Izrazi, ob katerih vas zvije...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. jan 2008 9:06

gre tudi mati, mati, mati, mati, pri mati, z mati in isto za hči tako smo se mi učili, mama je slavistka (razen, če se je spremenilo) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. jan 2008 9:24

Drage slavistke. Vprašanje sicer mimo, vendar, ali mogoče katera od vas ve za naslov knjige, ki naj bi bila slovar slovenskega slenga (mislim, da bolj ljubljanščine), ki je bojda izšla konec lanskega leta? Dolores

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

25. jan 2008 9:32

Katka, moja sošolka je po tem kopitu sklanjala hči, pa je dobila cvek ali pa minus, se ne spomnim več, v glavnem, bilo je narobe. Po drugi strani pa poznam eno slavistko, ki govori in tudi piše "bom bila". Tako da človek res ne ve več... petkica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. jan 2008 10:42

ena mš je napisal/a:
hahaha avto-peaugeot-če sem prav napisala ham-njam

Peugeot se piše

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. jan 2008 10:56

mojcca je napisal/a:
Mene pa (zlasti pri mladini, pa zadnje čase je tudi že ta mladina odrasla), izraz: Tale kozarec je "ful prazen". Halooo, sploh ne vedo, kaj so povedali oz. nič ne mislijo. mojcca

 

Poslušaj mojo razlago; ful pomei polno, ful prazno pomeni zelo prazno, prav lep mladinski izraz, mi bo prav prišel!

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 25. jan 2008 10:57:07

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. jan 2008 10:58

Dolores, za slovar, ki je izšel, ne vem, obstaja pa spletna stran, ki bi ti mogoče prišla prav. Vsekakor zelo zabavna reč: http://www.razvezanijezik.org/ RadaJem

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. jan 2008 13:03

Super, spodaj je pa navedena knjiga. Hvala, hvala, hvala ... Dolores

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jan 2008 13:52

[citat=--katka lopatka--]gre tudi mati, mati, mati, mati, pri mati, z mati in isto za hči tako smo se mi učili, mama je slavistka (razen, če se je spremenilo) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/[/citat]

 

Mami se res sklanja tako, mati in hči pa gotovo ne.

LP

cervus

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

25. jan 2008 16:21

Hmm ... glede na to, da France Žagar že leta 1985 v Slovenski slovnici in jezikovni vadnici piše:" Kako se sklanjata samostalnika mati in hči? Osnova se podaljšuje z -er, v tož. ed. je končnica -0, v or. ed. pa -jo." Močno dvomim, da so vas učili tako kot navaja katka-lopatka, pa čeprav je bila slavistka njena mati. Na žalost nisem mogla biti tiho in sem tole anekdoto povedala v našem slavističnem kabinetu. Profesorice slovenščine so vse po vrsti odhitele na WC, saj bi se drugače pol...ale od smeha. Ampak za samostalnik mami pa drži, da se sklanja z ničto končnico po obrazcu III. ž. sklanjatve. Aha, pa še to! Ker je Toporišičeva Slovenska slovnica res obširna knjiga, vam predlagam, da ob negotovosti vzamete v roke že prej omenjen učbenik, ki mu sama pravim "instant slovnica". Pa še luštne risbe Boža Kosa ima in zelo uporabne vaje. LP

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. jan 2008 16:41

Pegasti in Elaphus imata jako podobni  stališči. Hmmm....

Tudi jaz sklanjam na enak način.

( V resnici se moja mati sklanja nekoliko težje kot njena edina hči. )

Danes sem prepisovla devet strani dolgo precej zahtevo besedilo, ki sem ga napisala pred nekaj meseci. Je bilo poterbno kar nekaj korekcij slabega avtorja. Na koncu pa še tuš, ker sem bila mokra ko miš.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti