Jasminov / perzijski čaj

Xplicit  

član od: 13.8.2005

sporočila: 6

tema odprta - 10. okt 2007 0:33 | ogledi: 3.946 | odgovori: 10

Zdravo

zadnic sem v omari nasel eno vrecko od nekega jasminovega "perzijskega čaja" pa sem ovitek vrgel stran pa se ne morem spomniti od katere firme je. iskal sem ze po par trgovinah (maxi, mercator, ...) pa ne najdem prave skatle,

vem da je bil ovitek temno moder pa gor je pisalo perzijski čaj / persian tea, sam se ne spomnim a je bilo v slo ali ang. jeziku

pa kolikor se mi zdi ni bil slovenskega proizvoda (droga [ima en indijski caj v modri skatli, vendar to ni to], ...) prav tako pa mislim da ni bil od milforda, tekkane, sir winston, ...

se mi zdi da je bila firma nekaj na D...

ce slucajno kdo ve kaj bi to znala biti ena firma caja, bi bil zelo hvalezen

hvala

Xplicit

neznan uporabnik

10. okt 2007 1:18

Mogoče Dilham oz. Dillham? Zame eden najboljših čajev iz vrečke, žal se ne dobi v prosti prodaji in ga je treba drago plačati v (redkih) kafičih, kjer ga ponujajo. Imajo različne okuse pravih in zeliščnih, sadnih čajev, tudi jasminovega. Bo to to? jancka

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

10. okt 2007 6:12

A gre mogoce za Darjeeling caj?Crni caj iz Indije? Lp,Tarja Tarja83

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

10. okt 2007 8:50

tudi mi smo ga imeli pa smo ga vrgli vstran tako da ti žal ne znam povedati znamke, mislim pa da je nekaj takega kot je rekla tarja83 nektarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2007 10:54

Če si iz LJ - prodajajo ga v trgovinici s čajem na Starem trgu. Če nisi iz Lj, se pa tam ustavi ob prvem obisku kraja. Vendelina jr.

Xplicit  

član od: 13.8.2005

sporočila: 6

12. okt 2007 17:23

Hvala vsem za odgovore mislim da je velka moznost da je ta dilham caj ta prav kdo ve kej se ga da dobiti? Xplicit

Xplicit  

član od: 13.8.2005

sporočila: 6

14. okt 2007 23:00

sem mal sel gledat okol in nisem nasel nikjer pravega caja mogoce se se kdo spomne kaksne druge firme - ki ni na D.... ker ime na d ni cisto sigurno sigurno pa je da je bil temno moder ovitek, pa gor je pisalo perzijski caj (sam ne vem a v ang. ali slo.) je pa velika verjetnost da je bil caj star par let, pa da ga ne delajo vec... Xplicit

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2007 12:43

Pa saj ni štos v tem, v kakšnem papriju je čaj, temveč kakšen čaj je. Kupi jasminov čaj pri več prodajalcih, pa boš videl. Vendelina jr.

neznan uporabnik

15. okt 2007 13:49

Pojdi pogledat v kakšno trgovino z zdravo/ekološko prehrano (npr. Kalček). Tam imajo, vsaj načeloma, drugačne vrste čajev kot v običajnih trgovinah. Možno pa je tudi, da so menjali embalažo, a ne ... jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti