Mini pečica

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

tema odprta - 15. nov 2007 6:47 | ogledi: 34.417 | odgovori: 52

V tej akciji sem si kupila mini pečico, ki sem si jo želela, čeprav vem, da jo nimam kaj dati (majhno stanovanje, še manjša kuhinja).

Skratka kupila sem pečico, pa sem se res prepričala, da to ni za v mojo kuhinjo, saj mi zavzame pol pulta. Skratka ugotovila sem, da sem se malo "zaletela" s tem nakupom. Torej, če želi kdo to mini pečico, ki jo še vedno prodajajo v Leclerku, jo prodam za 17€. Nova je bila 21,90€.

Zaintereserani naj mi pišejo na zasebno pošto.

Lep dan!

mijam

Eleanor  

član od: 22.10.2009

sporočila: 26

30. sep 2010 13:28

Da ne odpiram nove teme; kako se te mini pečice obnesejo? Ker v stanovanju sploh nimam pečice, bi si kupila vsaj to za pripravljat bolj osnovne stvari - za kaj gratinirat, speči lazanjo, kakšen biskvit za sladico ali kakšno pito, mogoče pico... Ima kdo izkušnje s temi mini zadevami? Eno sem videla v reklami iz Hoferja... Hvaležna bom za nasvete - mogoče kakšna druga znamka, oz. na kaj je treba bit pozoren pri nakupu. Hvala Eleanor

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

30. sep 2010 14:07

Moja tašča ima dve takšni pečici - eno doma in eno na vikendu. Veliko ju uporablja in je z njima zelo zadovoljna. Doma ima tudi običajno pečico, a jo uporablja le pri peki potice, ker je pekač prevelik za majhno. Ne vem, kakšen tip pečice ima, če želiš, jo lahko vprašam. Meni se zdi pečica sicer premajhna, ampak ker sta ona s tastom sama, jima zadošča. Lazanje npr., pa bi za tri osebe utegnilo biti že kar malo. Dobrojedka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2010 14:13

Več kot priporočam, za VSE je uporabna, V njej spečeš pecivo iz polovičnih količin, pico premera 26 cm, pa seveda enak biskvit, nikakor ni lazanje za tri običajne jedce premalo. Seveda tudi kruh, potico,...skratka, VSE pečem v njej.

Imam jo, pa ne samo jaz, tudi mama, pa prijateljica, pa....iz prejšnjih Hoferjevih. ponudb. Veliko za izjemno majhen denar, bi rekla.

Še ena izjemno pomembna lastnost: takoj se segreje, takoj se ohladi, kar pomeni poleti komaj kaj gretja kuhinje, ni primerjave z veliko pečico.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 30. 2010 14:15

Eleanor  

član od: 22.10.2009

sporočila: 26

30. sep 2010 14:30

oh super. Saj jaz bi jo večinoma tudi uporabljala za pripravo jedi za 2 osebi, tako da bi količinsko morala zadoščati. Ker sem dobila reklamo direkt "pred nos", jo grem iskat v Hofer za 25 evrov. Predvidevam da so pri njih cenovno najbolj ugodne? Edino kar ni navedeno so zunanje mere. Če ima kdo že tako doma, bi rada izvedela, kolk je velika, da vidim če jo imam kam za dat (firma studio, 13 l, za premer do 26). Prodajat jo začnejo šele v ponedeljek, pa bi rada že zdej vedla, če mi sploh pride v poštev. Da se ne bi prehitro navdušla. ;) Eleanor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2010 14:43

Prej kot jutri zvečer ti ne morem pomagati z natančnimi merami. Približne mere bodo v vsakem primeru, ker imam malo drugačno, ampak, najbrž odstopanja za več kot nekaj cm ne bo. Tako, na približno bi rekla: 40x20x30 (š x v x g), raje kak cm manj. Takšna je moja tukajšnja, vsaj 20 let stara DeLongi, mislim pa, da he H. manjša, ker pekači iz DeLonghijeve ne gredo v H., malo so preširoki.

Je pa za 2 osbi čez glavo dovolj velika, razen za pico morda. Pol kokoši recimo brez problema spečeš, v celem,v kosih še več.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. sep 2010 17:42

Takšna pečka je (razen recimo psa) nekaj najbolj hvaležnega, kar si lahko privoščiš v gospodinjstvu.

Deset let mi je odlično služila ena kitajska, sicer je nisem nabavila v Hoferju (ga takrat še ni bilo pri nas), od piškotov, pečenk, tort, kruha in potic sem vse spekla v njej.

Tehtala je tam okrog četrt kile, poleti sem jo odnesla na dvorišče, ko sem jo očistila z običajnimii čistili, sem jo še malo splaknila s cevjo in ko se je sušila, se je včasih vanjo vrinil kakšen maček, da sem jo morala še enkrat splakovati.

Jaz sem jo podarila naprej, ko sem si kupila veliko pečico, namenjeno vgradnji  (kje pa, jo imam na omarici s kolesci in na zelo dolgi vrvici), pa mislim, da si bom kljub temu, da imam zraven svoje high power naprave še pečico moje pokojne mame (ta je pod štedilnikom, moja mama ni dosti pekla, jaz pa tudi nisem kobra, da se bom zvijala po kuhinjskih tleh)  še eno tako majhno nabavila za vse prijetnosti - vroče rogljiče, kruh zjutraj itd

Če jo vidiš, jo takoj kupi.

 

 

 

 

nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2010 17:53

Tista iz Hoferja, ki so jih prej imeli, je izmer 42x30 cm višine 23 cm, le da to ne pomeni da je namestiš v tako majhen prostor, mora mal zrak krožit okoli.

Problem je za pekače: maximalno naj bi bili 25x28 cm. Po moje je za dva dovolj, le kakšno toro se verjetno ne bo dalo naredit ( ali pa ).

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2010 17:55

Ja, od ponedeljka so v Hoferju spet v prodaji (do razpordaje zalog).

rimljanka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. okt 2010 10:09

ežoj je napisal/a:

Tista iz Hoferja, ki so jih prej imeli, je izmer 42x30 cm višine 23 cm, le da to ne pomeni da je namestiš v tako majhen prostor, mora mal zrak krožit okoli.

Problem je za pekače: maximalno naj bi bili 25x28 cm. Po moje je za dva dovolj, le kakšno toro se verjetno ne bo dalo naredit ( ali pa ).

ežoj

tudi za torte obstajajo manjsi pekaci - jaz imam 18 cm (Kaiser), vanj gre ravno polovicna masa (v primerjavi z 26cm)

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. okt 2010 19:03

Evo, jabolčni štrudl je ravno pečen:

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti