Katero pecivo za 1. november?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2007 16:32

Tisto z berili - se mi je zdelo, da je en A-B-C sistem, tako kot piše veverica. Tam, kjer sta pokopana dedek in babica imajo itak cerkveni obred ob 14. uri, potem ob 14.45 pa se zadeva začne še na pokopališču, kjer je tudi nek posvetni program. Temu sledi še kratek župnikov nagovor. In se mi je zdelo, da bi v tem kontekstu bila na mestu kakšna fleksibilnost, ne pa vsako leto eno-te-isto. Zlasti zato, ker gre za del obreda, ki mu prisostvujejo vsi:verniki, ateisti ipd. Zlasti zato, ker v lokalni skupnosti, kjer so pokopani starši mojega očeta - tam v javnem/civilnem+verskem obredu še nikoli niso tega berila prebrali, vedno je župnik v obredu povedal nekaj občih resnic o življenjun in smrti, s čemer se je lahko vsak strinjal. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 29. okt 2007 16:33:02

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

29. okt 2007 16:48

Joj, mene vedno napiha na komemoraciji na pokopališču, ki je VEDNO ob 2 popoldan, kosilo je prej, potem se mladi del familije spusti v pomivanje, starejši pripravijo sveče, ko pridemo nazaj,kava in potica...železni repertoar 1.novembra pri nas.Res pa je,da hodimo na pokopališče vsak dan,vsaj eden iz družine...potem je pa malo groteskno videti celo vas naenkrat tam,v novih oblačilih, z make-upom...no ja, prvi november pač. Sashika

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

29. okt 2007 17:27

Si predstavljate, koliko lacnih otrok bi lahko nahranili, namesto da kupujemo roze za mrtve, ki jih ze davno vec ne potrebujejo in potem obcudujemo njihovo gnitje po pokopaliscih? Saj ne zelim biti preostra, praznik je del nase tradicije in prav je, da se spomnimo mrtvih. Ampak a ni to ze malo pretiravanje? slepakura

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

29. okt 2007 17:51

Mi se raznoraznega peciva do sitega najemo od 26. - 28. oktobra, ko se v naši familji zvrstijo trije rojstni dnevi. Zato za dan mrtvih spečem tri manjše hlebce kruha: enega za nas, enega za moje starše, enega za taščico in tasta - to so tudi lokacije, kjer preživimo ta dan. Letos bo to ajdov z orehi. Anja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. okt 2007 19:09

Kakor pač pri kom, slepakura. Se mi zdi, da nekateri svojo slabo vest potešijo, vsaj enkrat na leto (vmes jih pač ni na pokopališče..............) z množico cvetja in sveč. Tisti grobovi, ki so urejeni skozi vse leto, se od 1. novembru praviloma ne kitijo z množico cvetja.

 

rimljanka

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

29. okt 2007 21:08

pri nas je na mizi orehova potica miki miška

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

30. okt 2007 0:48

Odkar živim na Notranjskem, mi je 1. november ful lep, umirjen dan in predvsem uvod v moj najljubši mesec... sem čudaška, da mi je november najljubši mesec, kajne? Ker je umirjen, dela na vrtu ni več, več je časa za prebrat kakšno dobro knjigo, predvsem pa še ni decembrskega norenja, pa najlepši sončni zahodi so v novembru... Ravno prej sem se odločila, da bom za 1.11 spekla jafa pecivo in čokoladno potico, ker pride žlahta na kosilo... ravno to kosilo pa je postalo naša nova tradicija. tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti