Varčujmo z energijo

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 11. okt 2007 8:33 | ogledi: 1.221 | odgovori: 8

Tale mail sem prejela:

Ko je tvoj ekran bel (na primer na strani z besedilom) je poraba energije tvojega računalnika priblizno 74 wattov. Ko je črn je povprečna poraba 54 wattov. Zaradi tega je nekaj mesecev nazaj Mark Ontlush napisal članek o količini energije, ki bi jo lahko prihranili, če bi Google imel črno ozadje namesto belega. Glede na popularnost strani je Mark ocenil, da bi bil prihranek energije priblizno 750 megawattnih ur na leto. Kot odgovor na ta članek je Google ustvaril črno verzijo svojega iskalnika, ki se imenuje Blackle.com ( http://blackle.com/ ). Ta deluje na enak način kot orginalni brskalnik vendar porabi manj energije.

Posredujte ga prijateljem, druzini in forumom ... podprimo Blackle!

Pa še druga stvar- sicer v sporočilu samo za Gorenjski konec:

PREVZEMITE SVOJO VARČNO SIJALKO

V prizadevanjih za manjšo porabo električne energije bomo to jesen svojim gospodinjskim odjemalcem v sodelovanju s Holdingom Slovenske elektrarne podarili varčno sijalko.

Na zadnjem mesečnem računu za električno energijo ste prejeli kupon, na katerem je tudi kratek anketni vprašalnik o uporabi varčnih sijalk in varčnih aparatov v gospodinjstvih. S kuponom boste lahko prevzeli svojo varčno sijalko.

Kako dobim varčno sijalko?

Sijalko boste lahko brezplačno prevzeli od 8. oktobra 2007 dalje v Merkurjevih prodajnih centrih v Kranju, Lescah in na Jesenicah ali na sedežu Elektra Gorenjska v Kranju.

V Merkurjevih prodajnih centrih boste sijalko lahko prevzeli na elektro oddelkih pri hostesi v naslednjih terminih:

8., 9., 10., 11., 12., 19. in 26. oktobra ter 2. in 9. novembra od

15.-19. ure

13., 20. in 27. oktobra ter 3. in 10. novembra od 9.-13. ure

Vsak delovnik v času uradnih ur od 8. oktobra do 21. decembra 2007 bomo sijalke delili tudi na informacijskem pultu Elektra Gorenjska v Kranju, Mirka Vadnova 3.

En kupon, ena varčna sijalka.

Za vsak kupon prejmete eno varčno sijalko. S kuponi vaših sorodnikov, sosedov, prijateljev in znancev lahko prevzamete tudi več sijalk hkrati.

Varčna sijalka vas čaka! Prevzemite jo, vi, vaši sorodniki, sosedje, prijatelji in znanci.

Varčne sijalke so občutljive na pogosto prižiganje in ugašanje, zato so primerne predvsem za prostore, kjer imamo luči prižgane tudi več ur na dan (dnevna soba, kuhinja, jedilnica). Najkrajši priporočljivi čas med prižiganjem in ugašanjem je vsaj 15 minut.

tabina

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

11. okt 2007 9:24

Varčne sijalke imamo po celem stanovanju. Prvo smo kupili že pred leti, ko so prvič prišle na trg v Avstriji in smo poskusili. Na znamke se ne spoznam, ne vem več, kakšna je bila. Gorela je leto za letom, po osmih letih je bila svetloba vedno bolj rumena, gorela pa je še. Potem pa je postala v dnevni sobi že kar rumena od tobaka, ker je en član družine še kadil. To me je spravilo ob pamet, odvila sem jo in jo dala bratu za garažo. Ne boste verjeli, še brli. Kasnejše varčne lampe semo kupili že pri nas in res so bile vzdržljive. Sedaj so slabše - predvsem tiste, ki so bolj poceni. Radovedna sem, kaj nam je država poklonila, mi še nismo šli ponjo. Predvsem pa me močno zanima, kdo je imel od tega nakupa dobiček saj to ni moglo biti poceni. Pa če so še tako poceni, je bil to velik biznis. Kaj menite? No, poraba energije je pa verjetno res veliko nižja, z varčevanjem se načeloma strinjam. LP! ovčka

MICKY  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3

11. okt 2007 9:48

Dobro jutro ovčka, menim, da je tole res dobra tema. Slišala sem, da varčne žarnice oddajajo manj svetlobe od običajnih. Je to res? Ker, če si vezan na delo pri luči (branje, ročna dela...), potem je res škoda oči. Zdravje je danes največje bogastvo vsakega posameznika. To je le moje skromno mnenje. Pa, pa Micky MICKY

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

11. okt 2007 10:04

Zares močna svetloba je samo od začetka. Za branje imam v dnevni sobi še vedno stoječo svetilko z dodatno bralno lučko. Ti dve žarnici nista varčni, prižgem pa ju vsak večer, ker veliko berem. LP! ovčka

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

11. okt 2007 10:20

Tudi sama imam že nekaj časa za domačo spletno stran nastavljen Blackle, ampak ni tako dober kot Google. Je pa baje tako, da s črnim ozadjem varčuješ le, če imaš star monitor (škatlo), novi LCD zasloni so pa že itak bolj varčni oz. pri teh s črnim ozadjem nič ne prihraniš. No ja, kljub temu, da imam LCD monitor, imam še kar nastavljen Blackle as homepage ... ;) Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 11. okt 2007 10:21:05

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

11. okt 2007 10:51

Ti, ti, fakin, si me prehitela ... Blanchy

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

11. okt 2007 10:54

Blanchy LP! fakin712

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. okt 2007 11:50

Jaz varčnih sijalk ne maram, ker imajo drugo barvno temperaturo in so vse barve pod njo drugačne. Ne vem, morda se privadiš... Še po marketih me jezijo, ko izbiram tekstil, ko prineseš ven, je pa nekaj drugega, kot je bilo noter. Meni ne odgovarjajo, dala jih bom po kletnih prostorih, jasno. lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti