Tečaj šivanja

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

tema odprta - 3. nov 2007 19:07 | ogledi: 5.494 | odgovori: 17

živio!

Moja mami je že večkrat omenila, da so nekoč obstajali tečaji šivanja po reviji Burda in da bi se kakega z veseljem udeležila, če bi še bil/obstajal. Pa me zanima, če ima kdo kaj izkušenj oz. informacij v zvezi s tem.

Hvala za vaše odgovore.

lp

pekarnica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. nov 2007 20:26

Jaz sem se naučila šivati od svoje stare mame. Sicer ne zašijem ne vem kaj, toda hlače sem si že šivala, pa krila tudi. Sicer brez žepov in tega, pa je blo vedno vse vredu. Vedno sem si kupila kako Burdo, našla noter kroj, si kupila tisti tanek papir v knjigarni, prerisala gor kroj, ga zrezala, zrisala na blago, ga odrezala,...če ne druga sem tisto nosila za doma. Res da šivi niso bili vedno takšni kot pri oblekah iz trgovine,... Če imaš koga, ki ti pokaže kako se šiva, se tudi tega da nekako navaditi. Počasi pa gre. Jelenckova

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. nov 2007 20:53

Se ne spominjam tečajev po Burdi. Priporočam tečaj, klasični, potem pa bo šlo.

Sama nisem bila nikoli na tečaju, s prakso pa sem prifurala do podloženega lahkega plašča. Je pa pokojna teta, ki je bila odlična in natančna šivilja, menila, da se na tečaju več od tega ne bom naučila.

Če ne znaš ničesar, začni od A. Pa veliko vztrajnosti ti  želim.

F r i n a

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. nov 2007 22:29

Šou (študentska organizacija) je imel tečaje šivanja, ne vem, ali jih še ima, je pa za vprašat. Sem hotela it na enega, ko smo dobili šivalni stroj, pa je bil zaseden. In ker se mi ni dalo 2 meseca čakat na naslednji termin, sem začela šivat takoj in čez dva meseca sem že sešila kaj bolj kompliciranega kot na tečaju, tak da se mi ni več splačalo it. In pri tem je ostalo... Trenutno šivam spalno vrečo za tamalo, v bistvu dve spalni vreči, da se ne bo zbrcala in da ne bo treba kovtrčkov k očetu nosit, kadar gremo na obisk. Ne maram krojev, ker nihče od nas ni po Jusu, zato najrajši delam kar iz glave... Ni pa to noben bavbav, probaš, pa gre. Edino mašine imajo navdno svoje muhe - prikupiš se jim lahko z oljem, s katerim jih redno mažeš in čopičem, s katerim čistiš mucke, ki se naberejo... Veri

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. nov 2007 12:22

Meni je pa po nakupu stroja zmanjkalo denarja za tečaj in sem, tako kot Veri, začela sama šivat. V bistvu sploh ni težko, če si malo prebereš na internetu (recimo kako se prišije zadrga) in če malo planiraš vnaprej. Ti pa svetujem, da najprej poskusiš s kakšnim poceni blagom (recimo stare rjuhe razrežeš, ali pa predelaš kakšno staro cunjico, ki je več ne nosiš). Jaz šivam slaba dva meseca, pa sem naredila že dvojne hlače, nekaj kril, obleko, tuniko in majico, in eno majico na gumbe za babico. Krojev ne kupujem, ampak uporabim oblačila, ki jih imam in po njih izrežem "krojne dele". Šivanje je zelo kreativen hobi in prav paše po celodnevnem buljenju v računalnik (delo pač), ko ustvariš nekaj z rokami in strojem. Pa še praktično je, ker so doma narejene obleke točno take, kot si jih zamisliš in jih lahko narediš popolnoma po meri. Da ne govorimo o ceni... Sicer pa nudijo tečaje šivanja tudi v nekaterih prodajalnah s šivalnimi stroji. Pojdi vprašat. LP RadaJem

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. nov 2007 13:20

Tudi sama malce šivam (kolikor mi dovoljuje čas pri treh malih nadebudnežih) in sem v celoti samouk že več kot 10 let. Vendar se mi je na neki točki ustavilo prevsem pri zahtevnejših stvareh kot so podlaganje kostimov itd. Klicala sem tudi za tečaj pa mi ura obiskovanja tečaja (problem je varstvo) ne odgovarja, pa tudi cena 120€ ni ravno takšna, da ne bi predvstavljala določenega odrekanja. Kar se tiče osnov pa mislim, da z malce volje lahko brez težav tudi sama osvojiš. Zato sem se odločila, da bom malce poskusila s pomočjo kakšne knjige, revije pa tudi če bi obstajal kakšen uporaben link............. Torej dekleta (in morebitni fantje), če ima kdo preizkušeno uporabno učilo v zvezi s šivanjem na dan z besedo. LP katjushka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. nov 2007 13:20

Sem hodila na ŠOLT, za moje pojme ok tečaj in za zmerno ceno. Loni Makaroni

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

6. nov 2007 13:54

Jaz sem v svoji mladosti hodila najprej na začetni pol pa še na nadaljevalni tečaj.Saj nekaj smo se res naučili, vendar največ dobiš s prakso. Najboljše je tako (če je le možnost), loti se šivanja, pa tam kjer se ustavi ali si v dvomih vprašaj nekoga. Jaz šivam že zelo dolgo, vendar sem nazadnje kupila neko blago, ki je bilo izredno drago in me je bilo strah začeti. No, pa sem mahnila do šivilje po nasvete. V bistvu mi je pomagala spraviti to stvar skupaj. Sledilo je takoooo veliko razočaranje, ker ni bila tako kot sem si zamislila. Šivilja mi je pač nekako dala svoj model, pa saj smo upoštevale moje želje, vendar .... uf, stvarce ne morem nositi, ker se ne počutim dobro v njej. Tako, da šivam le še s svojim znanjem in svojo iznajdljivostjo. Šivanje je le ful dobre volje in veselja, pa malo domišljije ter iznajdljivosti, pa teče kot po maslu. Lepo šivanje (pa kuhanje tudi) Winnie Sporočilo je spremenil(a) Winnie dne 06. nov 2007 13:55:28

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. nov 2007 16:06

Pred leti sem nabavila knjigo Šivajmo z Burdo (Mladinska knjiga). V njej je ogromno nasvetov in slik po fazah, tako da si znaš predstavljati. Jaz sem se iz nje ogromno naučila, tako da si znam narediti takorekoč vse... Problem je samo čas jasna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 19:44

Veliko šivam,sem čisti samouk,dobre ideje ponavadi dobim tudi v trgovini z blagom.Tečaji pa so organizirani pri podjetjih in trgovinah,kjer prodajajo šivalne stroje,v Lj je to Elna v centru oziroma čez cesto pri Šestici. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti