuščenih se uhani ne vidijo in je vse skupaj brez veze. Skratka, če imaš uhane, nimaš verižice in obratno. Če kombiniraš kakšne druge barve pulija s črnimi hlačami, se odpovej verižici in raje kombiniraj z uhani in zapestnicami. Ali pa s kakšno starinsko broško, če je v družinski skrinji kaj pri roki. Če imaš svetleč material, tako da vleče črno na srebrno, ozrioma svetleče črno - to se divje tepe z zlatim in rumenim nakitom (mene zmeraj zabolijo oči, kadar kaj takega vidim), se vedno nosi bel nakit. Medtem ko se na rdeče, rjavkasto itd...nikoli ne kombinira belega nakita (ker se spet barve tepejo). Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. nov 2007 9:36

Jaz sem se meraj drzala pravila: prava eleganca ne bode v oci, se prakticno ne vidi!Kajti sicer je nevarnost da s previlikim, kricecimi, zlasti crno-rdecimi kontrasti zgledas kot kaksna ...oprostite, ne mislim nikogar zaliti! Ta kombinacija je zelo lepa, ampak mora biti diskretna! Ce ne gre drugace- crn puli in modre kavbojke(?), bi jaz dodala barvo, ki po moji presoji "pase "na obe-kovinsko srebrno modro.In nic vec. lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 16. nov 2007 09:41:04

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

16. nov 2007 9:59

A potem je kiks, če nosim običajno črno majčko na temno modre (to so take barve, ki je sedaj moderna) kavbojke. Hmmm. Sicer vem, da ne gre npr. pri kostimu črna jakna na modro krilo, ampak pri kavbojkah pa sploh nisem pozorna.

Občudujem ljudi, ki imajo smisel za oblačenje. Jaz ga nimam kaj dosti in se zato tudi bolj preprosto oblačim, da ne bi s kakimi kričečimi zadevami totalno mimo usekala.

A se da take stvari naučit in kako? Od kje ženskam ta smisel?

Pa še eno vprašanje: Na kakšne hlače bi najbolj pasala rjav in umazano bel zgornji del. Pa ne mi reč na rjave hlače, ker sem probala in se potem počutim preveč rjavo. Ni fajn.

Sporočilo je spremenil(a) *Etka dne 16. nov 2007 10:00:39

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

16. nov 2007 10:00

Se strinjam z Vendelino. Manj je več! Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti