Migrena

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. nov 2007 14:57

Meni migreno povzroči Avstrija. Hehe res se ne hecam. Migreno imam nekako 2-4x na leto od tega skoraj izključno takrat ko gremo v kak šoping čez severno mejo. Ker tudi moža v podobnih situacijah pogosto boli glava sva družno ugotovila: potujemo čez Ljublelj, torej dvakrat v nekaj urah precej hitra sprememba nadmorske višine, malo ali nič tekočine (zdaj voziva s seboj flašo vode, ker avstrijci še vedno najraje pijejo mehurčke), stres, živčnost, gužva, vročina, slab zrak po štacunah...Evo ti ga na migreno popoldne. Hvala bogu me mine ko se izbruham (po recimo celem dnevu matranja) in ruknem ene dva saridona. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. nov 2007 15:34

Tudi jaz sem trpela za migrenami, dokler nisem izgubila menstruacije. Obvezno sem jo imela okrog menstruacije, ali prej, ali vmes, ali ob koncu, skratka enkrat na mesec se ji nisem mogla izognit. Ko sem pa pred leti opravljala pomembno vodstveno funkcijo v službi, ki je bila zelo stresna, sem jo imela vsak teden. Začela se je v soboto zjutraj ali popoldan in končala v ponedeljek dopoldan oz. najkasneje do večera. Ko sem službo zamenjala, so tedenske migrene počasi prenehale, mesečna pa je ostala. In, ko so še te prenehale, pa so se pojavili drugi problemi . Tablet za migreno pa nisem smela jemat, ker vse škodujejo ožilju (širijo žile), s katerim imam probleme. zvezdica55

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

8. nov 2007 16:21

tabina je napisal/a:
Veliko nasvetov... za celo leto poiskušat, če se (pa upam, da ne bo pogosteje) pojavljajo migrenski napadi 1x mesečno ;) Kaj pa če je to stranski učinek ljubiteljic kuharskih mojstrovin? .... v naši družini je pri ženskah zadeva kr dedna, sicer pa v družbi in službi nihče očitno ne trpi zaradi migrene... tukaj pa nas je precej! tabina
Samo ne me držat za besedo. Nekaj je prav gotovo na tem, kar je napisala tabina. Poznam že dve osebi, ki sta imeli grozne napade migrene. Ena je prešla na presno hrano in od takrat migrene več ni, ta druga oseba pa je črtala skoraj vse slaščice in jih zamenjala za sadje (5 vrst na dan). Pri njen pa so se napadi zelo, zelo omilili. Smatram, da takrat ko je zares hudo, človek marsikaj lahko naredi - pa poskusite. oliva

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

13. feb 2008 17:29

Hey! Jst vam bom pa povedala izkušnjo moje mami. Ona je tudi imela migrenske napade in to zelo hude. Pomagale niso nobene tablete, pa je dobivala tako močne, da je mogla v lekarni lastnoročno podpisat, da jih je prevzela in da jih jemlje na lastno odgovornost, pa niso pomagale. Potem pa ji je nekdo povedal za akupunkturo. Osebni zdravnik ji je najprej napisal napotnico za slikanje glave, potem pa je šla na akupunkturo (to ne vem točno kam, ampak mislim da se to da poizvedet) in ko je opravila vse terapije je migrena ni napadla niti enkrat več. lp tresk

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

14. feb 2008 20:14

tresk je napisal/a:
Potem pa ji je nekdo povedal za akupunkturo. Osebni zdravnik ji je najprej napisal napotnico za slikanje glave, potem pa je šla na akupunkturo (to ne vem točno kam, ampak mislim da se to da poizvedet) in ko je opravila vse terapije je migrena ni napadla niti enkrat več. tresk
Tole je ena izmed bolj učinkovitih metod, imam izkušnje pri kolegici, ki od akunpunkture dalje ne pozna več migren. Moja izkušnja, tudi zaenkrat zelo uspešna, pa je bil obisk bioenergetika, kjer sem opravila 4 terapije, spremenila položaj postelje in od decembra ko sem to opravila še nisem imela glavobola, kaj šele migrene. Terapijo bom sedaj ponovno ponovila, saj so mi tako svetovali. S tabletami je križ, najprej nekaj pomaga, kasneje pa potrebuješ čedalje močnejše tablete, da zaležejo in tako se vrtiš v začaranem krogu. patty

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

14. feb 2008 22:16

Tudi sama imam te probleme in preizkusila sem Su jok metodo. Je ene vrste akupunkture, le da ti na točko na prstu nalepijo poper in stimulirajo boleče mesto. To sem imela nalepljeno dva dni in že takoj je popustilo.

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

14. feb 2008 22:51

Pri meni je pa imela na odpravo glavobolov in močno zmanjšanje števila migren zelo dober vpliv Basica Vital. Kupim v lekarni ali v Avstriji (kjer je kar precej ceneje, ker je kar precej draga zadeva), pijem pa po navodilih. Prvih 9 dni dvakrat na dan, zdaj pa samo še zjutraj. Pijem vsak dan od oktobra dalje in rezultat je presenetljiv (pozitivno).

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

14. feb 2008 22:58

Ne vem, če je verodostojno, ampak že večkrat sem v čisto resnih člankih zasledila, da pri migreni pomaga orgazem. Probati ni greh, negativnih stranskih učinkov nima, škoditi torej ne more. Saj se strinjate? seherezada

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

15. feb 2008 6:02

Sasenka.in čemu je namenjen še Basica Vital?Ali so to vitamini? Bernarda

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

15. feb 2008 7:09

Ali piješ dovolj.Včasih glavobole povzroča dehidracija! bojči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti