Kje ste člani kulinarike...

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. nov 2007 10:44

Če meneja kdo pogreša, sn še vedno tu. Ko se mi nabere dovolj oslarij, jih gor fliknem. Samo neka suša zadnje cajte. Lep pozdrav vsem tumpika

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

3. nov 2007 11:31

Še komentar za Miškolino in Simono: popolnoma se strinjam z vama glede razočaranja na oglašanje na negospodinjske teme. Če prosiš za pomoč v stilu "več ljudi več ve" se zgodi da te dve, tri napadejo, modrujejo kako bi bilo treba, pa kako se ne sme, namesto da bi ti pomagale, če prosiš za pomoč. Preden sem se včlanila, sem kulinariko veliko brala, ko pa sem sama naletela na tak odziv, me je pa zelo prizadelo, tako da ne vem, ali bi si sploh še upala svoje mnenje podat...ali kaj vprašat. Ko sem problem rešila, sta se dve aktivni članici oglasili na zasebno pošto, da tudi njim povem, kako iz take sitacije. Zato, ker se nista hoteli izpostaviti! A ni škoda, da nekdo na forumu "ne upa" vprašat, ker se boji takega pristopa ? Saj zato smo pa tu, da si pomagamo, kajne? LP juma

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. nov 2007 12:00

Vam povem, da je kulinarika kar se nestrpnosti tiče, še mirna oaza.. Sem bil zadnjič na eni drugi kulinarični Slo. strani...da vidite kaj tam pod komentarje receptov pišejo..ma ni za govort. Drugače pa se sploh ne sekiram a me kdo užali..ne jemljem tega osebno. Povem svoje in pričakujem da tudi drugi povedo svoje, če je tema takšna.. Npr....Z Ežojem sva imela konflikt zarad krompirja...al kaj je že bilo...pa mi še na konec pameti ne pride da bi ga "odscrolal" ( mogoče zato ker moja miška nima bicikla .. ), prav rad ga berem in tudi virtualno spoštujem, nikomur nič ne zamerim, seveda če je kritika v meji dobrega okusa.. Escada

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. nov 2007 12:10

Če je kritika v meji dobrega okusa, bravo Escada, to si pa zelo lepo povedal. Nimam nič proti "kritiki" če si " kritiko"seveda zaslužiš, mislim, da se da tudi "kritizirati" na lep način, kako se temu reče? Politično . Tudi sama sprejmem kritiko, če seveda je upravičena. Tudi jaz ne zamerim...vendar nikoli ne pozabim Anamarija

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. nov 2007 12:29

Kje pa je Drot? katti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. nov 2007 12:47

ververica, hehe, ob pol dvanajstih ponoči mi Ronja res da mir, hehe, takrat pančka (no, ob 12h se zbudi za jest, pa potem ob 3h in ob pol 6h vstanemo;) hehe, ni je bilo zadeve, ki bi me tak zgodaj spravila iz postelje, samo njen razposajeni smeh je tega sposoben:) (Trenutno pa raztaplja svojega očija, ki se topi od ljubezni;) jernej, saj včasih se pa znamo čisto lepo zmenit;) Res pa je, da nisem preveč čredno bitje;) Mislim, da ni niti enega člana, s katerim se ne bi kdaj strinjala in niti enega, s katerim se kdaj ne bi strinjala. To pa še ne pomeni, da ne moremo biti kolegi ali da se ne maramo, ali da bi morala koga žalit... Povem, kdaj se strinjam s kom in kdaj ne, pa če mi je prijatelj ali ne, saj ni treba, da ga zdaj raztrgam zato, ker se pač ne strinjava... Ežoj recimo ni nič užaljen, če drugače vlečem vlečeno testo in rada debatirava, pa čeprav bi on homoseksualcem dovolil kako izkazovanje nežnosti samo doma, jaz bi jim pa še otroke dovolila met, če bi mene kdo vprašal... Pa sva vseeno oba vesela, ko vidiva kak prispevek od "onega drugega" gor, ni res? S sedanjo moderatorko sva se enkat "počili", ker sem simpatične rastlinice žalila z imenom "šavje":) nisem mislila nič slabega in marsikomu je bilo to všeč, ker je pač del stila, s katerim pišem in je malo bolj "barvit",kar je nekaterim všeč, drugim gre pa verjetno na živce (tisti mi itak verjetno ne upajo povedat, hehe;) ona ima pa pač do rastlin bolj oseben odnos in ej bila užaljena - no, potem je verjetno ugotovila, da je pretiravala, ker je izbrisala vse svoje poste iz tiste teme;) Pa sva obe preživeli in še vedno cenim njeno mnenje, sploh kar se tiče rastlin;), ona pa se je tudi pomirila in se mi zdi, da ni več jezna name zaradi te "žalitve";) Z Vendy se zelooo pogosto ne strinjam, so pa teme, kjer bi se kar podpisala pod to, kar napiše... (in takrat to tudi napišem, se mi zdi fer;) Ona me ma tudi včasih poln kufer, ker pač nisem ena od tistih, ki nehajo pisat, če jih "kdo napade", drugič sem ji pa verjetno čisto simpatična, ker ji vsaj ni dolgčas... mamamia obvlada kuhinjo, o tem ni nobenega dvoma in tudi sicer je ena krasna oseba, vendar pa imava recimo ponekod enostavno drugačen okus - ona ne mara zelenjave v koščkih, ampak samo pasirano (vsaj včasih je bilo tako, se je pa precej "spreobrnila" v zadnjih dveh letih, ni res, mamamia;)), tako da včasih rajši probam kak recept/nasvet od kake čisto nove članice... ker nama je pač všeč, da škta pod zobki;) jade imam ful rada, super punca je! pa bo vseeno pri kaki stvari ona bolj tolerantna, pri kaki pa jaz... Pa kaj potem? No, za stano se pa res ne spomnim, kdaj se nisva strinjali, ampak bo ziher kdaj kaj;) lidka se marsikomu zdi "visoka", meni pa se zdi, da samo zelo spontano napiše takoj, kar misli in jo včasih kdo drugače razume. Pa čeprav se recimo ne strinjam z njo glede tega, da bi bile slike, kipci (pa magari iz marcipana) delov telesa kakorkoli problematični za otroško psiho;) Vsaj moja dokaj dobro dela, se mi zdi;) Tudi pod kakim mojim receptom je že kdo napisal "ala negativno" kritiko in nisem bila užaljena in parkrat smo prav lepo rešili problem, zakaj je tako ratalo in kako bi bilo boljše... Pa smo se vsi nekaj naučili... Veliko pripomore sistem, da dokler ti ne dokažejo nasprotnega, misliš, da so ljudje dobri in ti samo dobro hočejo. Večina vas je itak res dobrih, nekaj je takih, ki ne vejo, kaj bi bili in so, za kar jih pač imaš - če jih imaš za dobre, so torej dobri - za tistih par, ki ostane, se pa ne splača sekirat, če ravno direktno ne škodujejo. Ja, meni se zdi škoda, da se kdo neha oglašat zato, ker pač nekdo drug bolj ostro napiše odgovor - sploh ker navadno tisti drugi ni nič slabega mislil... Ampak je pa dejstvo, da smo bili vsi super strpni, dokler so bile samo kulinarične teme - ker ni nihče užaljen, če jaz drugače vlečem ali zvijam testo kot on... Pač v smislu, delaj tako, kot ti paše, če ti ratuje tako, super, bom še jaz kdaj probala, mogoče pa še meni tako všeč rata... Če pa drugače vzgajam(o) ali pač živimo, pa marsikdo je užaljen, ker se mu to zdi narobe... Mogoče bi lahko uporabili isti način kot s kuhanjem - če dela, je ok (oz. kot je meni všeč: if it makes you happy it can"t be that bad = če te naredi srečnega, že ne more bit tako slabo...) Mene je prizadelo oz. res razjezilo samo enkrat, ko je Vendy napisala, da mali otroci še nimajo empatije in jim ni nič hudega, če koga v njihovi bližini prizadanjejo in so zato kruti. Ker to ni res in ker s tem zanika ogromne probleme, ki jih imajo mali otroci, ko gledajo, kako nekdo nekoga prizadane... In širit take neumnosti se mi zdi narobe, zato je treba takoj popravit tak post oz. se oglasit nanj. Saj če bo dovolj dolgo to pisala in nihče ne bo napisal, da ni tako, bo še kdo začel verjet. Zato se mi pač zdi, da vsak v svoji stroki ali tam, kjer pač nekaj več ve kot povprečje, mora napisat, kaj je res, če se širijo neresnice... Je pa res, jaz če nisem v "filingu" za debatirat in dobre volje, sploh ne grem brat foruma ostalo, pa je mir v bajti;) Evo, zdaj pa grem, da mi ne bo treba tal pucat, ko se bo oči čisto raztopil;) Veri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

3. nov 2007 12:59

Jaz samo pravim, odprite malo Dnevnik kaj se dogaja po Sloveniji (in svetu), pa malo berite časopise, pa malo se sprehodite po mestu... Forumi so le odraz splošnega stanja duha ljudi. In mislim da je naš forum kar v redu glede tega (glede na stanje duha nasplošno in drugih forumov). No malo samohvale ne more škoditi Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. nov 2007 13:15

Veri . jade

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. nov 2007 13:43

mammia, hvala za lep verz. Sem ga skopirala Je pa tale jesen tudi pri nas nekako žalostna, pa vseeno lepa. Pa če se držim teme; jaz pa pogrešam _Zalo_ . Dana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. nov 2007 14:08

Veri, fino si se razpisala in tudi jaz bi rekla, da se strinjam glede večine tvojih ocen drugih "sotrpinov" in na splošno tvojega mnenja. Ker pa si tako lepo poimensko lotila mnogih, pa bi še jaz komentirala tebe............. zelo mi je všeč tvoje prizadevanje pomagati drugim pri njihovih izzivih ter tvoj pozitivizem, saj skušaš na vsako stvar gledati s bolj svetle strani........le tako naprej. Za zabavo pa (večinoma) najraje berem komentarje ežoja in Vendeline, saj se jima dostikrat iz srca nasmejim, čeprav se z njimi dostikrat tudi ne strinjam. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti