Tašča - snaha

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8731

8. dec 2009 13:02

Od tega pisanja in od teh nasvetov se meni dobesedno želodec obrača. Ne vem v kakšnih družinah ste živele? Imam občutek, da vas je sama narcisoidnost in zaverovanost same vase. Vse kar je drugo in drugačno, nič ni vredno in ni dostojno VAS.

Drage moje dame, mene bi bilo sram tako govorit in mislit o materi oz. starših mojega moža, očeta mojih otrok...

Da ne bo pomote, sem mati, imam zeta in snaho, spoštujem ju in ju imam rada; enako spoštovanje čutim tudi z njune strani.

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. dec 2009 13:10

Dragička, si pač imela srečo, da te je marsikaj od grših stvari nekako obšlo ali pa si ti imela srečo (preden si jo nadgradila z modrostjo), pa si obšla grde stvari. Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

8. dec 2009 16:03

Dragička, kakšne imaš pa odnose s svojimi starši in s tastom in taščo? Človek, ki v življenju ni nič hudega izkusil, ne verjeme, da se drugim hudo dogaja! klavdija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8731

8. dec 2009 18:01

Tast in tašča sta me spoštovala in imela rada (žal, sta že pokojna). Znala sem jim zelo dobro povrniti;

Do mojih staršev spoštovanje do neskončnosti, moža sta "kovali v zvezde" (prav tako že pokojna).

Oboji so za seboj pustili veliko otrok in se vsi zelo zelo razumemo.

 

Pozdravček!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2009 18:03

Dragička, če se ne motim, so ti v eni podobni temi že razložili, da niso vsi ljudje (tudi tašče in snahe) taki kot vi in da se nekaterih tudi spoštovati ne da. V detajle se ne bom spuščala in tudi ta stavek nima nobene zveze z mojo taščo. matilda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. dec 2009 18:11

dragička je napisal/a:

Tast in tašča sta me spoštovala in imela rada (žal, sta že pokojna). Znala sem jim zelo dobro povrniti;

 

Tako je, če ti spoštuješ te morajo tudi drugi.... naj bi te, no! Tudi jaz nisem nikoli imela težav s taščico in s tastom in ravno tako z mojimi, čeprav so me strogo vzgojili, so pa stvari, ki jih šele danes razumem, ker sem mama! Tašča še nisem ampak vem, da bom dobrain prepričana sem, da bo tudi mja snaha dobra!

Anamarija

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

9. dec 2009 13:55

Vse lepo tole o spoštovanju in lepa beseda lepo mesto najde in....Snaha sem 3 leta uradno pa še le 6 mesecev.Skozi ves čas sem delala kuhala,prevažala....Skratka tašča je bila vame zaljubljena na prvi pogled in jaz sem jo spoštovala in sprejela takšno kot je in se poskusila prilagodit.Opažam pa,da lahko naredim vraga in pol da lahko zidam zlate gradove od mene se vedno znova in znova pričakuje več.Pa ne samo ona tudi njena hčer in zet me imajo za sluškinjo ,ki bi lahko pa še več naredila.Je bila na vozičku v plenicah pa jo je ljuba hčerka pustila pokakano od 9 ure zjutraj češ,da jo bom že jaz zrihtala ko pridem in me je takšna čakala do 17.00 popoldne.Sam to ni nič hudega hčerki se ni dalo jaz sem pa prišla 5 min pozneje in je bil cel hudič češ da mama čaka,pa lačna je,ker ji moj mož ni dal zajtrka ampak to da je šel ob 3 ponoči od doma ni sploh važno,samo ,da ne bi hčerke obremenjevali.Lahko bi napisala knjig to so samo kapljice v morje.Mož se je poskušal pogovorit pa ne zaleže dosti.Odkar sem se pa postavila zase in ne dam da se brez meja nosi is skrinje, shrabe in vrta katerega delava midva,ker oni pač plevela ne poznajo,čudno,da si ne neberejo polno vrečko plevela in ne solate.Brez prepiranja sva vsem skupaj razložila,da tako več ne gre in,da bojo dobili kar bo višek ne pa,da mi moramo po zelenjavo v trgovino.Od takrat sem milo rečeno ZMAJ pri hiši.Seveda mož ni kriv,ker je to moje maslo.Ker so moji starši premožni tašča kr pričakuje,da me nas bojo zalagali z denarjem ona pa svojo penzijo,ki ni mala čuva kot suho zlato.Lahko naredim stojo na trepalnicah pa sem še vedno sem samo snaha in pika.Nič ne pomaga,da jo spoštujem in da jo imam celo rada ne ona je pač taka,ko je z nama ogovarja hčer,ko je pa z njimi sva pa midva na tapeti.Eni pač ni pomoči... sensia Sporočilo je spremenil(a) sensia dne 09.dec 2009 13:57

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. dec 2009 14:01

Sensia, občutek imam, da imaš težave s svakinjo in ne taščo.

Atina

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

9. dec 2009 14:17

Ah.. Svakinja samo izkorišča položaj, kateri ji pritiče in na katerega jo je postavila mamica.. Poznamo take "zlatkote" in "zlatke" Tina

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

9. dec 2009 14:46

Ja bolj je to vse skupaj v navezi ena z drugo.Mati je že starejša in zelo starinska in seveda zaljubljena v svojo hčer.Pa saj ne rabimo bit prijateljice samo pri miru naj naju pustijo vsi skupaj.V glavnem svakinji in njenem možu sem trn v peti odkar sta bila pri nas na obisku in v mojem majhnem podjetju in seveda odkar sem zaprla "pipo"nevoščljiva sta vsega še novega plašča,pa najino ni nič dobro pa tudi če imajo oni popolnoma isto stvar,mati jim pa vedno daje potuho.Skuham 30l marmelade in oni so je sposobni odnest 31l jih sploh ne zanima,če je za nas al ne,tako jih je mati naučila i nikome ništa.No se je pa malo umirilo odkar sva postavila meje sam še temu ne morem pridet na konc,da kr naprej puntajo mater proti nama.Pa menda bo tudi tega enkrat konc,v glavnem,če mi kaj ne paše povem in konec vidim,da več kot sem jim dovolila več so si vzeli in odkar se postavljam za naju in dam tašči vedet,da živi z nama in ne znjimi se je malo za pikico spremenila na boljše.Glavno je da midva drživa skupaj in da je moj mož apsulutno na moji strani in se postavi zame in mami pove,ko je mera polna.Hotela sem samo povedat ,da ti lahko nekoga nevem kako spoštuješ,ga imaš rad,sprejmeš takšnega kot je in si ji hvaležen,da ti je rodila moža ampak,če je ta oseba pač takšna ,da ji te vrednote ne pomenijo kaj dosti se moraš postavit zase in pika,če ne te poteptajo. sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti