Zelena glina

amalix  

član od: 16.1.2008

sporočila: 1

16. jan 2008 12:56

Tukaj imate link: http://www.moje-zdravje.com/slo/ZdravjeIzNara Lahko pa vam povem, da mi je glina neskočno pomagala (imela sem probleme z vnetji in bila sem zastrupljena z antibiotiki itd.). Sicer sem bila en mesec v postelji, ampak sedaj se počutim super. Vsako leto vsaj enkrat naredim kuro z glino, uporabljam pa jo tudi za maske in obkladke. Vendar pa je fajn zraven pit še želiščne pripravke - odvisno kaj točno želiš očistiti ali pozdraviti. Osebno mi je najbolj pomagala ta in njihovi zeliščni zvarki so odlični, vendar se je ne da dobiti v Sloveniji: http://www.naturalfitness.at/artikel.aspx?art=27811 V Sloveniji pa jo lahko kupite v vseh bio trgovinah - Kalček itd.... amalix

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

16. jan 2008 14:11

Dolenjcek: to glino, po kateri sprašuješ, se dobi v večini zeliščarskih trgovinicah preko meje (sama sem jo zasledila v Italiji). Menda obstaja bela in zelena glina (prah, ki ga zmešaš z vodo), ki se lahko uporablja za razne obloge, maske, obkladke, celo za uživanje. O tem mi ji pripovedovala kozmetičarka, ona mi je dala tudi napotke, kje to kupiti. Se spomnem, da sem za pol kg plačala takratnih 7000 ITL. Po moje zdaj ista količina stane 7€ (glede na to, kako so preračunali cene). Sama gline sicer nisem uživala, sem se je posluževala zgolj za zunanjo uporabo. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

16. jan 2008 19:35

Kako se to sploh pije? A se popije tudi usedlina (pač tisti pesek)? Nekje sem brala, da se popije samo voda, usedlina pa ne, spet drugje, da se pije oboje. Sonja

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

16. jan 2008 19:38

Ma nimam pojma, meni je kozmetičarka rekla, da se noževo konico gline zameša v kozarec vode in spije. Je pa tako fino mleto, da ni pesek, je kot prah. Mislim, da se spije vse.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

18. jan 2008 10:26

Oktobra, ko sem posredovala link za glino, sem ravno začela s pitjem gline in polaganjem obkladkov. Razlog so bile močne bolečine v spodnjem delu trebuha, za katere mi je zdravnik ob vsakem obisku predpisal zdravilo (nazadnje kar dvojno dozo močnih antibiotikov), ki pa je delovalo le kratek čas. Moja izkušnja z glino je izredno dobra in jo res priporočam. Stanje se je neverjetno izboljšalo, neprijetna je bila le začetna reakcija, na kar pa sem bila tudi opozorjena. ajetam

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

18. jan 2008 15:54

V navodilih piše, da se mora glina pustiti v vodi čez noč. Potem mi pa ni jasno, kaj naj naredim z usedlino. Če kdo ve, so dobrodošli nasveti. Sonja

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

18. jan 2008 16:28

Sonchika, eno čajno žličko gline čez noč namočiš v en deci vode, zjutraj premešaš in vse skupaj spiješ. Spet ponoviš postopek zvečer. Jaz tako kuro delam vsake pol leta. Približno 14 dni. (Ni ti pa nujno spiti vsega če ne moreš, vendar pravijo da je učinek boljši če.) Meni se vedno zelo uredi prebava. Moram povedati da mi še noben "probiotični čudež" ni tako pomagal. Pijem pa glino v prahu, ki je polnjena v 500g plastične posodice na katerih je pater S. Ašič. Hema

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

5. feb 2008 13:51

Sem ravno zaključila s kuro - glina podjetja Bolus. So mi jo prijazno poslali po povzetju in sem delala po navodilih. Tri tedne vsak večer namočila merico v kozarec z vodo, zjutraj to premešala in popila-vse, tudi glino. Moram reči, da je bila kar močna reakcija, pa prvi tedne sem bila veliko na stranišču, čeprav nikoli nisem imela težav z zaprtjem itd..Zdaj imam pavzo do četrtka, nato pa še en teden. Se bolje počutim, kožo imam kot dojenček, smo jajčniki mi norijo, pa zdaj ne vem ali je to od gline ali kaj... Če seštejem, več pluswov kot minusov in mislim, da si bom tako kuro privoščila vsako leto. helenag

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti