Modni nasvet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2007 10:13

Etka, ni tako težko, imajo pravila svoj smisel, na primer: Nekako je bolj enostavno, če kupiš temno sive/črne kavbojke in te nosiš pozimi, ker lahko kombiniraš z bolj zimskimi barvami, kamor spadajo: siva, bež, črna, rdeča, vijolična, zlato-rumena, srebrno-siva, lovsko zelena, buteljčno zelena. Za sezono pomlad/poletje pa si bolj modre kavbojke omisliš in jih lepše kombiniraš z barvami, ki so takrat aktualne: barve pirhov, roza, rumena, svetlo zelena, bela, turkizna ipd... In če dobro premisliš: tako kot ima narava v letnih časih posebne barve, je fino, da so barve oblačil kolikor toliko usklajene z barvami letnih časov. Poleti je npr. lepo kombinirati modro-belo in vse variante mornarskih kombinacij - ta ista kombinacija pozimi ne funkcionira. Po drugi strani temno rdeče, škrlatne, rjavkaste barve jeseni ne funkcionirajo spomladi. Z material je podobno. Poleti imamo lahko bolj "cunjiš" materiale, jeseni in pozimi pa ne.... Skratka s to logiko izbiraj oblačila. Pa zraven se držiš pravila, da so se ne igraš z vzorci, razen, če nisi 200% v svoje znanje in da dve barvi naenkrat zadoščata. Sicer pa imajo v večjih trgovinih tudi svetovalce, ki te kolikor toliko korektno oblečejo - tako da vidiš, kaj gre skupaj in kaj ne. Glede hlač: Nikoli ne kupi ničesar, če nimaš v omari vsaj enega kosa, s katerim boš nov kos kombinirala - imej to v mislih za naprej. Če imaš rjavo-bel/bež pulover in so hudi kontrasti (temno rjavo, belo), potem imaš naslednje možnosti: Temno ozke hlače, zatlačene v temno rjave škornje in zraven puhovko na pas barve alt-gold. Ali pa temno rjave hlače, širok kroj in zraven urbane čevlje "za hodit" v temno rjavi barvi.Če misliš, da je to preveč "rjavo" - se "rjavost" rešuje s frizuro in make-upom. Ker te ne poznam, ne morem reči, v katero smer, če bi te pa videla, bi pa najbrž kaj smiselnega zložila skupaj Če imaš rjavkasto-bež pulover, s tem da gre za bolj ne-barve in spominja na osnove barve volne in skrata, če ima vse bolj natur videz, potem lahko kombiniraš z bež žametnimi ali volnenimi hlačami, ki jih kombiniraš z kavbojskimi škornji barve natur-leder in torbico. Torbica je lahko tudi bolj etno. Puhovka pa enaka kot v prejšnji verziji. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 16. nov 2007 10:24:38

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

16. nov 2007 10:15

Vseeno pa ne moremo kar posploševat... Če bi po dve dekleti, ženski ali pa fanta enako oblekli, bi en izpadel npr. modno oblečen, drugi pa, kot da je navlečen, eden bi bil popolnoma nezanimiv, preveč umirjen, drugi pa lepo, skladno oblečen... Mislim, da je kombiniranje oblačil odvisno od temperamenta/karakterja/razmišljanja/... nenazadnje frizure, količine nakita, "mejkapa" (morda ve, kako bi to po slovensko napisali?, naličenost najbrž ne) osebe. Meni so zelo všeč barve in posledično drzne ženske, ki kombinirajo več barv, več plasti. Sama tega ne upam, da ne rečem ne znam in se potem oblačim pretežno v kombinacijah 2 barv, še to je ena nevtralna, druga malenkost bolj vpadljiva. Nakit je pri meni posebno poglavje, ker mi niti ni všeč oziroma so mi všeč le izbrani kosi; kaprica pač, morda bi spadalo celo v tisto temo, kaj nas skomina!? veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. nov 2007 11:06

Hehe, ker na splošno nimam veselja za modo, se držim enega in edinega pravila, ki ga je baje celo nek kreator postavil: "Obleči to, kar ti je všeč in v čemer se dobro počutiš, pa boš izgledala v redu, ne glede na to, ali bo čisto skregano z modo - to bo namreč potem tvoj edinstven stil!" Zdaj se pa na to izgovarjam, hehe:) Zame gre na kavbojke vse, bolj se mi zdi važno, kaj/kdo je not;) Enkrat sem prebrala, kako se je ena modna "nevemkaj" zgražala nad pari, kjer sta oba enako oblečena - meni se zdi pa simpatično... Nama se 9/10x zgodi, da ko se greva oblečt za v kino, recimo, izbereva oba enako barvo majce, ne da bi videla drug drugega prej, seveda. Očitno sva pač na isti barvni dolžini večino časa;) Nakit rada delam, nosim ga pa skoraj ne, ker mi v glavnem ni praktičen: prstani sploh odpadejo, ker moji prstki skoz nekaj počnejo in rabijo maneverski prostor (ne vem, če obstaja moški, zaradi katerega bi dejansko bila pripravljena nosit prstan - ta, ki je temu najbližje, me pa ne bi silil - zato tudi je temu najbljižje;) Verižice sem včasih še kaj nosila, zdaj pa se sploh ne spomnim, za uhane pa niti lukenj nimam (kar je v nekateih deželah čista eksotika - punčkam že v porodnišnici naredijo luknje v ušesih!!!) Kar se tiče barv in letnih časov se mi zdi pa grozno, da so pozimi vsi tako pusto oblečeni in še bolj grozno, da praktično ne moreš kupit živo rdečih ali živo rumenih toplih kavbojk/hlač. Ker pozimi takoooooo paše, ko kaj bolj živahnega oblečeš ali vidiš, da malo prežene tisto sivino... Letos sem si iz morja prinesla eno mornarsko majco prav zato, da si bom pozimi priklicala morske spomine... Modno čisto narobe, kar celo vem, kljub vsemu svojemu modnemu analfabetizmu, ampak meni paše, pa če imam eno barvo, osebo, hrano,... rada, jo mam poleti in pozimi... Čeprav se strinjam, da kdaj ena stvar bolj paše, kdaj pa druga. Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2007 11:34

Petek je, tipično ženska zgodbica, pa še en del ima z modo opraviti. Enkrat sem dobila v decembrskem času zgodbico, ki je šla takole: "Kaj bi se zgodilo, če bi namesto treh kraljev, rojstvo Jezuščka oznanile tri kraljice? Takole bi bilo: ženske bi v Betlehem prišle pravočasno (ne bi zamudile), našle bi eno korektno porodno sobo (hlev to ni), pomagale bi pri porodu in potem bi celo naredile eno korektno večerjo! In kaj bi se kraljice pogovarjale na poti iz Betlehema? Evo nekaj možnosti: - Punci, pa jaz res ne razumem Marije, a sta videli, kaj je imela oblečeno - pa kako je lahko tisto tuniko kombinirala s tistimi sandali - to sploh ne gre skupaj? - Prav imaš, tisti sandali so tako lanska sezona, to je tko grozn! Pa meni se tudi zdi, da otrok ni bil čisto nič Jožefu podoben! -Devica?! Kakšna devica neki, jaz jo poznam še iz srednje šole!" Čim več smeha in čim manj oblačilnih kiksov vam želim. Vendelina jr.

neznan uporabnik

16. nov 2007 14:28

jaz pa ponavadi z črnim puloverjom oziroma pulijom kombiniram rdečo. potem imam rdečo verižico oziroma ogrlico in rdeč pas...zelo lepo poživi... lovebeyba

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

16. nov 2007 14:37

Jaz bi pa dala k črnemu puloverju rumeno ogrlico. Meni so všeč žive barve in rada se oblečem v plasteh....mogoče zgledam odštekano,ampak jaz se tako počutim super. Velikokrat sem že opazila v Ljubljani da s(m)o slovenke malo preveč dolgočasno oblečene....preveč v sivo in črno in rjavo.... Sploh pa mi ni všeč, ko vidim nekoga, ki je oblečen tipično H&m ali zara stil ali pač v stil ene trgovine. no kakorkoli že, jaz sem rada pisana in v veselih barvah! lep dan vsem in veliko sonca saš spagon

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2007 15:03

Tudi barve lahko malo bolj živo kombinirate... jjoj, ni potrebno, da je pas, šminak, čevlji, uhani... v isti barvi. Ker čisto lepo pride do izraza recimo travnato zelen širok usnjen pas in živo rdeča ogrlica.

Jaz kombiniram vse živo, sem se pa navadila, da se ne da posploševat, ker je odvisno od materiala, celotnega izgleda osebe, make upa... Midve z mojo sestro kdaj kaj izmenjava, pa... Ni efekta... Ona je bolj športen tip in meni njene stvari ne pašejo, moje pa njej ne, ker sem jaz bolj fensi. Ravno poleti sem kupila ene vijoličaste koralde pri meni doma, pa je rekla: Kdo je pa to kupil?   Sem bila tiho, jih dala nase, pa je rekla: No, ja... jaz bi izgledala kot kreten s tem na sebi...

Bisere pa tudi jaz oblečem na tekstil, me nič ne moti. Saj nisem stara mama, ki bi jih imela pod bluzo in reklcom...

 

lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 16. nov 2007 15:05:09

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. nov 2007 15:05

Jaz pa sploh ne opazim kako so drugi oblečeni, ker me v bistvu sploh ne zanima. Kakor komu paše. Jaz nikoli ne gledam na modo, oblečem kar mi je všeč. Evo glih dane sem bila oblečena v Hofersko HM stil . Kavbojke iz hoferja in pulover iz HM - a. Jaz nosim samo enobarvne zadeve, ker mi vzorčaste stvari niso všeč. Še bolj svetle barve do letošnjega poletja nisem nosila.

 

 

jade

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

16. nov 2007 15:12

Etka: če izgleda dobro, potem nosi temne kavbojke in črno majico. Kavbojke so univerzalen kos: zraven imaš lahko katerokoli barvo (če niso ravno kakšne svetlo sive kavbojke, pa še tu se da narediti marsikaj). Tudi obuješ lahko marsikaj: lahko imaš superge ali salonarje. Lahko imaš majčko brez rokavov, srajco ali debel zimski pulover. Žametne hlače in majčka brez rokavov je zame absolutni "no go". Jaz imam zelo rada črno barvo - in kombiniram jo s temno modrimi malce spranimi kavbojkami. Pogledam se v ogledalo in mi nič ne manjka. Tako da ... Ne kupuj si rjavih hlač, če se v njih ne počutiš dobro. Obleci svoje najljubše kavbojke pa tisto rjavkasto belo majčko pa bo.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. nov 2007 16:49

Ko sem danes brala Vendelinine modne nasvete, me je prešinilo - pa saj zveni kot Bernarda Jeklin :)))))) Sicer pa res ne vidim razloga, zakaj ne bi tudi na črn puli nosili žlahtnih verižic in raznih ogrlic ala bižuterija. Predstavljajte si, da ima ženska temne dolge lase in črn puli pa nič nakita - doooooooolgčas. Sama se požvižgam na modne zapovedi in se oblačim glede na počutje - trenutno sem navdahnjena z bolj elegantnim stilom z obveznimi visokimi petkami za v službo, v prostem času pa športni stil brez pet. Rada šparam cunje v omari(torej se požvižgam tudi na feng šui, ki pravi, da moraš zavreči vse, kar nisi oblekel 2 leti) in tako se zgodi, da po kakih 5 letih oblečem kakšen kos, za katerega vsi mislijo, da je nov. Če res nimamo pojma, kako zgledamo, povprašajmo svoje najdražje, še posebej otroci so odlični modni kritiki. Prepričana sem, da bi vsaka deklica ob mami v črnem puliju brez nakita rekla, da je na smrt dolgočasna, edino najstnicam v črno-mrliškem obdobju bi se mogoče zdele kul. Sporočilo je spremenil(a) andrejka dne 16. nov 2007 16:49:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti