Popravljanje svojih receptov - pomembno

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 1. avg 2002 15:16 | ogledi: 2.228 | odgovori: 8

Končal sem velik projekt in sicer popravljanje svojih receptov. Spreminjate lahko recepte, poslane po 7.9.2001 (starejši se nahajajo v drugi bazi, ki ni povezana z vašimi uporabniškimi imeni). Recept spreminjate iz beležke. Ko ga spremenite, imate v beležki popravljen recept, čeprav se popravek objavi šele po pregledu. Če Beležke ne uporabljate, lahko recept spremenite tako, da ga odprete (bodisi preko iskalca ali preko povezave nanj). Pod kuharčkom boste videli novo možnost "spremeneite recept", seveda le, če ste vi poslali recept.

Ker moramo pa vse te recepte še enrkat pregledati in ni nobene računalniške rešitve, da bi videli le popravek, vas prosimo, da pametno uporabljate to funkcijo in ne spreminjate svoje recepte petkrat dnevno.

Če pa so v vaših receptih napake, ki bi jih radi odpravili, pa le pogumno... Vsa mnenja in komentarji so seveda dobrodošli v tej temi!

Pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. avg 2002 20:41

Dopolnilo: V Beležki lahko sedaj vidite status odposlanega recepta. Takoj ko pošljete recept v bazo, se v beležki že pojavi z napisom: "Čaka na strokovni pregled". Ko ga pregledajo naši strokovnjaki boste videli napis: "Čaka na slovnični pregled". Ko so opravljene tudi slovnične korekture (če so potrebne), bo recept objavljen. V tem primeru bo v beležki pisalo: "Recept objavljen dne xx.xx.xxxx). Preden je recept objavljen, ga lahko spreminjate in tudi izbrišete. Ko je enkrat objavljen, ga ne morete več izbirisati, samo še popravljate ga lahko. Če je recept že pregledan in v bazi, bo v bazi tudi, če ga boste popravili, popravek pa bomo vnesli naknadno po pregledu. Če recept popravljate preden je pregledan in viden širši množici, to ne bo vplivalo na ničesar. Vem, da zveni nekoliko zapleteno, toda v praksi ni tako hudo. Z drugimi besedami povedano je postopek tak: 1. Odpošljete recept, ki nima dovoljenja za objavo, dokler ni strokovno in slovnično pregledan. 1a. Če ta recept iz beležke izbrišete, ga ne bo več (tudi mi ga seveda ne bomo pregledali, ker ga ne bo). 1b. Če ta recept popravljate, je tako kot bi ga pošiljali ponovno, v bazi se bo pač zamenjala vsebina z novo in čakala pregled. 2. Ko je recept pregledan je viden vsem. 2a. Če spremenite že objavljen recept, je še vedno viden vsem, vaši popravki se ne shranijo v sam recept, ampak v vzporedno bazo popravkov. 2b. Pred odobritvijo poravkov obiskovalci vidijo star recept, vi pa iz Moje beležke vidite novega s popravki (lahko naredite tudi nove popravke, če želite). 2c. Po naši odobritvi popravkov se le ti prikažejo tudi v bazi. 3. V izjemnem primeru, da ste pol sestavin izbrisali in tako recept postane neuporaben, bo izginil tudi v bazi in ponovno šel na strokovni pregled. Opomba: Spreminjanje receptov je možno tudi brez beležke, ko je recept enkrat vključen v bazo. Natančno spremnljanje recepta in njegovo spreminjanje preden je odobren, pa je možno le iz beležke, kar pomeni, da bo na voljo le nadstandardnim članom. Ostali boste lahko spreminjali recept le tedaj, kobo že objavljen. Opomba2: Recept, ki ima status "Čaka na...." in potem nenadoma izgine, je izbrisan, ker smo ocenili, da ni primeren za objavo. Hvala za razumevanje, podrobna pojasnila se bodo nahajala tudi v FAQ/Moja beležka. Prosim za kakšen komentar, pripombo, grajo, karkoli! Vem, da ste dopustniški, pa vseeno je bil poseg precejšen in bi bilo fino, če bi kdo lahko preizkusil novost. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

2. avg 2002 14:17

Jernej, vidim, da imaš veliko veselje s preurejanjem strani. To tudi mene veseli Bom preizkusila takoj, ko bom lahko. LP Sycia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. avg 2002 15:01

Hvala... Ni to ravno moje največje veselje... Ampak do 2. novembra je treba izdelati nove storitve, popravljanje receptov je pač ena od njih (ki bo v malo oskubljeni obliki na voljo vsem)... Zdaj bova beležko z Bojanom še grafično izdelala, bo izgledala precej drugače kot zdaj... Preden se vsi preveč navadite na takšno obliko, kot je sedaj... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

5. avg 2002 11:51

Jernej, bila sem tako spretna, da sem si en recept vnesla v beležko kar dvakrat. Izbrisati pa ga ne znam. Prosim pomoč. Hvala. Iskrena pohvala za vse novosti. Lp Aja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. avg 2002 11:57

?????? Kako pa lahko en recept vnesete dvakrat???? Saj ga naj ne bi bilo mogoče Ko enkrat recept shranite v beležko, ga ne morete več shraniti. Ali pač? Mi lahko prosim opišete, kako ste prišli do te situacije? Recept iz beležke sicer izbrišete tako, da kliknete na smetnjak. Bojan je šel na dopust in ni utegnil še narisati lepših smetnjakov. Jernej Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. avg 2002 12:01

Tole pa res ne dela (brisanje receptov). Bom popravil... Še vedno pa me zanima, kako je možno en recept dati dvakrat v beležko... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije PS - Že vem! Ko ste ga shranili ste kliknili osveži na receptu! Zdaj ga lahko zbrišeš, deluje, žal boš s tem zbrisala oba, prosim če si ga še enkrat daš v beležko

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. avg 2002 12:23

Popravljeno je tudi to, da ste večkrat lahko dali en recept v beležko... Če bo še komu uspelo, naj mi prosim sporoči! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

12. avg 2002 15:06

WOW! Zdej vem, da lahko recepte shranim v beležko!!! Hvala! Jernej, kmalu mi bo uspelo! Sporočilo je spremenil(a) p.j. dne 12. avg 2002 15:10:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti